کتاب انقلاب بلاکچین

با اینکه کتاب‌های بسیاری در زمینه بلاکچین نوشته شده است، ولی کتاب انقلاب بلاکچین توصیف جامع و خواندنی بر فناوری بلاکچین یا همان زنجیره بلوک ارائه داده و به این موضوعات پرداخته است که آیا واقعا انقلابی پیش رو است یا نه و اینکه چه پتانسیل‌هایی فراتر از دیتابیس تعریف‌شده توسط ساتوشی ناکاموتو نهفته است؟ این کتاب که تالیف مشترک دان تاپ‌اسکات و پسرش الکس تاپ‌اسکات است، توانست عنوان بهترین و پرفروش‌ترین کتاب از نگاه نشریه گلاب‌ اندمیل را به دست آورد.

این کتاب ماجرای جالبی هم دارد؛ در ابتدای سال ۲۰۱۷ هر دو نویسنده پیش‌بینی‌هایی در رابطه با بلاکچین انجام داده بودند و در انتهای سال بررسی کردند که چقدر از این پیش‌بینی‌ها درست از آب درآمده است. دان تاپ‌اسکات هم درباره یکی از این پیش‌بینی‌ها که اتفاقا مربوط به سه‌برابر شدن ارزش بیت‌کوین بود، مورد تمسخر قرار گرفت و حتی برخی آنها را مجنون و دیوانه خواندند، ولی اتفاقی بود که بعدها طبق پیش‌بینی رخ داد.

 نویسندگان این کتاب بر این باورند که بلاکچین می‌تواند در بسیاری از حوزه‌های مالی، بانکداری و کسب‌وکار و همچنین حوزه‌های هویتی و قراردادهای هوشمند بدون واسطه انقلاب شگرفی ایجاد کند و مطالبی هم که در فصل‌های مختلف کتاب عنوان شده است، مهر تاییدی است بر نظریه این افراد. در کتاب انقلاب بلاکچین از موانع موجود در مسیر پذیرش بلاکچین و همچنین بررسی عواقب اتوپیایی انقلاب بلاکچین صحبت شده و به همین دلیل می‌توان گفت که این کتاب تاثیر بسزایی در پیشبرد اهداف فناوری بلاکچین داشته است.

شاید بتوان این کتاب را کتاب جامعی دانست که پاسخ تمام پرسش‌هایی را که در این حوزه وجود دارد، دربر گرفته، به‌طوری که دنیل شولمن، مدیرعامل پی‌پال گفته است: «در تمامی نقاط دنیا، افراد متفکر به‌دنبال فناوری بلاکچین هستند و می‌خواهند بفهمند که این فناوری چطور می‌تواند دنیا را تغییر دهد. حالا گروه تاپ‌اسکات یک گام مثبت روبه‌جلوی دیگر برداشته و کتابی را نوشته که همگی ما منتظرش بودیم.» اگر می‌خواهید بدانید که چگونه فناوری زیرساخت بیت‌کوین؛ پول، کسب‌وکار و دنیا را تغییر می‌دهد، می‌توانید جواب سوال‌تان را لابه‌لای این کتاب ۳۵۰صفحه‌ای پیدا کنید. شبکه راه پرداخت در حال ترجمه و انتشار این کتاب است و به‌زودی می‌توانید نسخه فارسی این کتاب را بخوانید.

فناوری بلاکچین دنیا را تغییرمی دهد. این انقلاب شروع شده است!

کتاب «انقلاب بلاکچین» اثر دان تاپ‌سکات و پسرش الکس است. دن شولمن مدیرعامل پی‌پال درباره این کتاب گفته است: «هرجایی افراد متفکر سعی می‌کنند فناوری بلاکچین را درک کنند و بفهمند چطور می‌تواند دنیا را تغییر دهد. گروه تاپ‌اسکات قدمی به جلو برداشته و کتابی را نوشته که ما منتظرش بودیم.»

اگر می‌خواهید از چگونگی کارکرد بلاکچین سر دربیاورید و بفهمید این فناوری چطور و بر پایه چه سازوکاری عمل می‌کند؛ در مورد تأثیرات مختلف فناوری بیت‌کوین در دنیای کسب‌وکار مالی اطلاعات کسب کنید و بدانید انقلابی که قرار است آینده اقتصاد را شکل دهد چیست و چطور کار می‌کند، در این کتاب می‌توانید به پاسخ همه این سؤال‌ها برسید.

در پشت جلد این کتاب آمده است: «در کتاب انقلاب بلاکچین دان و الکس تاپ‌سکات عنوان می‌کنند چگونه این تکنولوژی‌های تغییردهنده آینده اقتصاد دنیا را شکل می‌دهد و به شکل چشمگیری همه چیز را ارتقا خواهد داد. از ثبت داده‌های پزشکی تا نظرگیری‌های آنلاین، از تقاضانامه بیمه تا حق امتیاز پرداخت. این کتاب، اثری برجسته و ارزشمند برای درک تغییر بزرگ آینده است که اگر نخوانی عقب می‌مانی.»

تاپ‌سکات معتقد است فناوری بلاکچین می‌تواند در حوزه‌های بسیاری از امور مالی و بانکداری و کسب‌وکار گرفته تا حفظ هویت و ایجاد قراردادهای هوشمند بدون واسطه بین افراد تعیین‌کننده باشد.

چگونه فناوری زیرساخت بیت‌کوین، پول، کسب‌وکار و دنیا را تغییر می‌دهد؟

دان و الکس تاپ‌سکات نویسندگان این کتاب با دقت درباره کاربردهای فناوری بلاکچین، چگونگی گسترش آن در آینده و تغییر و تحولی که درروند اجرای فرایندهای آنلاین به وجود می‌آورد صحبت کرده‌اند.

«بلاکچین یک فناوری خلاق ساده است که بیت‌کوین بر پایه آن بنا شده است؛ اما بلاکچین بیشتر از این است. بلاکچین یک دفتر کل عمومی است که همه به آن دسترسی دارند، اما هیچ‌کس آن را کنترل نمی‌کند. این فناوری به شرکت‌ها و افراد این امکان را می‌دهد تا با یکدیگر در محیطی با درجه بی‌سابقه‌ای از اعتماد و شفافیت فعالیت کنند و به‌زودی همه‌جا خواهد بود.»

دان تاپ‌سکات قبلاً کتاب پرفروشی با عنوان «ویکینومیکس» را نوشته بود که درباره قدرت همکاری جمعی بین افراد و شکل‌گیری مفهوم ویکی است.

منبع: راه پرداخت

 

توجه

شرکت پيشرو آساک تنها معرف محصول می باشد و به هيچ عنوان در مورد نحوه فروش و عرضه آن پاسخگو نخواهد بود.

جهت کسب اطلاعات و مشاهده کتاب های بیشتر به بخش دانلود کتاب مراجعه نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *