بانک مرکزی ایران بازنگری جامعی را در رابطه با ارزهای رمزنگاری شده انجام می دهد

بانک مرکزی ایران بازنگری جامعی را در رابطه با ارزهای رمزنگاری شده انجام می دهد

رویکرد بانک مرکزی ایران درباره بیت کوین؛ بانک مرکزی ایران درصدد است که یک بازنگری جامع از سیاست های خود، که شامل بیت کوین و دیگر ارزهای رمزنگاری شده  است را در دستور کار قرار دهد. این حرکت پس از آن انجام شد که بانک مرکزی دولتی اعلام کرد که موضع خود را نسبت به ارزهای مجازی ملایمتر می کند.

ناصر حکیمی، معاون مدیر کل فن آوری های نوین، در کنفرانس مطبوعاتی در اواسط آبان ماه 1396 در مورد رویکرد بانک مرکزی ایران درباره بیت کوین اعلام کرد که بانک مرکزی در حال مطالعه بیت کوین و بازنگری سیاست های خود در مورد ارزهای دیجیتال است. با این وجود او به سرمایه گذاران در مورد “عدم اطمینان” و “ریسکی” که ممکن است در بازار ارزهای رمزنگاری شده با آنها روبرو شوند، اخطار داد.

“با توجه به اینکه بیت کوین و ارزهای دیگر توسط بانک مرکزی به عنوان ارز رسمی معرفی نشده اند، و همچنین به دلیل ریسک خرید آن و فعالیت معامله گران در این زمینه، به دلیل احتمال خرابکاری، اقدامات احتیاطی بیشتری صورت می گیرد.”

در اوایل سال 2017، تریبون مالی گزارش داد که حکیمی از بیت کوین به عنوان “فرصتی” یاد می کند که باید توسط دولت ایران مورد استفاده قرار گیرد. او سپس ادعا می کند که بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی می توانند توسط معامله گرانی که به علت مشکلات بانکی قادر به باز کردن خط اعتباری نشده اند، استفاده گردند .

 

پیشرفت های ارزهای رمزنگاری شده در خاورمیانه

به غیر از ایران، کشورهای دیگر منطقه خاورمیانه نیز در حال بررسی ارزهای مجازی هستند. در مهر ماه 1396، رییس بانک مرکزی لبنان ادعا کرد که دولت لبنان قصد دارد پول دیجیتال خود را معرفی کند. با این حال مشخص نیست که آیا این ارز رمزنگاری شده بر اساس تکنولوژی بلاک چین باشد یا خیر.

در ضمن، رئیس بانک مرکزی امارات متحده عربی (UAE)، مبارک راشد المنصوری، از عدم نظارت و قانونگذاری درمورد بیت کوین انتقاد کرده است. او ادعا کرد که عدم نظارت بر ارزهای دیجیتالی، موجب تسهیل در پولشویی و تامین مالی تروریسم می شود.

“جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با نحوه سرمایه گذاری در بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال در کارگاه آموزشی باشگاه میلیونرها ثبت نام کنید”

منبع: cointelegraph.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *