سرمایه دار ان دنیای ارز دیجیتالی

در دنیای ارزهای دیجیتال ، می توان در عرض یک شب سرمایه دار شد! برندگان این مسابقه دیجیتالی متفاوت از افرادی هستند که در گذشته با تلاش و انگیزه فراوان سرمایه دار شده اند. سرمایه دار انی که سال ها تلاش کردند تا کسب و کار خود را رونق بدهند، حالا با افرادی مواجه می شوند که با طرح ایده خود در دنیا و با تامین مالی از طریق ICO، میلیون ها دلار منابع مالی برای رونق کسب و کار خود جذب می کنند و سرمایه دار می شوند.

آنار شیست ها (افرادی که معتقد هستند دولت ها و قوانین دست و پا گیر بوده و ارزش افزوده ای ندارند)، آرمان گراها و آزادی خواهان همگی مجموعه ای از افراد خلاق را برای یک شروع به دور هم جمع کرده اند. این مجموعه شامل افراد مختلفی از سیستم های کامپیوتری جدید و پر مصرف ((Miners تا افراد پیش گو در حوزه های مالی مستقر در دره سیلیکون و همچنین افراد موفق به نام hodler (این کلمه به اشتباه از کلمه holder نگارش شده است و به معنای افراد سرمایه گذار در حوزه ارزهای دیجیتالی می باشد که ارزی را میخرند و نگه می دارند) می باشد.

در این عرصه جدید با تغییرات مداوم و عدم قطعیت موجود، لیستی از اولین سرمایه داران ارز دیجیتالی براساس خالص دارایی ایشان پس از کسر مالیات حاصل از درآمد خرید و فروش ارزهای دیجیتالی ارائه می گردد. این گزارش براساس معیارهای در نظر گرفته شده و در تاریخ 19 ژانویه سال 2018 تهیه شده است. این موضوع را باید در نظر داشت که ممکن است نام برخی افراد نیز در لیست درج نشده باشد. اما همان طور که در سال 1982 میلادی اولین گزارش از مجموعه 400 سرمایه دار منتشر گردید و برخی افراد هم نسبت به انتشار میزان سرمایه ایشان معترض شدند. آقای راندال لین (Randal Lane)، سر دبیر وقت در توضیح گزارش ارائه شد بیان نمود دنیا محل زندگی بهتری خواهد بود در صورتیکه میزان سرمایه پنهان ثروتمندان مشخص شود.

هدف از ارائه این گزارش نیز شناسایی میزان سرمایه افراد موفق در ارزهای دیجیتالی می باشد.

 

1- کریس لارسن (Chris Larsen)

ارزش خالص ارز دیجیتال: 5/7 الی 8 میلیارد دلار

بنیانگذار(Cofounder) ارز دیجیتال ریپل، 57 ساله

لارسن مدیر عامل ریپل است که با هدف تسهیل نمودن مبادلات بین المللی و پرداخت های بین بانکی، این ارز را به وجود آورده است. وی شخصاٌ صاحب 2/5 میلیارد نماد XRP، با توکن ریپل می باشد. ارز دیجیتال ریپل بالغ بر 61 میلیارد XRP است که ارزش روز آن (به تاریخ تهیه گزارش) 95 میلیارد دلار است.

جوزف لوبین (Joseph Lubin)

ارزش خالص ارز دیجیتال: حدود 5 میلیارد دلار

بنیانگذار ارز دیجیتال اتریوم و خالق (Founder) کانسنسیس Consensys، 53 ساله

اهل تورنتو و مدیر پیشین شرکت Goldman Sachs، به وجود آورنده اتریوم و کانسنسیس شامل 600 کارمند در 28 کشور جهان و منشا برخی توکن های دیجیتالی، مشاور شرکت های بزرگ مانند مایکروسافت. است.

 

 

2- چانگ پنگ ژاو (Changpeng Zhao)

ارزش خالص ارز دیجیتال: 1/1 الی 2 میلیارد دلار، 41 ساله

مدیر عامل باینانس، 41 ساله

در کمتر از 7 ماه بزرگترین ارز دیجیتال در حوزه صرافی به نام Binance را ایجاد نموده است. هم اکنون 6 میلیون نفر از این ارز استفاده می نمایند. چانگ عملیات سیستمی را در 3 کشور مختلف قرار داده است و همچنان خودش مدیریت سیستم را بر عهده دارد. دلیل قرار گرفتن در 3 محل جغرافیایی مختلف، جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی به اطلاعات سیستم می باشد.

 

3- کامرون و تایلر وینکلووز (Cameron & Tyler Winklevoss)

ارزش خالص ارز دیجیتال: 900 میلیون تا 1/1 میلیارد دلار

بنیانگذار پول وینکلووز، 36 ساله

تایلر و برادر دو قلویش که این روزها درآمد خوبی دارند، در سال 2012 به خریداری بیت کوین پرداختند. علاوه برآن یک صرافی ارز دیجیتالی را در نیویورک به راه انداختند که روزانه بالغ بر 300 میلیون دلار تراکنش دارد.

 

4- متیو ملون (Matthew Mellon)

ارزش خالص ارز دیجیتال: 900 میلیون الی 1 میلیارد دلار

سرمایه گذار شخصی، 54 ساله

وارث یک سرمایه عظیم در سیستم بانکی آمریکا، ملون سال ها قبل وارد بازار ارزهای دیجیتال برخلاف هشدار دوستان و آشنایان شد. اولین سرمایه گذاری وی در ریپل بود.

 

5- برایان آرم استرانگ (Brian Armstrong)

ارزش خالص ارز دیجیتال: 900 میلیون الی 1 میلیارد دلار

مدیرعامل کوین بیس(Coinbase)، 35 ساله

در عصر رقابتی طلای دیجیتال، آرم استرانگ مردی هست که پول هنگفتی از فروشندگی بدست آورده است. او خالق کوین بیس، مرکز عصبی و بیشترین میزان خرید و فروش ارز دیجیتال آمریکا در سال 2012 است.

 

6- متیو روزاک (Matthew Roszak)

ارزش خالص ارز دیجیتال: 900 میلیون الی 1 میلیارد دلار

بنیانگذار بلاک (Bloq) و خالق پول تالی (Tally)، 45 ساله

به گفته او بسیار در زندگی خوش بخت بوده که در سال 2011 با بیت کوین آشنا شده و جز اولین نفرات بیت کوین خریداری کرده است. او همواره به دنبال تغییرات جدید بوده است و به گفته خودش اولین بیت کوین را او به ریچارد برانسون و بیل کلینتون اهدا کرده است.

 

7- آنتونی دی یوریو (Anthony Di Iorio)

ارزش خالص ارز دیجیتال: 750 میلیون الی 1 میلیارد دلار

بنیانگذار اتریوم و خالق جاکس (Jaxx) و دی سنترال (Decentral)، 43 ساله

دی یوریو قسمتی از پولش را صرف زنجیره بلوکی اتریوم نموده است و سپس به سرمایه گذاری در سایر ارزهای دیجیتال پرداخته است. روش وی سرمایه گذاری به عنوان اولین نفر در ارزهای دیجیتالی است که بعد از رشد ارز دیجیتالی با حاصل رشد به سرمایه گذاری در ارز جدید دیگری می پردازد.

 

8- براک پیرس (Brock Pierce)

ارزش خالص ارز دیجیتال: 700 میلیون الی 1 میلیارد دلار

مدیر موسسه بیت کوین و مشاور بلاک وان (Block.one)، 37 ساله

در کودکی هنرپیشه سینما بوده است. پیرس جز اولین نفرات در ارزهای دیجیتالی مانند مستر کوین، کوین بیس و اتریوم سرمایه گذاری نمود. او هم اکنون حاضر به سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری برای یک زنجیره بلوکی غیر متمرکز می باشد.

 

9- مایکل نووگراتز (Michael Novogratz)

ارزش خالص ارز دیجیتال: 700 میلیون الی 1 میلیارد دلار

مدیر عامل گلکسی دیجیتال، 53 ساله

نووگراتز، میلیاردر و مدیر معروف موسسه هدج(hedge)، به نظر می آید که بازگشت هوشمندانه خوبی داشته است. در حال حاضر در صنعت هوا فضا فعال است. او در سال 2013 شروع به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال نمود و سپس دو سال بعد گروه سرمایه گذاری فورترس را به منظور تمرکز بر روی پروژه های هوا فضا ترک نمود.

 

10- برندان بلومر (Brendan Blumer)

ارزش خالص ارز دیجیتال: 600 میلیون الی 700 میلیون دلار

مدیر عامل بلاک وان (Block.one)، 31 ساله

او از هنگ کنگ با فروش توکن یک میلیارد دلاری تاکنو برای شرکت EOS.IO شروع نمود، زنجیره بلوکی که قابلیت رقابت با اتریوم را دارد. بلومر در 14 سالگی شروع به خرید و فروش دارای هایی اینترنتی مانند شخصیت ها و سلاح های جادویی در بازی های آنلاین پرداخت است.

 

11- دان لاریمر (Dan Larimer)

ارزش خالص ارز دیجیتال: 600 میلیون الی 700 میلیون دلار

مدیر ارشد فنی در بلاک وان، 35 ساله

مهندس نرم افزار که ابتدا به استخدام ارتش آمریکا درآمد و سپس با دید منتقدانه و هدف آزادی خواهی، ارتش را ترک نمود تا سیستمی به وجود آورد که زندگی آزادانه را تأمین نماید. او بنیان گذار زنجیره بلوکی شامل وان (one)، EOS.IO که بیشترین فروش توکن را تاکنون داشته اند.

 

 

12- والری واویلو (Valery Vavilov)

ارزش خالص ارز دیجیتال: 500 میلیون الی 700 میلیون دلار

مدیرعامل بیت فیوری (Bitfury)، 38 ساله

شاهد از بین رفتن سرمایه والدینش در هنگام فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، باعث تغییر نگرش در سرمایه گذاری در وی گردید. دهه ها بعد، وی مدیر عامل بیت فیوری گردید که به استخراج بیت کوین می پردازد.

 

13- چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)

ارزش خالص ارز دیجیتال: 500 میلیون الی 600 میلیون دلار

بنیان گذار اتریوم، IOHK، 30 ساله

او ابتدا مدیر عامل اتریوم بود و بعد از ترک سمتش، ارز دیجیتال IOHK را که در سیستم های پرداخت دولتی، دانشگاهی کاربرد دارد را به وجود آورد.

 

14- براد گارلینگ هوس (Brad Garlinghouse)

ارزش خالص ارز دیجیتال: 400 میلیون الی 500 میلیون دلار

مدیر عامل ریپل، 47 ساله

فارق التحصیل دانشگاه هاروارد که در گذشته در شرکت های AOL، Yahoo مشغول به کار بوده است و در حال حاضر مدیر عامل شرکت ریپل می باشد، هدفش ایجاد زنجیره بلوکی برای بانک های بزرگ می باشد.

 

15- باری سیلبرت (Barry Silbert)

ارزش خالص ارز دیجیتال: 400 میلیون الی 500 میلیون دلار

مدیرعامل گروه ارز دیجیتال، 41 ساله

سیلبرت وارد وال استریت به منظور ساخت بازار دوم گردید که برای خرید و فروش دارایی های مربوط به شرکت های فنی بود. شغل دوم وی در گروه ارز دیجاتل (صاحب کوین دسک) بود. ضمنا سرمایه گذار در ارزهای دیجیتال مانند ریپل و کوین بیس را آغاز نمود.

 

16- ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)

ارزش خالص ارز دیجیتال: 400 میلیون الی 500 میلیون دلار

به وجود آورنده اتریوم، 24 ساله

وی خالق اتریوم بوده و صاحب 100 میلیون دلار از سهم اتریوم می باشد. او در حال حاضر همکار شرکت های بزرگ مانند مایکروسافت، بی پی و جی پی مورگان می باشد.

 

17- تیم دراپر (Tim Draper)

ارزش خالص ارز دیجیتال: 350 میلیون الی 500 میلیون دلار

خالق مجموعه دراپر، 59 ساله

سرمایه گذار دره سیلیکون که به بیت و ارزهای دیجیتال علاقه مند گردید و معتقد هست آینده تجارت در دنیا بر همین اساس خواهد بود.

 

18- سانگ چی هیو انگ (Song Chi-Hyung)

ارزش خالص ارز دیجیتال: 350 میلیون الی 500 میلیون دلار

مدیر عامل دونامو (Dunamu)، خالق آپ بیت (Upbit)، 38 ساله

در عرض چهار ماه، آپ بیت در کره جنوبی به معروف ترین و پر کاربرد ترین ارز دیجیتالی در کنار بیت کوین قرار گرفت. به طور متوسط روزانه 7/4 میلیارد دلار حجم معاملات این ارز است و حتی ارزش معاملات  به 11 میلیارد دلار در روز رسیده است.

 

مقایسه ثروتمندان دنیا با ثروتمندان ارزهای دیجیتال

قاعده انتخاب ثروتمندان براساس آنچه در ابتدای این مقاله ارائه شده، برای حوزه های دیگر نیز حاکم است. یکی از بهترین منابع شناسایی ثروتمندان وب سایت بلومبرگ است. ثروتمند ترین فرد در دنیا براساس معیارهای بررسی این سایت، Jeff Bezos است.

دارایی Jeff Bezos بیش از 127 میلیارد دلار است و نام او با فروشگاه آنلاین آمازون گره خورده است. او 54 ساله و اهل آمریکا است. ثروت خود را از طریق فعالیت شخص بدست آورده است. بعضا در لیست ثروتمندان دنیا مواردی است که دارایی ثروتمندان از طریق ارثی که به ایشان رسیده است باعث شده تا در لیست ثروتمندان دنیا قرار بگیرند.

در مقایسه میزان دارایی ثروتمندان این دو لیست به این نتیجه خواهید رسید که ثروتمند ترین فرد در ارزهای دیجیتال جایگاه 200 ام را در لیست ثروتمندان دنیا دارد. طبق تحقیقی که انجام شده است، اگر فقط یک درصد دارایی ثروتمندان دنیا وارد بازار ارزهای دیجیتال بشود و به طور خاص وارد بیت کوین بشود، ارزش بیت کوین به 60 هزار دلار خواهد رسید. این بدان معنی است که هنوز بازار ارزهای دیجیتال جای رشد دارد و این بازار همچنان جذابیت ویژه ای برای سرمایه گذاری دارد. با مطالعه دوباره سرگذشت میلیونرهای ارزهای دیجیتال، این نکته مشخص است که ریسک پذیری و ورود به این بازار یکی از عوامل موفقیت ایشان است.

چهت کسب اطلاعات بیشتر و انجام یک سرمایه گذاری با اطلاعات کافی و ریسک کمتر می توانید به دوره آموزش ویدئویی سرمایه گذاری در بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال از شرکت پیشرو آساک مراجعه نمایید.

بهروز حمیدی
کارشناس حوزه بانکی
behroozHamidi@gmail.com
محمدرضا مباشرفر
مشاور سرمایه گذاری در بازارهای مالی
Mobasherfar@gmail.com

لطفا نظر خودتان را در مورد این مقاله با ما در میان بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *