چگونه بلاک چین سیستم اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی ما را تغییر می دهد؟- بخش اول

ما در سال 2020 نگاهی داریم به آنچه که آینده برای ارزهای پایدار فیات و قیمت های تأمل برانگیز کریپت رقم می زند و همچنین نگاهی داریم به جنبش cypherpunk – برای طراحی مجدد ساختارهای اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و زیست محیطی. ما همچنین بررسی می کنیم که چرا باید نقش دوگانه ذخیره ارزش را با مبادله از طریق پول مشترک در آینده جدا کنیم. چرا بیت کوین و رمزارزها فرصت منحصر به فردی را برای شکستن چرخه بدهی ایجاد شده توسط فیات و بانک ها ایجاد می کنند.

اصلاح بازار سرمایه اولین قدم برای فن آوری بلاک چین خواهد بود، اما وقتی به نقشی که رمزارزها ایفا می کنند تا از رشد سریع به رشد پایدار برسند، می نگریم، متوجه می شویم اصلاح بازار سرمایه یک گام افزایشی است.

اگرچه رمزارزها در حال حاضر از یک بحران هویتی در حال گذر هستند ولی قدرت «دموکراتیزاسیون پول» و «عدم بانکداری بانکها» را دارند، مانند Bitcoin اما نه به شیوه ای که بیشتر مردم انتظار دارند.

این کار با تمرکز بر دارایی های دیجیتال یا گسترش ETF و ICO ها، نوآوری در سیستم عامل های معاملاتی، DEX یا جدیدترین استراتژی الگوریتمی انجام نخواهد شد. بلکه، رمزارزها دنیای ما را به منظور نگهداری رشد تولید ناخالص داخلی در یک دوره رشد پایین تر و مصرف کمتر با تسریع خروج از «دوره اعتباری» که با گسترش ترازنامه های دولتی و افزایش دارایی ها طولانی شده است، تغییر خواهد داد.

قرن هاست که نقش دوگانه پول به عنوان یک ارزش و وسیله مبادله، دوچندان شده است، زیرا طبقه کارگر از پول برای زنده ماندن و طبقه ثروتمند، از آن برای اجاره اقتصادی از طریق اعطای آن به کارگران استفاده می کنند. این درگیری منجر به انحراف در سیاست دولت شده است و طبقۀ کارگر را گرفتار نرخ های بهره کرده است تا بتوانند بدهی خود را تأمین کنند. در حالی که طبقه ثروتمند می خواهند نرخ بهره را بالا ببرند تا به بالاترین سطح درآمد خود برسند.

این نقش دوگانه نیز هر ساله اسباب بازی های ارزهای ملی را برای گمانه زنی های عظیم و عواقب اقتصادی و انسانی به ارمغان می آورد. بیش از 1.3 تریلیون دلار در روز در بازارهای ارز مورد معامله قرار میگیرد، ارزش بازار سهام جهانی را کاهش داده و 96 درصد از این معاملات صرفا سودآور است. این به حملات سبک ‘سوروس’ به ارزهای ضعیف منجر شده است که چندین بحران اعتباری اخیر در اقتصادهای در حال توسعه از آرژانتین به مکزیک را پیش بینی کرده است.

این نقش دوگانه، هر ساله، اسباب بازی های ملی ارز را برای پیشگویی های عظیم با پیامدهای اقتصادی و انسانی به ارمغان می آورد. بیش از 1.3 تریلیون دلار در روز در بازارهای ارز مورد معامله قرار میگیرد، ارزش بازار سهام جهانی را کاهش داده و 96 درصد از این معاملات صرفا سودآور است. این به حملات سبک ‘Soros’ به ارزهای ضعیف تر منجر شده است که چندین بحران اعتباری اخیر در اقتصادهای در حال توسعه از آرژانتین تا مکزیک را پیش بینی کرده است.

مراحل ارز:

مبتنی بر کالا: غلات، احشام

اعتماد: فلزات گرانبها، طلا / نقره

ذخایر مازاد: گسترش پول برای پاسخگویی بیشتر به عرضه / تقاضا

اعتبار: سیستم فعلی با صدور بدهی و پرداخت بدهی

آینده رمزنگاری: میلیون ها پول نقد محلی و میکرو اقتصاد در یک اقتصاد دایره ای

در طول قرن ها، ارز در مرحله مختلفی قرار گرفته است که بعضی از آنها به عنوان قانون گرشام (Gresham’s Law) تعریف می شوند که در آن ارز (با کیفیت خوب) جایگزین فرم جدید پول (کیفیت کمتر ) که در حال وارد شدن به اقتصاد با همان ارزش هستند. مردم ترجیح می دهند پول جدید با کیفیت پایین تر را خرج کنند و قدیمی ها را ذخیره کنند تا سرعت آن سریع تر شود تا سیستم قدیمی از سیستم خارج شود.

“همه پول یک موضوع اعتقاد است” – آدام اسمیت (Adam Smith)

این روند منجر به ریزش ارزهای مبتنی بر کالا مانند احشام، غلات و غیره به ارزهای فلزی (نقره، طلا، نیکل و غیره) شده است که برای تولید بیشتر آنها، به نوبه خود در مواد فلزی رقیق شده، سپس به کاغذ فیات بی ارزش و در نهایت به ذخیره مازاد و اعتباری که صرفا بیت هایی در یک کامپیوتر هستند.

با استفاده از رمزنگاری ارز، ما فرصتی تاریخی برای جدا کردن مجوز دوگانه پول به عنوان ذخیره ارزش و مبادله ارز و رعایت، اگر نه معکوس، اهمیت پول ملی ملی برای ایجاد میلیون ها ملزومات ارزهای محلی و منطقه ای با حمایت از دارایی های فیزیکی و منابع طبیعی مشترک (مواد معدنی، فلزات، هوا، زمین). این نوع از ارزها قبل از هرچیز مورد آزمایش قرار گرفته است، اما هرگز با قدرت بلوچین مورد آزمایش قرار نگرفته است.

  1. چگونه ما اینجا گرفتیم: از صنعت برای سرمایه گذاری سرمایه گذاری

اعتبار شده است برای هزاران سال از زمانی که اولین کشاورزان آن را به شکل IOU بین دوره های برداشت گسترش داد. یک چرخه اعتبار / بدهی در هر زمانی که یک فرد یا کشور قرض پول می شود ایجاد می شود، و مانند هر چرخه، با هر تکمیل، حرکت می یابد.

مایکل هادسون، مشاور اقتصادی و اقتصادی پیشین ایالات متحده، اشاره می کند که ‘بیشتر بدهی ها در اقتصاد امروز به خرید املاک و مستغلات (تجاری و خصوصی) و اوراق بهادار مالی منتهی می شود. در بخش صنعتی، بیشتر مشاغل شرکتی خرید سهام از طرف رقبای کوچکتر یا ضعیف.

نسخه فعلی اعتبارات ‘کازینو’ از 80 سالگی قیمت دارایی را افزایش داده است و در مقابل دیدگاه سرمایه داری صنعتی مبنی بر آوردن قیمت ها و درآمد ها با هزینه هزینه هایشان است.

سرمایهداری صنعتی جایگزین سیستم صاحبخانه فئودالی در قرون وسطی در قرن نوزدهم و بیستم با مالیات دادن به درآمد ناخالص از طرف جامعهای از قبیل زمین (اجاره زمین) و منابع طبيعی است. با این حال، این همان سیستم رانتیر، دوباره به عنوان سرمایه داری مالی ظاهر شد، جایی که یک کلاس از سرمایه اضافی به خارج رفته و برای بازپرداخت سرمایه گذاری خود کار می کند.

چگونه بانک ها سعی کردند چرخه کسب و کار را با یک چرخه بدهی جایگزین کنند. بانک ها پول خود را در حاشیه بین نرخ بهره پول خود و میزان که به آنها وام می دهند، شناخته شده به عنوان نرخ گسترش بهره می دانند، و تأثیر کسب و کار را تقویت می کنند. با افزایش اعتبار و گسترش ‘پول’ در سیستم در طول زمان های خوب و قراردادن در زمان های بد، رونق و بیت چرخه را افزایش می دهد.

جان Maynard کینز انحراف مدل اعتباری را هنگامی که در پیامدهای اقتصادی صلح اشاره کرد که سیستم اعتباری فیات با هدف رشد یک کیک اقتصادی که هرگز نباید خورده شود، طراحی کرده است.

به بیان دیگر، ما سهم ما از ‘کیک’ را صرف نکردیم، اما قرار دادن آن به سمت بقیه ترکیب جمعی، بنابراین وقتی ما واقعا به آن نیاز داریم، تکه های حتی کوچکتر را می گیریم، زیرا بعدا و بعد از آن بازنشستگی را به تأخیر می اندازیم.

نتيجه افزايش سن بازنشستگي، رشد توليد ناخالص داخلي كه سالها با درآمد خانوار رو به رو شده است، از اواسط دهه 1980 جدا شده و رشد كرده است و دستمزدها ركود شده اند.

رشد تولید ناخالص داخلی، رشد اقتصادی است که موجب کاهش بدهی می شود و تنها در حال رشد است؛ چرا که مردم از سال های دهه 1980 به طور مرتب افزایش می یابند و بدهی های بیشتری را برای خدمات قدیمی تر خریداری می کنند. تا همین اواخر ایرلند برای خانوارهایی که بیش از 115 درصد از تولید ناخالص داخلی را تحت تأثیر قرار داده بودند، تحت تاثیر رونق و انفجار املاک و مستغلات قرار گرفتند، اما استرالیا با بدهی خانوار بیش از 120 درصد از تولید ناخالص داخلی، که مجددا توسط سوداگری ملک و راحت ترین شرایط اعتبار برای چندین دهه.

برای رسیدن به چنین موقعیتی، بانک های استرالیا شرایط اعتباری را در همه انواع راه های افزایش اعتبار / بدهی مانند اعتبارات و بدهی هایی که کوتاه مدت را در حسابداری فانتزی قرار می دهند، هزینه می کنند تا هزینه های افزایش کودک در سیدنی 7 دلار در روز

با این حال، از آنجایی که کمیسیون سلطنتی در اقدامات بانکی استرالیا، از تجاوز جنسی به محروم شدن از نژاد پرستی تا جلب مشتریان مرده برای مشاوره مالی، بانک ها در اعتبار خود حکمرانی کرده اند و قیمت خانه های استرالیا کاهش یافته است، و تنها در سیدنی 10٪ کاهش یافته است.

خیلی مضر است؟ نگاهی به پایه پولی

در این زمینه، خانوارهای ایالات متحده در حدود 8 تریلیون دلار از بدهی های وام مسکن، بیش از 1 تریلیون دلار وام خودرو، بیش از 1 تریلیون دلار وام های دانشجویی و تقریبا 1 تریلیون دلار بدهی های اعتباری قرض می گیرند. بدهی تجاری ایالات متحده در مجموع 25 تریلیون دلار است که حدود 15 تریلیون دلار در بخش مالی و 10 تریلیون دلار در کسب و کارهای غیر مالی است.

در ایالات متحده، دولت به دنبال جمع آوری پول های بزرگتر مانند M3 و تنها با استفاده از اقدامات باریک مانند M2، مانع رشد واقعی پایه پولی شده است. با این حال، تنها با اندازه گیری M2 پایه پولی / اعتبار در طول دهه گذشته در حدود 1 تریلیون دلار افزایش یافته است و مقدار واقعی پول ایجاد شده در اقتصاد با کاهش کمی احتمالا بسیار بیشتر است.

گسترش مشابه بانک / اعتبار در سراسر جهان رخ داده است. در کل، 250 تریلیون دلار از بدهی های بزرگ و چهار برابر آن در بدهی های غیرمستقیم وجود دارد، به جز حجم عظیمی از مشتقات مالی پیچیده که تقریبا همان اندازه است که هر دو بدهی ها و بدهی ها را با هم ترکیب می کنند.

دوم جایی که ما می رویم: پول برای مردم و حاکمیت دیجیتال Bitcoin و ethos cypherpunk اصلی cryptocurrency به ‘بانک های بدون بانک’ با پول جایگزین به ادغام بدهی اقتصاد ما تبدیل شده است در سن اعتبار و فیات.

Cryptocurrency  یک راه می تواند بانک ها را از بین ببرد با پر کردن شکاف بین نیازهای وام دهندگان و مازاد وام دهنده – اساسی های سنتی بانک ها، اتومبیل و وام های خانه، تقاضای کمتری خواهد شد، به عنوان اقتصاد ناپایدار است. ما اولین مرحله عدم تمرکز را با Uber و Airbnb تجربه کرده ایم اما این روند تنها با ادامه رشد اقتصادی به اشتراک گذاشته می شود و مردم با اصطلاحات مختلف با صدها نوع مختلف رمزنگاری در خارج از محدوده مالیات بر درآمد و یا سود بهره می برند.

در حال حاضر همه ما تعقیب یک معامله ارز برای همه استفاده های مختلف است و این چیزی است که درایو بانک ها (و بانک های مرکزی) حاشیه. در آینده ای نزدیک، ما یک اکوسیستم بسیاری از رمزنگاری های معقول برای برنامه های موجود در پلت فرم های غیر متمرکز دیجیتالی در اینترنت و خارج از قلمرو حکومت های دولت ها و بانک های مرکزی خواهیم داشت. این ارزها قدرتهایی را که نرخ سپرده بانک مرکزی به زندگی ما وارد می کند، کاهش می دهد و حتی بیشتر از حاشیه بانک های تجاری از نرخ بهره بالقوه فعلی بدون ریسک، برای کم کردن نرخ منفی که قبلا دیده ایم، 2 یا -3 درصد) به عنوان بانک مرکزی مجبور به پرداخت هزینه نگهداری در سپرده.

بانک های رمزنگاری و دیجیتال اهمیت نرخ سود مثبت بانک ها را در میان محافظه کاران جوان تضعیف می کنند. اشتیاق هنرمندان برای صرفه جویی در پول با بانک ها با نسل های جوان کاهش یافته است، همانطور که همه آنها در طول عمرشان شناخته شده است، نرخ بهره سقوط و بازدهی ناچیز سپرده های آنها.

برای کسانی که در نسل Baby Boomer، که چندین دهه از نرخ بهره دو رقمی بهره مند بودند، دلیلی برای اعتقاد به «معجزه اینترنت ترکیبی» بود، اما برای نسل های هزاره ای که کمترین میزان پس انداز هر نسلی را برای سنشان دارند در تاریخ، ایده قرار دادن پول خود را برای بازپرداخت 1-2٪ با یک بانک، غیرممکن است.

بر طبق یک تحقیق، 67 درصد از ‘هزار ساله های جوان’ – افراد بین 18 تا 24 ساله – کمتر از 1000 دلار در حساب پس انداز دارند و 46 درصد آنها 0 دلار است. هزاره های قدیمی تر، کسانی که بین 24-35 ساله بودند، خیلی ارزان تر عمل نکردند، 41٪ از آنها پس انداز نداشتند.

روند نزولی صعودی نرخ بهره از اوایل دهه 80 نیز نقطه ای را نشان می دهد که رشد اقتصادی تحت تأثیر اعتباردهی شروع به جایگزینی رشد واقعی کرد. نرخ بهره طی سال مالی 2012 و 2016 به بیش از 1٪ کاهش یافت (و برای نرخ بهره بسیاری از بانکها پایین تر است) و دانستن اینکه از زمان طوفان تا پایان رکود اقتصادی، بانک فدرال رزرو شده است سرعت پیاده روی در سال جاری به سرعت در حال افزایش است تا بتواند به طور موثر کاهش یابد – به طرز وحشیانه ای این چیزی است که بسیاری از ‘متخصصان’ بر این باورند که رکود بعدی

اتوماسیون باعث کاهش هزینه های سکولار می شود و نرخ های بهره را به سطح منفی می رساند. اینترنت برای اولین بار در تاریخ امکان تولید ناخالص صفر هزینه را فراهم می کند – کالایی که نیازی به هیچ کارمند یا هزینه های تولیدی ندارد – که اثر مهمی را به وجود می آورد در جهان پیش رویم.

برای قرن گذشته، نرخ طبیعی نرخ بهره کوتاه مدت ایالات متحده (که توسط بانک فدرال انجام می شود) برابر با رشد تولید ناخالص داخلی است – مهم این است که میزان بدهی در جهان رشد حداقل با سرعت نرخ بدهی سرویس دهی اما هنگامی که عملکرد بین کوتاه مدت منحنی نرخ بهره و بلندمدت در معرض انقراض قرار می گیرد، آن را تمایل به پیش بینی رکود اقتصادی در پیش بینی خودساخته از انتظارات رشد آینده پایین تر به عنوان سرمایه گذاران به اوراق قرضه طولانی تر برای یک بازگشت ثابتی درازمدت، رانندگی قیمت خود را بالا می برد و کاهش می یابد.

به گفته هادسون، در طول سالها ‘بانک فدرال قادر به افزایش قیمت دارایی ها با سیل زدن اقتصاد با اعتبار کافی برای کاهش نرخ بهره بود و بانک ها توانستند درآمد اجاره یا شرکت های بزرگ را در چندین وام دهی به خریداران جدید سرمایه گذاری کنند.’

با پول بانک های مرکزی آنها را برای تست های بد پرداخت می کردند، بانک های تجاری با اعطای وام به افرادی که در واقع پول را صرف می کردند (کلاس های واسطه و کار) به جای آن به طور عمده به موسسات مالی دیگر با نرخ پیش بینی بهتر بازگشت، نه برای سرمایه گذاری جدید سرمایه گذاری و یا استخدام، بلکه برای ایجاد سود سرمایه ای با استفاده از غلبه بر بدهی.

نرخ بهره در سال های اخیر برای مبارزه با رکود به سطح منفی (تحت نرخ بدون ریسک برای بانک ها) مجبور شدند، با این حال هر کدام از بدهی های تکمیل شده، توانایی بانک های مرکزی برای تحریک رشد اقتصادی از طریق سیاست پولی کاهش یافته است.

هنگامی که رکود اقتصادی بعد از آن به دست می آید، توسط نیروهای پیشرو اتوماسیون و فن آوری افزوده می شود که در حال حاضر جایگزین مشاغل نیروی کار و در نتیجه تقاضای مصرف کننده است.

رنسانس ارزهای محلی و غیرواقعی در شکل دیجیتال

 ارزهای محلی و ارزهایی که با گذشت زمان از بین می روند، ممکن است به نظر ایده های رادیکال شبیه باشند اما در واقع یک تاریخ طولانی دارند. آنها در دوران رکود بزرگ در ایالات متحده و اروپا به شکل گسترده ای مورد استفاده قرار گرفتند زمانی که دولت های محلی و حوزه های قضایی پول خود را به عنوان جایگزین بانک های کشور خشک کردند.

Depreciating currencies  (معروف به نرخ سرسبز)، گردش و سرعت پول را به جای ذخیره کردن پول، و مردم را بدون پرداخت اعتبار و یا دریافت بدهی، جذب می کند. معروف ترین نمونه ای از یک ارز دمیده شده Worgl یا Freigeld (‘پول آزاد’ در آلمان) است که در هر ماه با ارزش 1 درصد کاهش می یابد و هر زمانی که صرف شد، مهر می شود. این آزمایش توسط مفهوم اقتصاددان Silvio Gesell از Freiwirtschaft (‘اقتصاد آزاد’) الهام شد که در آن پول آزاد از حدس و گمان است.

پول نقد و معاوضه در شهر اورشلیم ورگل در طول رکود بزرگ، به عنوان ‘معجزه Worgl’ به عنوان تحرک شهر از پایین دست خود کار می کرد، اگر چه بسیار بعید است که آن را پایدار بود.

Colu – ایجاد اوراق بهادار محلی کول

 Colu یک راه اندازی blockchain است که با هدف ‘تغییر چهره اقتصاد محلی شما’ و در حال حاضر ارزهای جامعه در انگلستان به منظور تقویت یک فعالیت اقتصادی جامعه منتشر شده است. این کشور همچنین قصد دارد ارزهای شهر را با سیستم های انگیزشی برای تقویت رفتار مثبتی در میان ساکنان، با بهره گیری از اقدامات اجتماعی مانند داوطلبانه، مشارکت در فعالیت های مدنی یا پرداخت پول دیجیتال خود در محصولات محلی، برنامه ریزی کند.

Kintetsu Harukas Coin –  سکه های شرکت های بزرگ شرکت کنترونی Kintetsu ژاپن که راه آهن متصل به شهرهای اصلی و مقصد های توریستی را در اواخر سال جاری تأمین می کند، صادر شده است.

سکه Kintetsu در بیش از 400 مکان در سراسر گروه Kintetsu، از جمله فروشگاه زنجیره ای و رصدخانه Harukas در بالای برج 300 متری برج Abeno Harukas (بلندترین ساختمان ژاپن – واقع در اوزاکا) تصویب شد.

سکه قهوه – سکه microeconomy / artesanal
خدمات معامله گران مانند تجارت عادلانه و یا موسساتی که محصولات را تأیید می کنند نیز از طریق سکه های رمزنگاری اقتصاد خرد به کار گرفته می شوند.

حقوق ارگانیک / تجارت عادلانه مدتهاست که برای مصرف کنندگان رقابت ایجاد می کند: پرداخت اضافی برای اسکاچ باعث «اخلاقی بودن غذا» شده است، یا صرفا خوردن غیر شیمیایی، یک لوکس است. هزینه صدور گواهینامه به عنوان یک معامله گر گرانقیمت یا عادلانه با هیأت حاکمه، هزینه مشتری را جابجا می کند، اما زمانی که زنجیره های عرضه ارز خودشان را پرداخت می کنند، می توانند هزینه صدور گواهینامه را ذخیره کنند و شاید ما فقط باید به تولید آن اعتماد کنیم.

CoffeeCoin
(COF) یکی از چهره های کاربردی این تابع در اکوسیستم بلوچین خود، CoffeeChain، به عنوان نماد اسمی 1 کیلوگرم قهوه سبز آربیا در بلوک چاله امواج با مجموع عرضه 40m COF است.

این تولید کنندگان قهوه های ویژه را در اندونزی با خریداران پایه و همچنین یک پلت فرم معاملاتی قهوه برای کسانی که در کل زنجیره ای از مزرعه تا فنجان هستند، متصل می کند. ارزش پول را می توان به عنوان اعتبار تولید کالا در سیستم تفسیر کرد.

Cryptocurrency مأموریت تاریخی برای ایجاد ارز مستقل را به اتمام رسانده است. تعقیب ایجاد یک ارز به عنوان وسیله ای مبادله ای که از ارزش خرید جدا شده جدا شده است، جان میلیونر کینز یکی از نخستین طرفداران جاده ای بوده است. او تصریح کرد که نقش دوگانه پول باعث ایجاد منازعه میان منافع و منافع می شود و به نابرابری منجر شده است. او از استفاده سوداگرانه از آرایشی مشترک ارز و نرخ بهره استفاده کرد و طرفدار نرخ بهره منفی در موارد خاص بود.

در دهه 1940، کینز یک واحد حسابداری ذخیره جهانی را به نام ‘Bancor’ پیشنهاد کرد، نوعی پیشگویی در حقوق ویژه نقد و بررسی ویژه صندوق بین المللی پول است. در حالی که مفهومی برای یک ارز نیست، باید صرفا به عنوان یک واحد غیرمتخصص برای حل و فصل تجارت بین المللی استفاده شود – افراد نمی توانند در Bancor نگهداری یا تجارت کنند. ایالات متحده قصد داشت آن را اتخاذ کند، اما پس از جنگ جهانی دوم و برتون وودز، دلار به طور کلی در اختیار داشت.

تکرارهای معاصر در حوزه بانک کینز نیز پیشنهاد شده است. اقتصاددان Bernard Lietaer در سال 2000 به عنوان یک مبادله ارزیابی اضافی در سطح بین المللی طراحی شده بود که به طور موازی با نظام پولی جاری بین المللی که از جغرافیای سیاسی و جنجالی پول های ملی محروم بود، کار می کرد.

این طرح برای مقابله با رونق و بسط چرخه کسب و کار و تثبیت اقتصاد جهانی است. مهمتر از همه، این درگیری بین منافع مالی کوتاه مدت و پایداری طولانی مدت را حل خواهد کرد – بیانیه Terra

TRC یک نرخ ارز است که 4٪ در سال تخفیف می دهد تا از ذخیره کردن و اجتناب از استفاده از آن به عنوان یک واحد حسابداری ‘ضد ارزشی’ استاندارد برای تجارت بین المللی استفاده کند.

 Lietaer یکی از معامله گران ارزشی است که در سال 1992 به عنوان ‘معامله گر ارشد جهان’ توسط ‘هفته کسب و کار’ برگزیده شد و به عنوان ‘معمار یورو’ مشهور شد و قصد داشت آن را به عنوان پول مشترک اروپایی مورد استفاده قرار دهد و قصد ندارد جایگزین ارزهای ملی شود.

‘[Terra] یک ارزنده مکمل جهانی است که برای ارائه یک استاندارد بین المللی ارزشمند مقاوم در برابر تورم طراحی شده است؛ برای تثبیت چرخه کسب و کار در سطح جهانی؛ و منافع سهامداران را با پایدار بودن درازمدت کنار گذاشته است.’

پیشنهادات کینز و لیتهر به معنای واقعی کلمه یک زندگی جدید در blockchain را از طریق رمزنگاری نامنظم پروژه پرونده Bancor (BNT) و پایدار کوئین Terra تهیه کرده است. با وحشتناك كردن، برنارد Lietaer معمار ارشد پولی برای بنياد پروتكل بانكور است.

DAO اولین اقتصادهای دیجیتالی بومی خود را ایجاد می کند
Terra Money
در حالی که پروژه Basis که اخیرا رها شده بود، معروف ترین (شاید هم اکنون شناخته شده) ‘بانک های مرکزی الگوریتمی’ است، ثبات ارز با دارایی های غیر متمرکز، تلاش برای ایجاد یک ارز پایدار به طور کامل مستقل .

شاید از طرح فیزیکی Lietar الهام بگیرد، ثبات کوکین Terra قصد دارد اولین کپی رونویسی غیرواقعی جهانی باشد با تمرکز بر روی مبادله مبادله و نه ذخیره ارزش برای استفاده به عنوان ارز اصلی در تجارت الکترونیک در آسیا .

این یک اقتصاد دوجانبه را پیشنهاد می کند که در آن Terra سکه پایدار است که در ابتدا به یک سبد ارزها متصل شده است که منعکس کننده حق الزحمه ویژه ی صندوق بین المللی پول (در حال حاضر 41.73 دلار آمریکا، 30.93٪ یورو، 10.92٪ یورو، ین ژاپن 8.33٪ پوند انگلیس 8.09٪) با کالاهای اضافی به سبد اضافه شده مانند فلزات، غلات و دارایی های غیر متمرکز.

این یک اقتصاد غیرمتمرکز را که اساسا به پایه گذار پایدار Basis که به تازگی از بین رفته است، نشان می دهد که ارز دوم آن ‘Luna’ نشانه انگیزه برای کاربران برای حفظ سپرده های Luna با بنیاد Terra است و با هزینه های معامله گر از Terra پاداش می گیرد.
Terra در نظر دارد به عنوان نشانه بومی برای اکوسیستم کل Dapps و DAO ها برای استفاده در آینده به عنوان یک روش پرداخت آنلاین یا در نقطه فروش بازرگانان قرار گیرد.

آراگون

در حالیکه آرگون به طور لزوما یک تلاش پایدار نیست، آرگون تلاش می کند تا اولین اداره دیجیتال جهان را صرفا برای سازمان های غیرمتمرکز (DAOs) بکند که به طور مشابه با سازمان های فیزیکی و با قوانین و موافقت نامه های قراردادی کار کنند.

راگون به شما اجازه می دهد آزادانه بدون مرز و یا واسطه ها سازماندهی و همکاری کنید. ایجاد سازمان ها، شرکت ها و جوامع جهانی، بدون بوروکراسی.

نتيجه گيري: اينترنت شروع به انتقال به اقتصاد مشترك با انقلاب متن باز كرد و با وجود اينكه چند شركت كوپورپورت (شركت هاي FANG) آن را ضميمه كرده است، اين امر به ديدگاه اساسي غير متمركز خود بازگشته است.

این منبع باز متن نیز با دیدگاه کلاسیک سرمایه داری که در آن اجاره مالکان اینترنتی فیس بوک و گوگل از مالکیت منابع باز پس گرفته شده است، متناسب است. این تغییر همچنین توسط تنظیم کننده های سراسر جهان که شرکت های Big Tech را میلیاردها دلار تخفیف داده و مدل های کسب و کار مبتنی بر تبلیغ خود را خفه می کنند، تجسم می یابد.

گسترش بدهی مبتنی بر فیات، جریان تولید و مصرف را متوقف کرده است که منجر به انقباض اقتصادی شده است و پس از رکود اقتصادی بعدی، آشکار خواهد شد. در آن لحظه، به طور کامل جدید به نظر می رسد که اقتصاد، محیط زیست و اجتماعی دوباره ظهور کند.

منبع: بریونیوکوین

جهت کسب اطلاعات و مشاهده مقالات بیشتر به بخش مقالات آموزشی مراجعه نمایید.

لطفاً نظر خودتون رو درباره این مطلب با ما در میان بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *