نرم افزارهای پرسنلی

نوشته شده توسط مدیریت سایت. منتشر شده در حوزه منابع انسانی

نرم افزارهای پرسنلی

اپلیکیشن اطلاعات پرسنلی

امروزه به واسطه آنكه مهمترين دارايي هر سازمان منابع انساني آن مي باشد ، نقش سيستم هاي مديريت منابع انساني (HRM) در بالندگي سازمانهاي خدمات محور بيش از پيش اهميت خود را نشان داده است و ارتقاء بهره وری منابع انسانی به عنوان تاثیرگذارترین شاخص افزایش کارایی سازمانها محسوب مي شود. بكارگيري اين سيستم ها علاوه بر ارائه اطلاعات دقيق، به روز و تجميع شده، امكان تحليلي از رفتارهاي كاركنان را براي مديران مربوطه، فراهم مي آورد. تكامل اين سيستم ها در سطوح مختلف باعث شده كه هيچ جنبه اي از اطلاعات كاركنان مغفول نبوده و عملاً مديريت پرسنل سازمان با اتكاء به اطلاعات مناسب و يكپارچه، با كيفيت مطلوب قابل انجام باشد. نقطه اوج اهميت اين سيستم ها وقتي نمايان مي شود كه بتوان از طريق ارتباطات فرا سيستمي، اطلاعات آنرا در كنار نتايج حاصل از ساير سيستم هاي عملكردي قرار داد.

سیستم اطلاعات نرم افزارهای پرسنلی

نرم افزارهای پرسنلی با هدف متمرکزسازی اطلاعات پرسنل و انجام کلیه امور مربوط به احکام و پرونده‌های پرسنلی در سازمان‌ها طراحی شده است. اپلیکیشن اطلاعات پرسنلی، با در اختیار داشتن امکانات متعدد، نظارت و کنترل فرآیندهای مرتبط با مدیریت پرسنل را مکانیزه می‌نماید.

منوی سلف سرویس اداری نرم افزار ثبت اطلاعات:

منوی اداری به پرسنل سازمان این امکان را می‌دهد تا به سادگی بتوانند فعالیت‌های معمول و مورد نیاز در سازمان را بدون نیاز به تماس با واحدهای مختلف سازمان انجام دهند. منوی اداری بر پایه مفهوم Employee Self Service شکل گرفته و کلیه فرآیندهای کاری بین پرسنل و سازمان را به صورت کاملاً مکانیزه و با قابلیت پیگیری دقیق پوشش می‌دهد.

بخش نظرسنجی نرم افزارهای پرسنلی:

ارزیابی نظرات و بازخوردهای کارمندان و مخاطبان، یکی از مهمترین ابزارهای برنامه‌ریزی استراتژیک سازمان‌ها است. با پیشرفت و توسعه روز افزون تکنولوژی و جایگزینی روال‌های مکانیزه با روال‌های دستی که دارای سرعت بیشتر و خطای انسانی کمتری می‌باشد، بهره‌گیری سازمان‌ها و ادارات از ابزارهای نظرسنجی خودکار به منظور تسریع ثبت نظرات و تحلیل دیدگاه‌ها و نقطه نظرات امری اجتناب ناپذیر به نظر می‌رسد. استفاده از نرم افزار نظرسنجی «دیدگاه»، امکان ایجاد نظرسنجی به صورت کاغذی و یا غیرکاغذی و همچنین مشاهده نتایج و اطلاعات نظرسنجی در قالب گزارشات متعدد را به کاربر می‌دهد.

سیستم جامع رفاه:

از آنجا که ارائه خدمات رفاهی یکی ابزارهای موثر در ایجاد انگیزه و جبران خدمات پرسنل محسوب می‌شود، مدیریت تسهیلات رفاهی یکی از نیازمندی‌های نوین کسب‌وکار در حوزه مدیریت منابع انسانی است و هر سازمان بر اساس سیاست‌گذاری‌های کلان خود مجموعه‌ای از خدمات رفاهی را در اختیار کارمندان قرار می‌دهد. سیستم جامع رفاه مجموعه نرم‌افزاری دیدگاه از جمله جدیدترین سیستم‌های نرم افزارهای پرسنلی بوده که با هدف مدیریت برنامه‌های رفاهی، وام‌ها، امور درمانی و کمک‌هزینه‌های مختلف طراحی شده است.

نظام پیشنهادات:

نظام پیشنهادات یکی از تحولات سازمانی به منظور ترویج مدیریت مشارکتی در سازمان‌ها و نهادها است. با بهره‌گیری از این نظام، پذیرش و بررسی پیشنهادها به منظور زمینه‌سازی تحقق مشارکت پرسنل در دستور کار سازمان‌ها قرار می‌گیرد. نظام پیشنهادات نرم افزار مشخصات پرسنلي «مجموعه دیدگاه»، پیاده‌سازی فرآیندهای کاری مرتبط را منطبق با آخرین روش‌های موجود میسر ساخته و به این ترتیب سازمان را برای ارتقاء بهره‌وری و تأمین رضایت کارکنان، مراجعه‌کنندگان و مشتریان و نیز همسوسازی اهداف پرسنل و سازمان یاری می‌کند.

ارزیابی عملکرد:

ارزیابی عملکرد یکی از ابزارهای مدیریت مبتنی بر شایستگی است. بر اساس این نظام، با توجه به اهمیت منابع انسانی در ارتقاء سطح دانش فردی و رفتار پرسنل از یک سو و لزوم ارزیابی کارکنان به منظور ایجاد سازوکار یکسان در تعیین و تبیین شاخص‌های ارزشیابی از سوی دیگر، فرم‌ها و دستورالعمل‌هایی بر اساس سیاست‌های سازمان تدوین می‌شود. نرم افزارهای پرسنلی ارزیابی عملکرد مجموعه «دیدگاه»، علاوه بر پیاده‌سازی این نظام در طول یک دوره ارزشیابی، از چندین روش ارزیابی بر اساس ماهیت دپارتمان‌ها و پروژه‌ها استفاده می‌کند که نتایج برخی از دوره‌ها و روش‌ها در سایر ارزیابی‌ها موثر خواهد بود. در نهایت آرشیو نتایج کلیه ارزیابی‌ها به عنوان فاکتور موثر در محاسبه حقوق و مزایا در نظر گرفته خواهد شد.

تشکیلات سازمانی نرم افزارهای پرسنلی:

سیستم تشکیلات سازمانی به عنوان بخشی از سیستم جامع حوزه منابع انسانی است که مدیریت واحدها، پست‌ها و مشاغل سازمان را تسهیل می‌نماید. ارسال و دریافت اطلاعات در سطح سیستم‌های مدیریت منابع انسانی مجموعه نرم‌افزاری «دیدگاه»، کنترل دسترسی‌های مرتبط به صورت یکپارچه و توزیع‌شده و جلوگیری از ورود چندباره اطلاعات از دیگر مزایای این سیستم است.

آموزش:

امروزه آموزش و ارتقاء سطح دانش منابع انسانی، یکی از فعالیت‌های کلیدی در مسیر رشد سازمان‌ها به شمار می‌رود. سیستم آموزش این امکان را می‌دهد تا فرآیند آموزش سازمان شامل نیازسنجی آموزشی، برنامه‌ریزی، اجرای برنامه، ارزیابی دوره و در نهایت ارزیابی اثربخشی دوره‌های آموزشی، به صورت کامل مکانیزه شود. انتقال خودکار اطلاعات آموزش‌های سازمانی به پرونده پرسنل نیز از دیگر امکانات ویژه این سیستم است.

حقوق و دستمزد:

سیستم «حقوق و دستمزد»، وظیفه محاسبه حقوق و مزایای کارکنان سازمان را با توجه به اطلاعات دریافتی از سایر سیستم‌های حوزه «منابع‌ انسانی» بر عهده دارد. این سیستم از یک سو ارتباطی یکپارچه با اپلیکیشن اطلاعات پرسنلی جهت دریافت اطلاعات استخدامی و احکام پرسنل دارد و از سوی دیگر اطلاعات عملکرد پرسنل را از نرم‌افزار «حضور و غیاب» دریافت می‌نماید.
اطلاعات مالی ایجاد شده در محاسبات این سیستم نیز به طور مکانیزه به نرم‌افزار «حسابداری مالی» ارسال می‌گردند. امکانات گسترده این سیستم در تعریف پارامترهای محاسبه حقوق به صورت کاملاً پویا و با توجه به نیازهای موجود، سازمان را قادر می‌سازد که بدون وابستگی به لایه‌های نرم‌افزاری، اطلاعات خود را در سیستم تعریف نموده و آن را بسته به نیازهای خود بومی نماید.

حضور و غیاب:

کاربرد سیستم «حضور و غیاب»، دریافت و کنترل اطلاعات کارکرد پرسنل سازمان و تهیه گزارشات متنوع در مورد ساعات حضور و غیاب کارکنان با توجه به برنامه‌های کاری تعریف‌شده برای هر دسته شغلی است. ارتباط مستقیم با نرم‌افزار «حقوق و دستمزد» و ارسال خودکار اطلاعات کارکرد به منظور محاسبه حقوق پرسنل، از دیگر مزیت‌های کاربری این سیستم است. از سوی دیگر، امکان ورود اطلاعات به صورت دستی و غیر مکانیزه، برای سازمان‌هایی که از دستگاه‌های کنترل ورود و خروج خودکار استفاده نمی‌کنند نیز فراهم است.
مدیریت جامع اطلاعات و عملیات واحدهای مستقل کاری در کنار دسترسی بلادرنگ به اطلاعات تجمیعی از جمله مزیت‌های نرم‌افزار حضور و غیاب «دیدگاه» است. تعامل اطلاعاتی با ابزار و نرم‌افزارهای مختلف، علاوه بر ایجاد قابلیت‌های استانداردی مانند استفاده آنلاین از دستگاه‌های متعدد کارت ساعت در نقاط جغرافیایی متفاوت، امکان برقراری ارتباط با درگاه‌های دیگری مانند پورتال سازمان و یا سایر نرم‌افزارهای عملیاتی جهت انتقال، تبادل و تمرکز اطلاعاتی را فراهم می‌سازد.

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران، فاز 3 شهر اندیشه، خ ولیعصر (عج)، بازار بوستان، طبقه دوم، واحد 49

شماره تماس: 02124521651

شماره پیامک: 10002165552165

کد پستی: 3168789716