چگونه رویاهای خلاق داشته باشیم

رویاهای خلاق

رویاهای خلاق

مغز شما هنگامی رشد می کند که از آن استفاده کنید. بسیاری از مردم می گویند که با رفتن به مکانی آرامش بخش و ساکت در مناطق کوهستانی و یا در کنار دریا، ایده های بیشتری به ذهنشان خطور می کند. اما در حقیقت ایده های واقعی تنها زمانی به وجود می آیند که سلول های مغز در حال تحرک و فعالیت هستند. جرقه برای ایده های خلاق زمانی ایجاد می شود که شما سخت مشغول کار و تفکر هستید.

ایده ها از ورود اطلاعات سرچشمه می گیرند. ذهن شما باید تلاشها و تجربیات شما را جذب کند به همان صورتی که رایانه اطلاعاتی را که وارد آن می کنید، جذب می کند. ذهن شما باید همه چیز را ثبت کند و شما می بایست همه چیز را در آنجا نگهداری کرده تا در آینده به آنها رجوع کنید. اطلاعات اساسی در ذهن شما بعدها می تواند مسائل پیچیده تر را حل کند.

در مورد من، زمان کاری وقتی است که من به بهترین نحو فکر می کنم. علاوه برآن، خلاقیت با کار سخت افزایش می یابد. مغز انسان بیشتر نیروهای بالقوه و دست نخورده را پردازش می کند.  می گویند که یک آدم تنها در حدود ۱۰ درصد از این نعمت را به طور متوسط استفاده می کند. آنهایی که سخت کار می کنند، می توانند قدرت شهود و بینش خود را توسعه بخشند.
معتقدم که نیروهای بالقوه بیشتر مردم فراتر از مقداری است که از آن آگاهی دارند، یا حاضرند از آن استفاده کنند. بنابراین سعی کرده ام از استعدادهایم در برخورد با چالش ها بیشترین استفاده را ببرم.

هر چه زودتر و بیشتر کار کنید، شبها رویاهای شما واقع گرایانه تر می شوند. وقتی مغز انسان لبریز است رویاهای شگفت آور هستند. تجربه من نشان می دهد که رویا، آرزوی انجام کاری است. وقتی جوان بودم پدرم می گفت که باید صاحب کسب و تجارت شوم. به همین دلیل است که وقتی ۱۵ ساله بودم، شبها رویاهای صاحب کسب و کار شدن را می دیدم رویاهایی که بیشترشان به حقیقت پیوسته اند. اگر شما عاشق کسی هستید، رویای ازدواج را در سر بپرورانید. اگر شما سخت کار کنید، گاهی اوقات رویاهای شما راه حل مشکلات شما می شوند.

کیم ووچونگ: هر کس که خود را وقف کارش کرده هرگز شکست نخورده است.

منبع: کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *