روش های خرید بیت کوین

در این مقاله با روش های خرید بیت کوین آشنا می شویم تا هر آنچه را برای شروع کار با بیت کوین باید بدانید به طور عملی ارائه دهیم: تمامی مراحل ابتدایی و البته، مهم استفاده از بیت کوین نحوه ی ذخیره و خرج کردن بیت کوین، و بی شک در حفظ ایمنی بیشتر راهنمایی های مهمی ارائه خواهیم داد.

همچنین در سلسله مباحث پیش رو شما قادر به ایجاد کیف پول و کار با بیت کوین خواهید بود، قبل از آغاز لازم است که یکی از دو مورد زیر یا هر دو را داشته باشید:

آغاز به کار: نحوه ی کسب بیت کوین ها

نخستین مانعی که باید در زمان کار با بیت کوین از آن عبور کرد، نحو دستیابی به آن است. با وجود این که شما می توانید از روش های مختلف استفاده کنید، اما ساده ترین روش خرید بیت کوین است.

البته وقتی قصد خرید پول دیجیتال را در مقابل ارائه ی پول رایج (دلار یا يورو) دارید، باید چه کنید؟ خب جواب ساده است، شما می توانید به وب سایت خاصی مراجعه کنید و به صورت آنلاین در مقابل پرداخت قیمت روز بیت کوین به دلار آمریکا، هر میزان نیاز دارید بیت کوین بخرید. این پلتفرم های آنلاین را مرکز تبادل (صرافی) می نامند و دقیقا همانند صرافی های کنونی عمل می کنند که در آن می توانید انواع واحدهای پولی را به ارزهای مورد نظر تبدیل نمایید، در مراکز تبادل بیت کوین به راحتی می توانید با ارزهای رایج بیت کوین بخرید.

یک مرکز تبادل بیت کوین معادل خدمات ارزی بانکی یا سایر مؤسسه هایی است که در زمینه ی تبادل ارز فعالیت می کنند و معمولا به آن ها تراکنش های فارکس گفته می شود. ممکن است در یک مرکز تبادل بیت کوین حساب داشته باشید و در آن جا سرمایه هایتان را به صورت واحد پولی مورد نظرتان مثلا دلار یا یورو نگهداری کنید و از آن حساب برای خرید و فروش بیت کوین هایتان بهره ببرید. از این حساب می توانید بیت کوین ها را به کیف پول مورد نظرتان ارسال نمایید و از بیت کوین مانند پول نقد معمولی در حساب بانکی تان استفاده کنید.

اگر یادتان باشد، گفتیم که بیت کوین آمده است تا روش های پرداختی بدون مرز و غیر متمرکز و بدون نیاز به تبدیل به ارزهای محلی به منظور خرج آن باشد. با وجود این که می توان کالاها و خدمات متعددی را با بیت کوین خرید، اما هنوز نیاز برای تبدیل بیت کوین به واحد پولی رایج همچنان احساس می شود. به همین دلیل است که ما به مراکز مبادله و تسهیل این قبیل نقل و انتقالات نیاز داریم.

خرید حضوری بیت کوین

خرید حضوری بیت کوین روشی عالی برای خرید و فروش پول دیجیتال است. خرید حضوری نه تنها شما را با انتقال همتا به همتا آشنا می کند، بلکه روشی برای آشنایی و دیدار با افراد جدیدی است که علایق و افکاری مشابه را دارند

باید مراقب باشید و جوانب احتیاط را در نظر بگیرید. معاملات شخصی بیت کوین و جایی که پای مبالغ هنگفتی پول نقد در میان می آید، توجه زیادی را به خود جلب می نماید. سارقان در صورت اطلاع یافتن از معاملات شخصی بیت کوین فردی را که پول زیادی به همراه دارد، هدف قرار می دهند.

پیش از آغاز یک معامله ی همتا به همتا لازم است مقدماتی را مهیا سازید. بی شک مهم ترین جنبه ی تکمیل هر شکلی از معامله ی بیت کوین ایجاد آدرس کیف پولتان است. به هر حال بدون داشتن این آدرس راهی برای ذخیره سازی بیت کوین وجود نخواهد داشت.

انتخاب روش پرداخت

روش خرید بیت کوین به صورت همتا به همتا بدان معنی است که انتخاب های زیادی در مورد روش های پرداخت خود دارید. با این حال و افراد قبول می کنند که شما را حضوری ملاقات کنند، بی تردید روش پرداخت مورد علاقه شان را به شما خواهند گفت. در بیشتر موارد گزینه ی مشخص و مرسوم پول نقد و یا واریز به حساب بانکی است.

پول نقد همیشه دردسر ساز است؛ چیزی که باعث می شود این قبیل معاملات حضوری را کمی خطرناک بدانیم. اگر قصد خرید میزان بیت کوین کمتر از یک میلیون تومان را دارید زیاد نگران نباشید، نسبتا ایمن خواهید بود. توصیه می کنم اگر قصد معامله ای بزرگ دارید، هرگز روش حضوری را برای خرید تعداد زیادی بیت کوین انتخاب نکنید، زیرا احتمال به دردسر افتادنتان بسیار بالاست

خودپردازهای بیت کوین

خودپردازهای بیت کوین مانند دستگاه خودپرداز یک بانک هستند البته با کمی تفاوت. با استفاده از خودپردازهای بیت کوین می توانید با پرداخت وجه خود بیت کوین را بخرید. بعضی خودپردازهای بیت کوین به شما امکان فروش بیت کوین را نیز در مقابل وجه نقد می دهند. البته خرید یا فروش بیت کوین از خودپردازها زیاد مقرون به صرفه نیست هر دستگاه خودپرداز بیت کوین درصدی را به عنوان کارمزد برمی دارد که از 0 تا ۱۲ درصد متغیر است

بعضی از فروشندگان محلی بیت کوین ممکن است انتقال بانکی کارت به کارت را بپذیرند و پس از اطمینان از انتقال پول به حسابشان میزان بیت کوین توافق شده را به آدرسی که ارائه کرده اید، منتقل می کنند و جزییات تراکنش را در اختیارتان قرار می دهند. اگر انتقال بانکی را بپذیرند، نیازی به ملاقات رو در رو نخواهد بود.

استفاده از روش های پرداخت مانند پی پال یا کارت اعتباری در بیشتر مواردی که معامله های بیت کوین به صورت حضوری انجام می شود، هرگز کاربردی خواهد داشت. دلیل آن روشن است: در هر دو روش پی پال و کارت اعتباری امکان برگرداندن پول وجود دارد، در حالی که معامله های بیت کوین قطعی است و به هیچ وجه قابل برگشت نیست. نتیجه این که تنها با استفاده از پی پال یا کارت اعتباری بیت کوین می خرید، کوین ها را دریافت می کنید و سپس از بانک یا پی پال می خواهید مبلغ را باز گرداند. در بیشتر موارد شما می توانید، پولتان را پس بگیرید! نکته ی جالب این است که شما تا 180 روز پس از تاریخ تراکنش می توانید از برخی واسطه های پرداخت درخواست برگشت پول داشته باشید.

منبع: کتاب نحوه خرید و کسب درآمد بیت کوین (سکه طلای دیجیتال) نوشته دکتر جواد عباسی

بهتر است بدانید:

برای کسب اطلاعات بیشتر و شروع سرمایه گذاری در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال توصیه می کنیم مطالب بخش دانشنامه ارزهای دیجیتال را مطالعه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *