نویسنده: ویلیام موگایار
پیشگفتار: ویتالیک بوترین
ترجمه: پیمان رحمانی
مقدمه: محمدرضا سوهانیان

بلاکچین یکی از روندهای تاثیرگذار فناوری است که در سال‌های گذشته تغییراتی در دنیای کسب‌وکار ایجاد کرده است. به نظر می‌رسد هنوز پتانسیل‌های این فناوری به‌صورت کامل ظهور و بروز نیافته و احتمالا در سال‌های آتی و با بلوغ بیشتر این فناوری شاهد ابعاد بیشتری از آن باشیم. اهمیت این فناوری در آینده لزوم مطالعه و شناخت آن را به ما گوشزد می‌کند.

کتاب کسب‌وکار بلاکچین یکی از سه کتاب خوب و مهمی است که در جهان در زمینه این موضوع منتشر شده و برای اولین‌ بار به زبان فارسی منتشر می‌شود. اگر می‌خواهید درباره ابعاد مختلف این فناوری آینده‌ساز بیشتر بدانید، فرصت مطالعه این کتاب را از دست ندهید.

آمازون در سایتش این کتاب را یکی از پیشروترین کتاب‌ها معرفی کرده است که به‌خوبی چرایی، چیستی و چگونگی عملکرد بلاکچین را معرفی می‌کند. ویلیام موگایار، نویسنده این کتاب معتقد است که فناوری بلاکچین اپلیکیشن ساختارشکن دنیای فناوری است. در واقع فناوری بلاکچین لایه‌های جدید فناوری به‌شمار می‌آید که اینترنت را بازسازی می‌کند و تهدیدی برای ساختار موروثی کسب‌وکارها به حساب می‌آید.

کتاب کسب‌وکار بلاکچین درک جدیدی از بلاکچین یا همان زنجیره بلوک برای خواننده ایجاد می‌کند و عناصر بلاکچین را طوری شرح می‌دهد که تا پیش از این سابقه نداشته است. چیزی که ویلیام موگایار در این کتاب از آن سخن گفته، آینده‌ای است از هزاران بلاکچین که نه‌ تنها مبادلات ارزش را بدون اصطکاک ایجاد می‌کند، بلکه سبب به‌وجود آمدن جریان جدیدی از ارزش‌گذاری، تعریف مجدد نقش‌ها، روابط، قدرت و حاکمیت می‌شود.

موگایار که کتابش را با این جمله که «اگر فناوری بلاکچین هنوز شما را تحت تاثیر قرار نداده، مطمئن باشید که در آینده این کار را خواهد کرد» آغاز کرده است، از آینده‌ای می‌گوید که تغییرات بنیادینی در آن رخ خواهد داد و از بلاکچین به‌عنوان کاتالیزور این تغییرات یاد می‌کند.

ویلیام موگایار را به‌عنوان یک متفکر ماهر کسب‌وکار زنجیره بلوک می‌شناسند که به لطف وبلاگ‌نویسی‌ها و تحقیقاتی که انجام داده، توانست نگرش و درک مردم از بلاکچین را تغییر و بهبود دهد. انتشارات وایلی این کتاب هفت‌فصلی را دعوت‌نامه‌ای برای تکنولوژیست‌ها معرفی کرده است که با قبول آن می‌توانند درک بهتری از پتانسیل فناوری بلاکچین داشته باشند.

اگر هنوز دید معینی نسبت به این فناوری ندارید، این کتاب به شما یاد می‌دهد که چطور راجع به بلاکچین فکر کنید. شبکه راه پرداخت در حال ترجمه و انتشار این کتاب است و به‌زودی می‌توانید نسخه فارسی این کتاب را بخوانید.

منبع: راه پرداخت

کد تخفیف ویژه کتاب: pishro-asak

 

توجه

شرکت پيشرو آساک تنها معرف محصول می باشد و به هيچ عنوان در مورد نحوه فروش و عرضه آن پاسخگو نخواهد بود.

جهت کسب اطلاعات و مشاهده کتاب های بیشتر به بخش دانلود کتاب مراجعه نمایید.

1 پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *