نخستین بهره برداری دولتی از تکنولوژی بلاک چین در کشور روسیه

بهره گیری از تکنولوژی بلاک چین توسط کشور روسیه

روسیه اولین مرحله اجرای تکنولوژی بلاک چین در سطح دولتی را به طور رسمی اجرا کرد. بانک دولتی SberBank امروز اعلام کرد که با سرویس فدرال ضد انحصاری روسیه  (FAS) همکاری می کند تا انتقال و ذخیره سازی اسناد را از طریق تکنولوژی بلاک چین انجام دهد. با توجه به منابع محلی، این اقدام اولین مورد بهره گیری مستقیم دولتی از تکنولوژی بلاکچین است.

اندری استاریکوفسکی، وزیر امور خارجه و معاون رئیس FAS، در نشستی مطبوعاتی در SberBank در مورد پیامدهای گسترده این تصمیم، اظهار داشت:

“کشور ما با استفاده از دانش و فن آوری پیشرفته، فرصت های جدیدی را پیش روی اقتصاد قرار می دهد. این بدین معنی نیست که ما اولین دولت در جهان هستیم که بطور رسمی از تکنولوژی بلاکچین به نفع خودمان استفاده می کنیم اما بدون شک از پیشگامان توسعه این فناوری خواهیم بود و از تکنولوژی بلاک چین به عنوان ابزاری عملی برای رشد بیشتر اقتصادی بهره می بریم. “

دولت روسیه علاقه مندی خود به پیشرفت و توسعه تکنولوژی بلاکچین در کشور را از چندین سال پیش نشان داده است. ولادیمیر پوتین در ماه ژوئن امسال با ویتالیک بوترین اتروم دیدار کرد. در ماه اوت، بانک دولتی VEB قراردادی را با بنیاد اتروم برای توسعه برنامه های آموزشی بلاکچین در کشور روسیه امضا کرد. در مقابل، موضع رسمی دولت در مورد استفاده از ارزهای رمزنگاری شده برای شهروندان عادی، نسبتا سخت گیرانه تر است.

“جهت کسب اطلاعات بیشتر با تکنولوژی بلاک چین و آشنایی با نحوه سرمایه گذاری در بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال در کارگاه آموزشی باشگاه میلیونرها ثبت نام کنید”

منبع: کوین تلگراف

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *