انواع سئو

برای بالا بردن آمار بازدیدکنندگان وب سایت و همچنین قرار دادن وب سایت در صفحه اول نتایج جستجو، روش های متفاوتی وجود دارد. اما دو روش کلی تمام روش های متفاوت را در بر می گیرد:
سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه

  1. سئو کلاه سفید

این روش بهترین و پر کاربردترین روش سئو است، زیرا طبق استاندارد سازی های موتورهای جستجو یا همان الگوریتم موتورهای جستجوگر است و هیچ مشکل و خطری در این روش برای وب سایت به وجود نمی آید.

  1. سئو کلاه سیاه

این نوع سئو از روش های غیر قانونی و نامطلوب برای کاربران و موتورهای جستجوگر استفاده می کند و استفاده از آن احتمال اسپم شدن (Spam) دامین (Domain) را افزایش می دهد. سئو کلاه سیاه شامل روش های مختلفی است که در ادامه شرح داده شده است.

روش های سئو کلاه سیاه:

  • Key Word Stuffing

استفاده بی رویه از کلمات کلیدی نامربوط در مطالب وب سایت که هیچ ربطی به محتوا و عنوان مطلب ندارد.

  • Doorway Pages (صفحات کاذب یا راهرو)

استفاده از صفحاتی که وجود خارجی ندارند و موجب انتقال کاربر به صفحات دیگر سایت که ارتباطی با نتایج جستجو ندارد، می گردد. به زبان ساده تر، کاربر کلمه کلیدی را در موتور جستجوگر، جستجو می کند و در نتایج نشان داده شده با صفحه ای مواجه می شود که بلافاصله پس از کلیک روی عنوان آن، وارد سایت نامربوط دیگری می شود.

  • Create Backlink

جمع آوری بک لینک به روش سیاه که به گونه ای مصنوعی شروع به جمع آوری بک لینک می کند. مانند خرید بک لینک.

  • Invisible Text (نوشته پنهان)

ایجاد متن مخفی در صفحات وب سایت که باعث می شود وب سایت در نتایج جستجویی که با محتوای آن هماهنگی ندارد ظاهر شود.

  • Spam Comment (نظرات اسپم)

نظرات نامربوط به همراه لینک در قسمت نظرات وبلاگ و وب سایت ها باعث می شود، وب سایت یا وبلاگ مورد نظر پر کاربرد به نظر برسد.

  • مطالب تکراری

ایجاد کردن مطالب و کلمات تکراری در وب سایت به منظور منحرف کردن موتورهای جستجو در زمانی که به دنبال کلمه ای خاص هستند.

  • Cloacking (پنهان)

این روش موتور جستجو را منحرف می کند و باعث می شود صفحه مورد نظر جزو نتایج جستجو باشد به گونه ای که نتایج جستجو با نتایج درخواست شده در موتور جستجوگر متفاوت است.

اگر چه استفاده از سئو کلاه سیاه باعث می شود وبمستران بسیار سریع به نتایج مورد نظر خود برسند و در صفحه اول جستجوها ظاهر شوند، اما دارای خطرات زیادی است، از جمله این احتمال وجود دارد که وب سایت مورد نظر برای همیشه در لیست سیاه موتورهای جستجوگر قرار بگیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *