الگوریتم جستجو، به مجموعه ای از دستورات و قوانینی می گویند که بر اساس آن، نتایج جستجو پردازش و در خروجی جستجوگرها به نمایش در می آید.

الگوریتم های موتور جستجو گوگل
از آنجایی که بیشتر مواقع گوگل برای بدست آوردن نتایج بهتر، از دیگر موتورهای جستجو جلوتر است، انتخاب اول کاربران برای جستجو در اینترنت است، بنابراین در این قسمت به بررسی الگوریتم های این موتور جستجو پرداخته شده است.

۱- الگوریتم پاندا:

این الگوریتم گوگل بسیار مشهور است و طرفداران زیادی در بین وبمستران پیدا کرده است. یکی از دلایل این شهرت، تغییرات زیادی است که در نتایج جستجو به وجود آورده است. گوگل، نسخه های به روز شده متفاوتی برای این الگوریتم ارائه کرده که به طور کامل تمرکز این الگوریتم را بر روی محتوا گذاشته است. از مواردی که در الگوریتم پاندا مورد ارزیابی قرار می گیرد، می توان به نکات زیر اشاره نمود:

  • محتوا کپی نباشد
  • برای مطالب گذاری در وب سایت، زمان و حوصله کافی صرف شده باشد.
  • در محتوا وب سایت از عکس و ویدیو استفاده شده باشد.
  • محتوا اسپم نباشد و بدون هیچ رباتی این محتوا ایجاد شده باشد.
  • در محتوا از لینک استفاده شود.
  • در محتوا از منبع استفاده و به آن ارجاع داده شود.

۲- الگوریتم پنگوئن:

این الگوریتم همانند الگوریتم پاندا، تغییرات زیادی در نتایج جستجو داده و به روز رسانی های مختلفی برای این الگوریتم توسط گوگل ارائه می شود. تمرکز این الگوریتم روی لینک ها، برچسب ها و روش های سئو منفی می باشد. برای جلوگیری از جریمه شدن توسط الگوریتم پنگوئن باید نکات زیر را حتما رعایت گردد.

  • از تبادل لینک اضافی و خرید آن خودداری شود.
  • دوری از برچسب های بیش از اندازه و انتخاب برچسب های متناسب با محتوا برای وبسایت
  • دوری کردن از سئو منفی

۳- الگوریتم مرغ مگس خوار

این الگوریتم تمرکز خود را روی جستجوهای کاربر گذاشته است تا نتایج بهتری را به ارمغان بیاورد و دلیل انتخاب این اسم، بخاطر سرعت و دقت بالا این پرنده می باشد.

به طور کلی می توان گفت که این الگوریتم هوشمند برای رتبه بندی محتوا بر اساس درک بهتر از جستجو کاربر است و برخلاف دو الگوریتم پنگوئن و پاندا که برای ضد اسپم می باشند، این الگوریتم برای بهبود بخشیدن به نتایج جستجو کاربر عمل می کند و بهترین نتیجه جستجو را به ارمغان می آورد.

همان طور که حجم اطلاعات در اینترنت رو به افزایش است، باید کلمات بیشتری را جستجو کرد تا به نتایج بهتر جستجو رسید، بنابراین گوگل الگوریتم مرغ مگس خوار را پیاده سازی کرده است تا با گرفتن نتایج جستجو و کلمات کلیدی کاربر، نتایج مطلوب تری را به نمایش بگذارد.

برای بهره برداری از نتایج این الگوریتم، وب مستران باید عنوان و کلمات کلیدی را طبق نیاز و جستجوهای کاربران انتخاب کنند تا به نتیجه بهتر برسند.

۴- Page Rank

این الگوریتم محبوبت سایت را نزد کاربران و سایت های دیگر نشان می دهد. امتیاز دهی این الگوریتم از عدد ۰ تا ۱۰ است و هر چه این امتیاز به عدد ۱۰ نزدیکتر باشد، سایت نزد گوگل محبوبتر است. این الگوریتم توسط گوگل پشتیبانی می شود و همچنان در حال بروز رسانی است. معیارهای زیادی برای ارتقا Rank سایت وجود دارد،که برای مثال می توان از تبادل لینک و تعداد بازدیدکنندگان سایت نام برد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *