بیت کوین زمینه ساز بانکداری بدون بانک

معرفی بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال
داستان بیت کوین از کجا شروع شد؟

زمین؛ سیاره ای با حدود ۷ میلیارد انسان با نیازهای مشترک؛ مهم نیست کی هستید یا در کجای دنیا زندگی می کنیم مهم آن است که یک چیز وجه مشترک همه ما هست. ما همه به غذا، آب، لباس و مسکن نیاز داریم که در قبال آن باید پول پرداخت کنیم. حتی اگر قرار باشد جایی سفر کنیم به پول نیاز داریم. بنابراین بیشتر عمر خود را صرف جمع آوری پول می کنیم تا با استفاده از آن نیاز مالی خود را برطرف سازیم و زندگی خود را تامین و نیازمندی های خود را برطرف نماییم.

پول نه تنها ابزاری برای تحقق آرمان‌های ما است که در مقابل ابزاری برای ویرانی نیز شمرده می شود زیرا پول همواره با حرص، دروغ و جرم همراه است. به عبارت دیگر پول، قهرمان خوبی ها و بدی هاست. واقعیت این است که هیچ چیز جز باورهای ما حمایت گر پول رایج نیستند. بانک ها در سراسر جهان آینده ما را در مشت خود محکم گرفته اند. پول یعنی قدرت در صورتی که شما در پی آگاهی باشید در صدد کشف حقایق در مورد پول باشید این مقاله کلید توانایی برای درک آن حقایق خواهد بود.

ظهور بحران اقتصادی یا طلوع فرصتی طلایی

بحران مالی سال ۲۰۰۸ میلادی نظام مالی دنیا را در آستانه سقوط قرار داد. در مدیریت نادرست این بحران نه‌تنها گردانندگان بانک‌ها و سیاستگذاران و قانونگذاران مرتبط به آن موثر و متاثر نبودند بلکه از سویی این بحران منجر به بیکاری بسیاری از مردم و و ورشکستگی شرکت‌ها شد اما در عین حال خود زمینه ساز یک فرصت استثنایی دیگر  شد. واقعیت این است که یک سکه همیشه دو رو دارد. با وجود پشت سر گذاشتن این بحران به لطفا حمایت دولت ها  این فرصت بدون شک موجب نومیدی و بی اعتمادی نسبت به بانکداری و نظام مالی موجود است.

و اما بیت کوین؟

در این میان پول دیجیتال به عنوان یک واقعیت عرض اندام کرد. بیت کوین به عنوان اولین نمونه از پول دیجیتال در سال 2008 عرض اندام کرد و با وجود انتقاد ها از جانب کارگزاران، نهادها، حکومت ها و مطبوعات ارزش آن به صورت سرسام آور و غیر قابل پیش بینی بالا رفت. ارزش بیت کوین در بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ از تنها چند سنت آمریکا به هزار و صد دلار آمریکایی افزایش یافت و صد ها انسان که در بیت کوین سرمایه گذاری کرده بودند به میلیون ها دلار دست یافتند.

یادداشت

آنچه هویدا است نظام اقتصادی امروزه در حال تغییرات عظیم و بنیادین در سطح جهان است و ما در حال حرکت به سوی یک عصر جدید هستیم. حالا شما یک فرصت استثنایی و شفاف در دست دارید و بهترین بخش آن این است که سهام یا دارایی خود را در فرآیند درآمدی سودآور قرار دهید و در صورت تمایل می توانید آن را مطابق میلتان سرمایه گذاری نمایید.

اندک زمانی نگذشته بود که بیت کوین به یکی از بحث بر انگیزترین موضوعات اقتصادی روز در تاریخ سیستم مالی تبدیل شد. یکی از واقعیت هایی که زبان زد عام و خاص است داستان یک جوان نروژی بود. او که 26 دلار آمریکایی را در بیت کوین سرمایه گذاری کرد و آن را به باد فراموشی سپرده بود بعد ازمدتی متوجه شد که 26 دلار او تبدیل به سرمایه ای در حدود 850 هزار دلار آمریکایی شده است. این خود درس بزرگی برای آنانی بود که با وجود آگاهی از بیت کوین ان را نادیده گرفته بودند. تنها تکنولوژی قابل توجهی که در جهان به هر فردی این امکان را می دهد تا با عدم پرداخت هر گونه هزینه بانکداری، بانک خود باشد.

تکنولوژی بلاک چین جایگزین بانکداری سنتی:

پول دیجیتال بر اساس یک سیستم ریاضی ایجاد گردیده است پدیده ای است که یک نرم افزار کامپیوتری همراه با کدهای همتا به همتا است که شبکه جهانی را به واسطه اینترنت به هم وصل می کند. اما از کجا باید ما بدانیم که پول دیجیتال یک پدیده ی مورد اعتماد است. از انجایی که سیستم های پولی ما طوری تنظیم شده است که لزوما متکی بر یک شخص ثالث همانند بانک ها، کارت ها اعتباری و خدمات حواله ای می باشد علاوه بر این که نقل و انتقال پول قابل ردیابی است همچنین نیازمند پرداخت هزینه های اضافی نیز هست. ما عادت کرده ایم برای چیزی که بتوان به صورت رایگان صورت بگیرد پول هنگفتی بپردازیم. بسیاری از بانک های معتبر به صورت عوام فریبانه خود را پایدار، ثابت و قابل اعتماد جلوه می دهند اما فرض بر این که اگر راه های بهتر دیگر و جایگزینی که بتواند این شخص ثالث یعنی بانک ها و غیره را که بدون شک برای ما هزینه بر می باشد از میان بر دارد برای ما به مراتب ارزان تر، امن تر و سریع تر خواهد بود.

این در حالی است که بسیاری از مردم درگیر تجارت در مارکت های سیاه هستند این کار خود گویای عدم شفافیت است که باید به آن در نظر گرفت. فقط به این فکر کنید امروزه شما به آسانی قادر به دانلود موسیقی و فیلم های دلخواه تان از اینترنت هستید. پول دیجیتال نیز پدیده ای شبیه فیلم و موسیقی است که شما از اینترنت آن را دانلود می کنید. چگونه می توان به پولی اعتماد کرد که همانند آهنگ دلخواه به آسانی قابل دانلود است  علاوه بر ان چگونه می توان گفت که پول دیجیتال ارزش خود را حفظ خواهد کرد است. اما نه آنچه که واقعیت است پول دیجیتال یک فایل اینترنتی صرف نیست  بلکه خود یک مدخل و مرکز اطلاعات بروز شده شبیه دفترچه یادداشت عمومی تحت عنوان بلاگ چین است. اما اجازه دهید تا پول دیجیتال را با بانک های امروزی مقایسه کنیم.

مقایسه بانک های امروز با بلاک چین:

در بانک ها عموما نقل و انتقال پول توسط دفاتر عمومی با تمامی اطلاعات اعم از بدهی و طلب حفظ می گردد اما در دنیای دیجیتال حساب ها در یک کیف دیجیتالی که شما به تنهایی می توانید ان را کنترل کنید ثبت می گردد در این جا دفتر کل همان بلاک چین است. بلاک چین رکورد هر سکه را حفظ نموده و هر انتقال پول را نیز ثبت می کند. این روش سیستم را متعادل می سازد زیرا مقدار سکه ها غیر قابل تغییر است و هیچ یک از سکه ها هیچ گاه سیستم را ترک نخواهند کرد. همان گونه که نقل و انتقالات صورت می گیرد بلاک چین در سراسر جهان خود را بروز می کند. هر استفاده کننده در تمام شبکه ها دارای یک کد هویتی است. بلاک چین یک سیستم عمومی است و توسط هیچ فرد خاصی کنترل نمی شود. بلاک چین تقریبا عاری از هر گونه نقص و عیبی است که باعث هک شدن آن گردد زیرا برای این کار لازم است هکر ها همزمان هزاران کامپیوتر را در موقعیت های مختلف دستکاری کنند و در سراسر جهان هک کنند که این کار هر چند ناممکن نیست اما بدون شک برای خیلی ها مشکل خواهد بود.

بنابر این این سیستم در قیاس با بانک های امروزی به مراتب امن تر است. مجموعه این سیستم این توانایی را دارد تا جایگزین بانک ها و بانکداران امروزی در سراسر جهان شود. بسیاری از مردم از سیستم های بانکی راضی به نظر می آیند، دلیل آن شاید این است که آنها درک صحیحی از سیستم های بلاک چین ندارند. به همین علت است که همچنان مبلغ هنگفتی در در ازای کارمزد یا سود صرف سیستم مالی امروزی می کنند. اما پول دیجیتال کاملا در تضاد با سیستم مالی روز است زیرا این سیستم کاملا شفاف بوده و هیچ احدی نمی تواند مقدار سکه و قواعد ریاضی حاکم بر سرمایه گذاری در این سیستم را تغییر دهد. این پول محدود به سکه هایی است که امکان تورم در ان وجود ندارد. پول دیجیتال این ظرفیت را دارد که دنیای ما را بهتر سازد.

فرصت های طلایی و پیش بسوی جهانی شدن:

امروزه میلیارد ها انسان بدون حساب بانکی زندگی می کنند در حالی که قالب آن ها از موبایل های هوشمند برخوردار هستند بنابراین تکنولوژی پول دیجیتال می تواند زمینه ساز دست یابی تان به یک سیستم بانکداری جهانی شود. جالب این است که پدیده ای همانند او را هنوز ندیده ایم و این که در آینده به کجا خواهد انجامید همچنان یک معماست. بیت کوین گام مهمی در دنیای پول دیجیتال بوده و است زیرا برای اولین بار خیال را به واقعیت تبدیل کرد. با سپری شدن اندک زمانی بنیان گذاران آن متوجه شدند که برای آینده این سیستم ظرفیت های فراوانی ببه دنبال دارد.

تصمیم با شماست:

آنچه هویدا است نظام اقتصادی امروزه در حال تغییرات عظیم و بنیادین در سطح جهان است و ما در حال حرکت به سوی یک عصر جدید هستیم. حالا شما یک فرصت استثنایی و شفاف در دست دارید و بهترین بخش آن این است که سهام یا دارایی خود را در فرآیند درآمدی سودآور قرار دهید و در صورت تمایل می توانید آن را مطابق میلتان سرمایه گذاری نمایید. این کاملا متعلق به بخت و اقبال شما است که در مواجه با یک پدیده ی نو ظهور و یا به عبارت دیگر در حال ظهور چگونه تصمیم بگیرید. پدیده ای که تاریخ نویسان در آینده آن را انقلابی جهانی عنوان خواهند کرد و با پیوستن به آن شما نه تنها از پول دیجیتال برخوردار می شوید بلکه برای خود جایگاهی را در آینده اقتصادی معین می کنید. ما باور داریم که اتخاذ تصمیم مبنی بر آگاهی و شناخت است با این حال این شما هستید که از اطلاعاتی که در اختیارتان قرار داده شد است تصمیم می گیرید چگونه استفاده نمایید. در این مورد به مقاله خود سازی شرط لازم تغییر دنیاست رجوع کنید.

دیگر سوال این نیست که آیا پول دیجیتال در آینده اقتصاد ما را تحت تاثیر قرار خواهد داد بلکه سوال این است که آیا شما برای تغییرات نو ظهور اقتصادی آمادگی دارید یا خیر.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *