هشدار درباره پروژه های کلاهبرداری ارزهای دیجیتال در تیک تاک

شرکت Better Business Bureau که امروزه به اختصاص شرکت BBB شناخته می‌شود در مورد پروژه های کلاهبرداری با ارزهای دیجیتال در تیک تاک هشدارهایی را به کاربران و مشتریان خود داده است.

ممکن است شما هرروزه در تیک تاک زمان بگذارید و با جستجو در آن با ویدئویی مواجه شوید که انبوهی از پول نقد را به شما نشان می‌دهد. سازنده این ویدئو به شما می‌گوید که این حجم از پول را تنها در چند روز با سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال به دست آورده است.

شما باید بدانید که این مسئله دروغی بیش نیست و کاربران شبکه اجتماعی تیک تاک قصد دارند تا از طریق این روش اقدام به کلاهبرداری ارزهای دیجیتال کنند. در ادامه این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره این موضوع صحبت کرده و نکات مهمی را درباره آن بیان کنیم.

پس اگر شما هم نگرانی‌هایی در خصوص کلاهبرداری‌های صورت‌گرفته در شبکه اجتماعی تیک تاک دارید مطالعه ادامه این مطلب می‌تواند برای شما مفید و کاربردی باشد.

پروژه های کلاهبرداری

کلاهبرداری از کاربران تیک تاک

کلاهبرداران ارزهای دیجیتال از کاربران تیک تاک کلاهبرداری می‌کنند

Better Business Bureau به‌تازگی هشدارهایی را در خصوص پروژه های کلاهبرداری با ارزهای دیجیتال در پلتفرم بسیار محبوب تیک تاک منتشر کرده است. BBB که در سال 1912 تاسیس شده یک سازمان خصوصی است که افراد از طریق آن می توانند کسب‌وکارها، برندها و موسسات مختلف را پیدا و به آنها اعتماد کنند. BBB در خصوص این موضوع توضیح می‌دهد که با افزایش محبوبیت پلتفرم تیک تاک کلاهبرداران زیادی نیز به‌سوی آن آمده‌اند.

امروزه بسیاری از پروژه‌های کلاهبرداری در این پلتفرم ردیابی شده‌اند. این شرکت همچنین ادامه می‌دهد: شما ممکن است در حال پیمایش در صفحات پلتفرم تیک تاک باشید که با ویدئویی روبه‌رو می‌شوید. در این ویدئو حجم زیادی از پول نقد برای شما نمایش داده می‌شود و شخصی که در حال فیلم‌برداری از خود است نیز توضیح می‌دهد که تنها در چند روز و با استفاده از سرمایه‌گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال موفق شده است تا این حجم از پول نقد را به دست بیاورد.

این کلاهبرداران ممکن است به شما قول بدهند که در کمترین زمان ممکن می‌توانند چند صد دلار ارز دیجیتال را به هزاران دلار تبدیل کنند که معمولا زمانی که برای این کار بیان می‌کنند نیز یک یا دوهفته است. شما باید بدانید که این مسئله قطعا جز پروژه های کلاهبرداری از ارزهای دیجیتال است و هیچ شخصی نمی‌تواند با روش‌های استاندارد به چنین درآمدی از دنیای ارزهای دیجیتال دست پیدا کند مگر این‌که قصد کلاهبرداری از شما را داشته باشد.

پروژه های کلاهبرداری

رفتار کلاهبرداران در این پروژه‌ها

 

رفتار کلاهبرداران در پروژه های کلاهبرداری ارزهای دیجیتال

شرکت BBB در ادامه صحبت درباره پروژه های کلاهبرداری ارزهای دیجیتال ادامه می‌دهد: زمانی که شما از طریق شبکه‌های اجتماعی مختلف مانند تلگرام، واتس‌اپ یا اینستاگرام با این افراد ارتباط می‌گیرید آنها بسیار باشخصیت و مودب به نظر می‌رسد و به شکل بسیار مناسبی با شما صحبت می‌کنند. از طرف دیگر آنها تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا نشان دهند که افرادی حرفه‌ای در این حوزه هستند.

معمولا این کلاهبرداران از شما می‌خواهند که از طریق یک سرویس کیف پول دیجیتال مانند Zelle، Paypal یا Venmo پول خود را برای آنها ارسال کنید. از طرف دیگر آنها از شما می‌خواهند تا برای شروع تنها کار خود را از چند صد دلار آغاز کنید.

این در حالی است که اگر شما قصد داشته باشید تا پول خود را از آنها پس بگیرید معمولا کلاهبرداران باز هم از شما می‌خواهند تا هزینه‌ای را برای انجام این کار بپردازید که معمولا این هزینه را به‌عنوان کارمزد از شما می‌خواهند. در ابتدا این مبالغ ممکن است بی‌ضرر به نظر برسند؛ ولی فراموش نکنید که آنها ممکن است چندین بار درخواست واریز این هزینه را از شما داشته باشند. آنها همیشه به شما قول می‌دهند بسیار بیشتر از هزینه‌ای که می‌پردازید را باز پس خواهید گرفت.

پروژه های کلاهبرداری

ترساندن کاربران پس از سرمایه‌گذاری

 

ترساندن شما پس از این‌که درخواست آنها را برای واریز ارقام بالاتر رد می‌کنید

شرکت BBB در ادامه هشدارهای خود درباره پروژه های کلاهبرداری که امروزه در پلتفرم تیک تاک انجام می‌شود ادامه می‌دهد که زمانی که شما مبلغ اولیه را برای این اشخاص ارسال کردید آنها دوباره از شما مبالغی را درخواست خواهند کرد. در چنین شرایطی اگر شما از آنها دلیل این کار را سوال کنید یا این‌که به درخواست آنها پاسخ منفی دهید ممکن است از تاکتیک‌های خاصی برای ترساندن شما استفاده کنند.

آنها ممکن است بگویند که اگر شما مبلغ درخواست شده را نپردازید بازپرداخت بزرگ و سود زیادی که به دست آورده‌اید را از دست خواهید داد یا این‌که آنها می‌توانند اقدامات قانونی را در این زمینه علیه شما انجام دهند.

متاسفانه در این شرایط باید بدانید که هر پول بیشتری که شما برای آنها واریز کنید باز هم به جیب کلاهبرداران خواهد رفت و به‌هیچ‌وجه شما نمی‌توانید به اصل پول خود دست پیدا کنید. در واقع شما نه‌تنها سودی به دست نمی‌آورید بلکه سپرده اولیه خود را نیز از دست خواهید داد.

به همین علت نیز این شرکت هشدارهای جدی را در زمینه پروژه های کلاهبرداری ارزهای دیجیتال منتشر کرده است. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما توجه ویژه‌ای به این هشدارها داشته باشید.

پروژه های کلاهبرداری

توصیه‌های مهم BBB

توصیه‌های مهم شرکت BBB در خصوص این کلاهبرداری‌ها

شرکت BBB توصیه‌های مهمی را نیز در اختیار مشتریان خود قرار داده است که به آنها کمک می‌کند تا جای ممکن از خطر پروژه های کلاهبرداری ارزهای دیجیتال دور شوند. در گام نخست این شرکت توصیه می‌کند که به‌هیچ‌وجه به ایده‌هایی که قول یک‌شبه پول‌دار شدن و رفته راه صدساله در یک شب یا یک هفته را به شما می‌دهند اعتماد نکنید. در 100 درصد مواقع چنین ایده‌هایی صرفا به‌منظور کلاهبرداری از شما بوده و هیچ منطقی پشت این ایده‌ها وجود ندارد.

از طرف دیگر این شرکت به شما پیشنهاد می‌کند حتما سعی کنید دانش خود را درباره دنیای ارزهای دیجیتال و کیف پول‌های دیجیتال افزایش دهید. به‌این‌ترتیب می‌توانید تا حد زیادی از کلاهبرداری‌هایی که در دنیای ارز دیجیتال وجود دارند دور بمانید.

نتیجه‌گیری

دنیای ارزهای دیجیتال امروزه با کلاهبرداری‌های زیادی مواجه شده و در شبکه‌های اجتماعی و پلتفرم‌های مختلف کلاهبرداری‌های زیادی در این زمینه صورت می‌گیرد. اگر شما هم علاقه‌مند هستید تا اطلاعات خود را افزایش دهید و از پروژه های کلاهبرداری دور بمانید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات سایت ما نیز در این زمینه استفاده کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *