ایجاد کیف پول بیت کوین

کیف پول بیت کوین چیست؟ و چگونه کار می کند؟ وقتی مبالغی را از کاربر دیگر دریافت می نمایید، می توانید به آن ها عنوان تازه ای دهید و آدرس کیف پول جدید به آدرس جدید را برایشان ثبت کنید. به این طریق آدرس جدید به آدرس های موجود تحت مالکیت شما متصل نخواهد شد. این نوع از آدرس های یکبار مصرف به کاربران امکان جدا کردن تراکنش ها را از هم خواهم داد و به نوعی اقدام احتیاطی کاملی برای حفظ حریم خصوصی تان محسوب می شود.

با توجه به این که شما چگونه پول هایتان را ذخیره می کنید، از چه نوع کلاینت بیت کوین و سیستم عاملی استفاده می کنید، قادر به تغییر آدرس ها خواهید بود. برای مثال، اگر کلاینت بیت کوین کور را بر روی رایانه یا لپ تاپ خود نصب کنید، می توانید آدرس جدیدی را برای هر بار ارسال مبالغ به شخص دیگر بسازید.

تغییر آدرس زمانی رخ می دهد که شما مقدار کافی بیت کوین در کیف پول خود داشته باشد و می خواهید مبلغی کمتر از موجودی خود به کاربر دیگر ارسال نمایید. برای مثال در نظر بگیریم که شما ۳ بیت کوین در کیف پول خود دارید و می خواهید ۰٫۲۵ بیت کوین آن را خرج کنید، لازم است که در این مورد یعنی ۷۵/۲ بیت کوین درخواست تغییر آدرس دهید. کلاینت بیت کوین کور به شما امکان این تغییر را خواهد داد. در این راستا هیچ لینک مستقیمی میان آدرس اصلیتان و آدرس جدید وجود نخواهد داشت، حتی اگر بتوانید گام های قبلی را از طریق بررسی زنجیره بلوکی رهگیری کنید.

روش های مخفی نگه داشتن آدرس کیف پول بیت کوین چیست؟

روش دیگر برای حفظ حریم خصوصی عدم قرار دادن آدرس کیف پول بیت کوین در محل عمومی است. استفاده از آدرس در وب سایت، وبلاگ، رسانه های اجتماعی یا تالارهای گفتگوی آنلاین ایده ی خوبی نخواهد بود وقتی کسی به آدرس شما دسترسی یابد می تواند شما را دنبال کند و دیگر هیچ راهی برای بازیابی حریم خصوصی خود نخواهید داشت

بررسی تعویض پذیری

مشکل اصلی بیت کوین قابلیت تعویض آن است. به عبارت دیگر، بیت کوین را نمی توان با یک بیت کوین دیگر معاوضه کرد. تعویض پذیری ارتباطی با ماشروم ها ندارد. ماشروم یک اصطلاح فانتری است که به معنای امکان تبادل یا جایگزینی کالاها با یکدیگر است. این موضوع در مورد بیت کوین در حالی حاضر وجود دارد.

اجازه بدهید بیشتر توضیح دهم. در علم اقتصاد عدم تعویض پذیری به معنای قابلیت تعویض یک کالا، پول با دارایی مالی با خودش است. برای نمونه، یک اونس طلای ۲۴ عیار با یک اونس طلای ۲۴ عیار قابل تعویض است یا یک اسکناس ۱۰ هزار تومانی با یک اسکناس ۱۰ هزار تومانی دیگر قابل تعویض است

در جهان بیشتر دولت ها از سیستم متمرکز خودشان برای چاپ و انتشار پول استفاده می کنند. پول های محلی به صورت متمرکز و توسط بانک مرکزی منتشر می شوند. اگر دولتی به پول بیشتری نیاز داشته باشد، بانک مرکزی می تواند با نشر پول به آنها کمک نماید. بنابراین بر اساس دستور دولت یا اختیارات قانونی بانک مرکزی، بانک مرکزی می تواند از طریق خرید دارایی های مالی سازمان های دولتی و بانک ها نقدینگی به اقتصاد ترزیق نماید. در مورد بیت کوین چنین نیست، میزان مجاز کوین ها برابر با ۲۱ میلیون تعیین شده است. بنا بر این مقدار ثابت ۲۱ میلیون کوین بدان معنی است که بیت کوین مانند سایر واحدهای پولی رایج (بدون پشتوانه) قابل جایگزینی و تعویض نیست.

اعتماد به ایده ی بیت کوین

یکی از بزرگترین موانعی که همیشه در سر راه فناوری های جدید وجود دارد این است که باید به آن اعتماد کنیم یا نه. در مورد بیت کوین باید هر دو طرف به هم اعتماد کنند. حتی اگر به عنوان کاربر شما همیشه بر روی دارایی خود کنترل داشته باشید، باید به بقیه شبکه ی بیت کوین نیز اعتماد کنید که فردا از روزگار محو نمی شود.

امکان ناپدید شدن بیت کوین شما به قدری کم است که نیازی به نگرانی در مورد آن نیست. با این حال همگی به یک اصل در زندگی معتقدیم در زندگی هیچ چیر قطعی وجود ندارد. خوشبختانه برای تمامی افراد درگیر در بیت کوین،

شبکه بیت کوین از کاربران زیادی تشکیل یافته است که در کنار گره های بیت کوین، همه و همه باعت می شوند که شبکه همیشه فعال باشد و به خوبی کار کند.

یکی از مهم ترین موضوعات تأثیر گذاری بر روی این اعتماد، نامتمرکز بودن شبکه ی بیت کوین است. همان طور که اشاره شد، بیت کوین یک پول دیجیتال نامتمرکز است، بدین معنی که هیچ نقطه ی مرکزی برای درهم شکستن احتمالی آن و عدم احیای آن وجود ندارد. هر کاربری در اکوسیستم بیت کوین بخش جدایی ناپذیری از سیستم است، بنا بر این تقریبا غیر ممکن است نه همه با هم همکاری نمایند و در یک زمان مشخص همه با هم شبکه را از کار بیندازند.

می توانید نامترکز بودن بیت کوین را با نحوی کار موتور جستجوی گوگل مقایسه کنید. این موتور جستجو به میلیون ها نفر به طور همزمان خدمت ارائه می کند و هرگز لحظه ای کند نمی شود. این بدان دلیل است که موتور جستجوی گوگل بر روی سرور های مختلفی به صورت نامتمرکز اجرا می شود.

نامتمرکز بودن جنبه ی دیگری را نیز به دنبال دارد که باعث می شود افراد قبل از درگیر شدن در بیت کوین درباره آن فکر کنند. از آن جا که شبکه از کاربران مجزایی ساخته شده، هیچ مدیریت مرکزی برای نظارت بر شبکه بیت کوین وجود ندارد. این بدان معنی است که اگر شما بیت کوین داشته باشید و به هر دلیلی مشکلی ایجاد شود، قادر به احیا و دسترسی به آن نخواهید بود وقتی میزان بیت کویت شما کم شود یا خرج کنید، آنها را از دست داده اید و هیچ شانسی برای بازیابی آنها نخواهید داشت.

اعتماد به فناوری بیت کوین

طبیعت انسانی به ما دیکته می کند کارها را همان طور که قبلا انجام می دادیم، انجام دهیم. با این حال از تغییر آگاه باشید. وقتی اینترنت برای نخستین بار در دهه ی ۱۹۹۰ معرفی شده هیچ کس فکر آن را هم نمی کرد روزی چنان همگانی شود که حتی به خانه های ما هم نفوذ کند. جین رخدادی عجیب بود. شرایط حال را ببینی، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها و حتی حیوانات خانگی به نوعی با اینترنت درگیر شده اند که بدون آن نمی شود کاری انجام داد. می توان گفت که انتقال از عدم ارتباط به اتصال همیشگی به مردم جهان تغییر بزرگی بوده است.

بیت کوین معمولا با اوایل پیدایش اینترنت به عنوان فناوری جدید و متحول کننده ای که بسیار جلوتر از زمانه اش است، مقایسه می شود. بیت کوین در حال حل یک مشکل تکنولوژیکی است که بیشتر مردم بدان توجهی ندارند. نه بدان دلیل که شاهدی وجود ندارد، بلکه تنها به دلیل این حس انسانی که وقتی چیزی هنوز خوب پیش می رود، تغییرات آن لزومی ندارد.

درست مانند اینترنت، مدت زمان بسیار طولانی و شاید سالیان متمادی ارمان نیاز است تا بیت کوین به فناوری محوری تبدیل شود. اگرچه چندین پروژه و پلتفرم عظیم بیت کوین در حال توسعه هستند، با این حال برای توسعه ی کامل و پذیرش عمومی آن به زمان کافی نیاز خواهد بود. در ورای همه این موارد لازم است اقدامات آموزشی در زمینه بیت کوین با محوریت ایده ی اصلی و فناوری آن صورت بگیرد تا این که صرفا به یک بعد آن یعنی یک پول جایگزین پرداخته شود.

از سوی دیگر افراد زیادی هم اکنون به فناوری بیت کوین اعتماد دارند. بیشتر فناوری موجود بر روی ابزارهای مالی مانند بازار نقل و انتقال پول متمرکز است. فناوری بیت کوین به شما امکان ارسال پول را به هر کسی در جهان با پرداخت کمترین هزینه ای می دهد، بدین منظور صادر کنندگان حواله مانند وسترن یونیون و پی پال مرکز است و حتی بانک های سنتی به صورت بالقوه با این پول اینترنتی جدید (از نگاه آن ها) در حال رقابت هستند.

این که به فناوری بیت کوین اعتماد کنید یا نه، يك تصميم شخصی خودتان بستگی دارد. بیت کوین به شما امکان کنترل پولتان را خواهد داد.

اعتماد به بیت کوین به عنوان پول

همان گونه که پیش تر متوجه شدیم که بخش کیف پول بیت کوین چیست؟ و با طریقه ایجاد آن آشنا شدیم، باید توجه داشته باشیم که بیت کوین به عنوان یک پول مناسب توانسته هر روز اعتماد کاربران بیشتری را به خود جلب نماید. اما بیت کوین صرفا یک پول دیجیتالی نیست بلکه روش جدید، جایگزین و دیجیتالی برای پرداخت است. شما می توانید با استفاده از بیت کوین به خرید و فروش کالاها و خدمات بپردازید، اما از منظر پولی برخی ویژگی های لازم را برای جلب اعتماد کامل به عنوان یک پول رایج ندارد.

تا به امروز بسیاری از صاحبان کسب و کار به بیت کوین به عنوان روش پرداخت اعتماد کرده اند و آن را در کنار روش های سنتی پرداخت به کار برده اند. دلایلشان نیز ساده است:

  • عدم هزینه های اضافی در صورت پذیرش پرداخت های از طریق بیت کوین
  • عدم نیاز به زیرساخت جدید برای استفاده از آن

فراتر از اینها را به عنوان یک کسب و کار می توانید پرداخت های بیت کوینی در فروشگاههای مجازی و فروشگاه فیزیکی را با هم ترکیب نمایید در هر مورد قادر به تبدیل تراکنش های بیت کوینی به پول مورد نظرتان خواهید بود و به سرعت نیز می توانید درآمدهایتان را به حساب بانکی تان منتقل کنید

از دیدگاه مصرف کننده استفاده از روش بیت کوین بدان معنی است که قرار نیست هیچ وجه نقدی را خرج کنید یا از کارت بانکی و اعتباری متصل به حساب بانکی تان بهره ببرید. با این حال به منظور دریافت بیت کوین معمولا باید آن را بخرید که این خود شامل صرف پول است.

بیت کوین تماما در مورد کنترل فردی مصرف کننده بر وجوه نقدی خود در تمامی اوقات است. این جنبه ی آن باعت ترس و نگرانی بسیاری از افراد شده است، زیرا دولت ها و بانک ها همیشه کار نظارت و کنترل را بر عهده داشته اند. مراقبت از همه چیز توسط خودمان می تواند برایمان سخت باشد، زیرا بسیاری از ما چنین مسئولیتی را نمی خواهیم. اگر واقعا احساس کنید که نمی خواهید زمان استراحت و قراغتتان را صرف مدیریت پولتان کنید بیت کوین برای شما کاربردی نخواهد داشت.

اما اگر از سیستم مالی کنونی که تحت نظارت دولت ها و بانک ها است خسته شده اید، بیت کوین ارزش صرف وقت و تلاش شما را دارد، هیچ کس نمی گوید که بیت کوین باید جایگزین واحد پولی کنونی شما شود. هر دو سیستم می توانند در کنار یکدیگر حضور داشته باشند. با این حال با مشاهده ی فواید و پتانسیل های استفاده از بیت کوین برای انواع مختلف خریدها نوعی حس هیجان در شما بر انگیخته خواهد شد و مهم تر از همه، تقویت حس آزادی مالی در شماست.

منبع: کتاب نحوه خرید و کسب درآمد بیت کوین (سکه طلای دیجیتال) بخش کیف پول بیت کوین چیست؟ نوشته دکتر جواد عباسی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *