امورات مالی احیاکننده (ReFi) چیست و چگونه می‌تواند بر NFT و Web3 تأثیر بگذارد؟

“ریفای (Refi) چیست و چگونه می‌تواند بر NFT و Web3 تأثیر بگذارد؟” این سؤالی بوده که رفته ‌رفته برای افراد مختلف به یک سؤال اساسی بدل شده است. ریفای (Refi) یک سیستم امور مالی احیا کننده است که می‌تواند دسترسی و جامعیت بیشتری را برای فناوری بلاک‌چین فراهم کند. به بیان دیگر، ریفای (Refi) این امکان را در اختیار تمامی کاربران قرار می‌دهد تا به ‌صورت مستقیم بتوانند دوباره رابطه موجود بین سیستم مالی گذشته و سیستم کنونی خود را تعریف و تنظیم کنند.

باید به این نکته اشاره کرد که هم اکنون میلیون‌ها نفر در سراسر جهان به سیستم‌های مالی دسترسی ندارند و در نتیجه، حتی نمی‌توانند نیازهای روزانه خود را به ‌سادگی برطرف کنند. این در حالی است که سیستم‌های مالی جدید این امکان را برای تمامی افراد ایجاد می‌کنند تا چنین مشکلاتی رفع شود. در ادامه بیشتر در مورد تأثیر ریفای روی وب ۳ و چیستی آن صحبت می‌کنیم، پس با ما همراه باشید.

ریفای (Refi) چیست

ریفای یا Refi به معنای امور مالی احیا کننده است

ریفای (Refi) چیست؟

ریفای (Refi) در واقع مخفف عبارت Regenerative Finance به معنای امور مالی احیا کننده است. Refi جنبش مالی احیا کننده‌ای است که در برخورد با سومین نسل تکامل ‌یافته اینترنت تحت عنوان وب 3 شکل می‌گیرد. در فضای Refi تعداد زیادی از جوامع با هدف مشترک استفاده از فناوری بلاک‌چین گرد هم جمع شده‌اند.

چشم‌انداز این گردهمایی، رسیدگی به چالش‌های پایدار مانند تغییرات آب ‌و هوا، از دست ‌دادن تنوع زیستی، کمبود منابع و ساختاری‌های اجتماعی– اقتصادی هستند که بحران‌ها را تشدید می‌کنند.

این که ریفای (Refi) چیست و چگونه می‌تواند باعث تغییر در سیستم‌های مالی شود، سؤالی بوده که توسط مفسرین زیادی پاسخ داده شده است. اقتصاد احیا کننده انگیزه اقدامات و اعمالی است که می‌تواند سلامت سیستمی را افزایش دهد و اقداماتی را که منجر به تخریب سیستمی می‌شوند، خنثی کند.

ریفای (Refi) چیست

Refi می‌تواند تأثیرات زیست‌ محیطی و اقتصادی زیادی داشته باشد

تأثیر ریفای (Refi) چیست؟

ریفای Refi این دانش را در اختیار تمامی افراد قرار می‌دهد تا اطلاعات کاملی را در خصوص تمامی سیستم‌های مالی مانند سیستم‌های “استخراجی” و “استثماری” کسب کنند. از آنجایی که از مهم‌ترین ویژگی‌های ریفای دسترسی و توزیع عادلانه است، دیگر سیستم‌های استخراجی برای یک قشر به خصوصی از جامعه کار نمی‌کنند. Refi از پول به ‌عنوان ابزاری برای حل مشکلات سیستمی با تغییر داستان زیربنایی که در مدل اقتصاد فعلی ما قرار دارد، استفاده می‌کند.

Refi از سرمایه برای ایجاد سیستم‌های اجتماعی و زیست ‌محیطی سالم و عادلانه استفاده می‌کند. برای مقابله با بحران‌های سیاره‌ای از جمله تغییرات آب‌ و هوایی، از دست‌ دادن تنوع زیستی و فروپاشی اکوسیستم باید زیربنای سیستم اقتصادی تغییر کند. این تغییر به کمک Refi اتفاق می‌افتد. حال نقش ریفای (Refi) چیست؟ ریفای می‌تواند داستان متفاوتی را برای اقتصاد تعریف کند، داستانی که در آن ارزش را در چارچوب کلی در نظر بگیرند و از سود برای بازسازی اکوسیستم مالی استفاده ‌کنند.

 

ریفای (Refi) چیست

Refi قادر است تا بر NFTها و Web3 تأثیر بگذارد

آیا می‌توان از Web3 و NFT برای منافع اجتماعی و عمومی استفاده کرد؟

در پاسخ به این سؤال که تأثیر ریفای روی وب ۳ و NFT چیست؟ باید اشاره داشت که این سیستم بستری را ایجاد می‌کند تا NFTها در جهت منافع اجتماعی و عمومی استفاده شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر نیاز است تا اطلاعاتی را در خصوص برنامه آزمایشی تحت عنوان پاداش NFT به دست آورید. در این زمینه، مطرح کردن یک مثال می‌تواند به روشن شدن مطلب کمک کند. تصور کنید که یک NFT به دارندگان خود این اجازه را می‌دهد تا به مدت 10 روز از یک قهوه رایگان استفاده کنند.

حال در این برنامه جدید، کاربران این شانس را دارند تا از مزایای اقتصادی بیشتری نسبت به یک خرید ساده بهره‌مند شوند. حتی این امکان برای آن‌ها وجود دارد که آگاهی و دانش بیشتری در خصوص دریافت خدمات داشته باشند.

با این‌ وجود، دریافت پذیرش چنین برنامه‌ای به این آسانی‌ها نیست. بخش‌های زیرساختی زیادی نسبت به NFTها وجود دارند که نیاز است کاربران بیشتر با آن‌ها آشنا شوند. در واقع، برنامه پاداش NFT یک برنامه با هدف ساده‌سازی دسترسی به یک محصول یکپارچه و همچنین توانمندسازی کاربران است. در این صورت، کاربران این شانس را دارند تا به یک کاربر پیشرفته که دارای مالکیت کامل بر دارایی‌های خود است، تبدیل شوند.

ریفای (Refi) چیست

پیشرفت در امورات مالی قدیمی به کمک Refi

فناوری فعال‌کننده ReFi

آیا می‌دانید که فناوری فعال‌کننده ریفای (Refi) چیست؟ وب 3 (Web3) سومین نسل تکامل ‌یافته اینترنت است که با فناوری بلاک‌چین کار می‌کند و قادر است تا پول بومی اینترنتی را فعال کند. این شکل از امور مالی، متفاوت از طرح متعارف پول است.

وجود ماژول¬های بلاک چین با قابلیت برنامه‌ریزی در کنار هوش مصنوعی، ماهواره‌های مختلف با قابلیت پردازش داده‌های سنجش از راه دور تنها بخشی از فناوری¬های موجود در ریفای به شمار می‌آیند. با تکیه ‌بر این فناوری‌ها، تمامی افراد حتی در دورافتاده‌ترین نقاط جهان نیز می‌توانند از مزایای این سیستم مالی بهره‌مند شوند.

مأموریت ReFi

اما در نهایت، مأموریت ریفای (Refi) چیست؟ به بیان ساده، مأموریت ریفای ایجاد یک بستر مناسب برای به ‌وجود آمدن سیستم‌های مالی احیا کننده است. امروزه بحران‌های زیادی در سیستم‌های مالی قدیمی وجود دارند و طراحی جایگزین‌های جدید مانند سیستم‌های مالی احیا کننده می‌توانند به بهره‌مندی عادلانه مالی ختم شوند. یکی از اصلی‌ترین مأموریت‌ها در این مسیر، تعریف مجدد مفهوم “پول” است. بازطراحی مفهوم پول به معنای آن است که درک جدیدی از توکن‌ها و توکنومیک (توکن + اقتصاد) به وجود بیاید.

همان ‌طور که مشاهده کردید، سیستم‌های مالی احیا کننده تأثیر مختلفی بر نظام‌های مالی و البته ارزهای دیجیتال دارند. از این ‌رو، نیاز به شناخت هرچه بیشتر چنین سیستم‌هایی در بین افراد مختلف احساس می‌شود. در این میان، می‌توانید از خدمات گسترده شرکت پیشرو آساک برای درک هرچه بهتر این سیستم‌های مالی استفاده کنید.

نتیجه‌گیری

ریفای (Refi) چیست؟ امور مالی احیا کننده از پول به ‌عنوان ابزاری برای حل مشکلات سیستمی و بازسازی جوامع و محیط‌های طبیعی استفاده می‌کند. هدف از آن بهبود و ایجاد یک ارزش مشترک است. در این بین، سود هدف نیست، بلکه وسیله‌ای برای پیشرفت است. در امور مالی احیا کننده، گردش جایگزین انباشت می‌شود. پیاده‌سازی امور مالی احیا کننده یا Refi می‌تواند باعث ایجاد تغییرات مثبت و روبه‌رشدی در NFTها و Web3 شود.

شرکت پیشرو آساک با تکیه ‌بر خدمات گسترده خود در زمینه استخراج ارزهای دیجیتال، استخراج چیتا، ارتقای حساب‌های تریدینگ ویو و لایت آماده همکاری با تمامی مشتریان است. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان این شرکت در تماس باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *