بررسی معماری شبکه آیکون (ICON)

معماری شبکه ICON

ICON شبکه ای را تشکیل می دهد که در آن جوامع مختلف مستقل مبتنی بر blockchain از طریق C-Rep به یکدیگر متصل می شوند تا یک جامعه بزرگتر یا جمهوری ICON تشکیل شود. در معماری اصلی ICON ، Nexus از جمهوری ICON پشتیبانی می کند در حالی که پورتال ها از C-Reps پشتیبانی می کنند که به بلاک چین ها می توانند به Nexus متصل شوند تا نشانه ها با سرعت و اطمینان قابل انتقال باشند. Nexus می تواند به Nexus دیگری متصل شود ، و این به شبکه های blockchain اجازه می دهد تا به روش های متنوعی مقیاس و گسترش دهند.

مدل مفهومی

با استفاده از ICON ، تعداد blockchain ها از طریق درگاه به Nexus وصل می شوند. Nexus یک blockchainbop loopchain است. این امر با اجازه دادن به پورتال ها و گره های مختلف ، می تواند حاکمیت غیرمتمرکز باشد. پروتکل انتقال Blockchain (BTP) معاملات بین بلاک چین های مستقل متصل به Nexus را از طریق درگاه های مربوطه تسهیل می کند. این ساختار که شبکه را با یک نوع حاکمیت به شبکه دیگر متصل می کند ، همانند اینترنت است که با ایجاد “شبکه های شبکه” ، هر رایانه را به یک شبکه ارتباطی متصل می کند.

اینترنت یک سیستم شبکه رایانه ای در سراسر جهان است که جهان را با پروتکل استاندارد اینترنت به نام TCP / IP متصل می کند. به همین ترتیب ، ICON از BTP به عنوان پروتکل استاندارد استفاده می کند. به منظور ایجاد شبکه گسترده ای از blockchains ، حكومت مستقل را به blockchains های مختلف تضمین می كند و اتصالات متقابل را فقط در صورت نیاز انجام می دهد. این همه شرکت کننده را به یک blockchain واحد وصل نمی کند.

Nexus

Nexus یک blockchain چند کانال است که از Light Client از blockchain های مربوطه تشکیل شده است. هر blockchain از طریق Portal به Nexus وصل می شود و هر Portal ، که اساساً نماینده شبکه های مستقل است ، در شبکه blockchain Nexus به عنوان یک گره شرکت می کند. از آنجا که Nexus بر اساس loopchain ساخته شده است ، اجماع آن بر اساس الگوریتم اجماع LFT حاصل شده است ، یکی از ویژگی های loopchain با کارکردهای منحصر به فرد در گروه بندی و تنظیم حق رای است. Nexus شامل یک کانال نمایندگی است که از طریق آن سیاست های عملیاتی با رای گیری پیشنهاد و انتخاب می شوند. هر پورتال به عنوان C-Rep نماینده جامعه خود ، در کانال نمایندگی شرکت می کند.

توکن های موسوم به ICX (ICON Exchange) در Nexus تعبیه شده اند و بلوک های زنجیره ای به هم پیوسته می توانند از ICX برای انتقال مقادیر استفاده کنند. Nexus دارای کانالهای Reserve است که می توانند مطابق خط مشی ها ، ICX را صادر کنند. در اصل ، هر گره ای که Nexus را تشکیل می دهد می تواند با شرکت در کانال Reserve نشانه ICX را صادر کند. Nexus به عنوان یک blockchain ، می تواند به Nexus دیگری متصل شود ، و این امکان را به وجود می آورد که زنجیره های مختلف با ساختارهای مختلف حاکمیتی را برای انجام معاملات و مقادیر مبادله ای انجام دهند.

پورتال

به عنوان یک مؤلفه که blockchain مستقل را به Nexus وصل می کند ، پورتال ها از طریق BTP به Nexus وصل می شوند. بسته به سیاست مربوط به blockchain مربوطه ، Portal می تواند توسط یک گره منفرد یا گره های متعدد سازماندهی شود ، یا می تواند شکل دیگری از شبکه اجماع را برای رفع نیازهای مختلف ایجاد کند.

icon

Portal می تواند توسط یک گره منفرد یا گره های متعدد سازماندهی شود، یا می تواند شکل دیگری از شبکه اجماع را برای رفع نیازهای مختلف ایجاد کند.

این ساختار را می توان به عنوان یک سیستم SWIFT13 در نظر گرفت که در آن هر کشور سیستم ارزی خود را دارد اما چندین بانک در یک کشور قادر به اتصال از طریق شبکه SWIFT هستند. به همین ترتیب ، تعداد گره های Nexus نیز می توانند تک یا جمع باشند. گره ها با عملکرد گروه بندی loopchain در یک گروه مدیریت می شوند و رأی گیری گره ها باید مطابق با سیاست Nexus باشد. این پورتال به عنوان یک C-Rep خود را به عنوان یک C-Rep معرفی می کند و برای تحقق یک حکومت غیر متمرکز ، از طریق کانال نمایندگی به سیاست ها رأی می دهد.

BTP (پروتکل انتقال Blockchain)

BTP پروتکل برای اتصال معاملات بین بلاک چین است که به Nexus مرتبط است. از طریق کانال های دفتر اسناد رسمی در Nexus است که blockchain فرستنده معاملات را به blockchain گیرنده انتقال می دهد.

به این معنا ، گره های Nexus با حق رأی به کانال های دفتر اسناد رسمی دارای چندین کانال هستند ، که در آن Client Light از هر blockchain متصل به Nexus به عنوان یک کانال محاسبه می شود. یک کانال دفتر اسناد رسمی بر اساس عملکرد چند کانال loopchain اجرا می شود. این می تواند معاملات تأیید شده توسط blockchains مربوطه را از طریق Client Lightch blockchain متصل به Nexus شناسایی کند.

امضاهای متعدد گره های دارای حق رأی به درخواست ثبت اسناد رسمی در بلوک ها موجود است و این بلوک ها بلوک های کانال دفتر اسناد رسمی را تشکیل می دهند. اطلاعات بلوک با معاملات ثبت شده در کانال دفتر اسناد رسمی از طریق پورتال به blockchain گیرنده منتقل می شود. هنگامی که blockchain گیرنده داده های مربوطه را تأیید می کند ، امضای هر گره را بر اساس گواهی های گره ها از کانال Notary تأیید می کند. اگر دو سوم یا بیشتر از امضاها مطابق با استانداردهای کانال دفتر اسناد رسمی که از الگوریتم اجماع LFT پیروی می کند ، تأیید شوند ، توافق نامه تأیید می شود و معامله درخواست شده انجام می شود.

امضاهای متعدد گره های دارای حق رأی به درخواست ثبت اسناد رسمی در بلوک ها موجود است و این بلوک ها بلوک های کانال دفتر اسناد رسمی را تشکیل می دهند. اطلاعات بلوک با معاملات ثبت شده در کانال دفتر اسناد رسمی از طریق پورتال به blockchain گیرنده منتقل می شود. هنگامی که blockchain گیرنده داده های مربوطه را تأیید می کند ، امضای هر گره را بر اساس گواهی های گره ها از کانال Notary تأیید می کند. اگر دو سوم یا بیشتر از امضاها مطابق با استانداردهای کانال دفتر اسناد رسمی که از الگوریتم اجماع LFT پیروی می کند ، تأیید شوند ، توافق نامه تأیید می شود و معامله درخواست شده انجام می شود.

DEX (بورس غیر متمرکز)

DEX بازاری است که بطور خودکار معاملات را روی یک بورس زنجیره انجام می دهد، نه مبادله ای متمرکز که متکی به شخص ثالث قابل اعتماد است، که معمولاً با صرافی های cryptocurrency نمایندگی می شود. اگرچه مبادلات متمرکز آسان برای استفاده است و انواع مختلفی از معاملات مانند معاملات رزرو شده و معاملات حاشیه ای را در اختیار شما قرار می دهد ، کاربران مجبورند کاملاً به صرافی اعتماد کنند و معاملات ناشناس به سختی انجام می شود زیرا کاربران باید قبل از استفاده به سیستم وارد شوند. به طور خاص ، کاربران کسانی هستند که در هنگام وقوع حوادث مانند هک کردن ، مانند آنچه در مورد حادثه Mt.Gox رخ داده است ، از آسیب دیدن رنج می برند. از طرف دیگر DEX معاملات خودکار را بدون نیاز به اعتماد به یک تبادل خاص امکان پذیر می کند ، از معاملات کاملاً ناشناس پشتیبانی می کند و عاری از مشکلی مانند خرابی و سرقت سرورها است. Bitsquare و Bitshares نمونه هایی از DEX هستند ، اما این موارد باعث شده تا کاربران علاوه بر موضوعات مربوط به نقدینگی ، در طول معاملات بصورت آنلاین باشند.

Bitshares نمونه ایی از DEX می باشد که از معاملات کاملاً ناشناس پشتیبانی می کند و عاری از مشکلی مانند خرابی و سرقت سرورها است.

ICON به عنوان یک شبکه blockchain که چندین blockchain را با حکومت منحصر به فرد خود پیوند می دهد ، DEX را بر اساس ICX فراهم می کند. این امر معاملات را بین ارزهای مختلف رمزنگاری شده با تعیین نرخ ارز از طریق رزرو بر اساس پروتكل بانكور انجام می دهد.

برای معاملات بین ETH و ICX ، DEX می تواند از گره هایی با حق رأی برای رزرو قراردادهای هوشمند در Ethereum و ICON تشکیل شود. در این حالت ، قیمت ICX با توجه به معادله زیر تعیین می شود:

?????????????? = ??????????? × ????????? × ???????

اگر شخصی ICX را با ETH از طریق DEX خریداری کند ، موجودی ذخیره متشکل از ETH افزایش می یابد و جلد ICX کاهش می یابد ، در نتیجه افزایش قیمت ICX. در مقابل ، خرید ETH با ICX باعث کاهش تعادل Reserve و افزایش حجم ICX و در نتیجه کاهش قیمت ICX می شود. لطفاً برای جزئیات بیشتر در مورد قیمت خرید و محاسبه شماره توکن ICX ، به فرمول سیستم Bancor19 مراجعه کنید.

اگر ICX در یک مبادله دیگر ذکر شده و معامله شود ، ممکن است مقدار آن در صرافی مربوطه و ارزش آن در ICON DEX متفاوت باشد. در این حالت ، معاملات آربیتراژ منجر به ورود و مبادله ETH خواهد شد ، در نتیجه سطح مشابه قیمت ICX حاصل می شود.

یک طرح DEX مبتنی بر ICX ، تجارت ارزهای رمزنگاری شده انواع کلکسیون های مختلف مستقل متصل به ICON را امکان پذیر می کند. در مورد بلاکچین هایی که بطور خاص از الگوریتم های اجماع سری BFT20 استفاده می کنند ، مانند حلقه حلقه ، مبادلات در زمان واقعی پردازش می شوند. به عنوان مثال ، اگر یک موسسه مالی متصل به Nexus و یک cryptocurrency به نام Fcoin که فقط در بین مؤسسات مالی مربوط به آن استفاده می شود ، وجود داشته باشد ، سرویس Fcoin DEX بر اساس رزرو ساخته شده از Fcoin و ICX ارائه می شود ، که در آن می توان Fcoin و ICX استفاده کرد. در زمان واقعی معامله شد علاوه بر این ، از آنجا که ICX تبدیل شده می تواند پس از آن برای تبادل با سایر ارزهای رمزنگاری شده متصل به ICON مورد استفاده قرار گیرد ، معاملات بین ارزهای مختلف رمزنگاری شده در نهایت محقق می شوند.

یکی دیگر از ویژگی های مهم ICON DEX این است که می تواند A.I را ایجاد کند. “تجزیه و تحلیل مدل 21 بر اساس داده های انباشته شده از قبیل حجم کل تماس، تعداد دفعات انجام معاملات و قیمت درگیر در معاملات بین ارزهای رمزنگاری شده مختلف”. این داده ها تنظیمات متنوعی از ویژگی هایی مانند نرخ رزرو و نسبت ترکیب ذخایر هر رمزنگاری را قادر می سازند ، که به نوبه خود یک cryptocurrency پایدار را ایجاد می کند که می تواند در زندگی واقعی مورد استفاده قرار گیرد.

کانال عمومی Nexus

Nexus شامل یک کانال عمومی است که برای همه باز شده است. در Nexus از طریق عملکرد چند کاناله حلقه مجسم شده است. هر کس می تواند همانطور که از نامش مشخص است در کانال عمومی شرکت کند. کاربران شرکت کننده در کانال عمومی نه تنها نمی توانند در معاملات ICX شرکت کنند بلکه می توانند DAPP های مختلفی را ایجاد و استفاده کنند. مفهوم DAPP ها در کانال عمومی شبیه به اتریوم است ، اما در نحوه استقرار و اجرای آن تفاوت هایی وجود دارد. اتریوم کدهای کامپایل شده در داده های معامله را شامل می شود و کدها را با ماشین مجازی (VM) اجرا می کند. از طرف دیگر ، در کانال عمومی ، DAPP ها از قبل در فروشگاه DAPP ها تهیه و ثبت می شوند. گره هایی که می خواهند در معامله شرکت کنند باید به منظور استفاده از آن ، DAPP ها را از فروشگاه DAPP بارگیری و نصب کنند.

 

مفهوم DAPP ها در کانال عمومی شبیه به اتریوم است ، اما در نحوه استقرار و اجرای آن تفاوت هایی وجود دارد.

گره های شرکت کننده در کانال عمومی به گره های مبتنی بر Light Client تقسیم می شوند که می توانند معاملات را تأیید و تأیید کنند و گره های کامل که اعتبار معاملات را تأیید می کنند. گره های کامل توسط کانال های نمایندگی ، کانال های اجماع Nexus انتخاب می شوند و هنگام اعتبارسنجی معاملات ، انگیزه دریافت می کنند. علاوه بر این ، گره های Light Client همچنین می توانند براساس معیارهای مختلفی از جمله اندازه معامله یا میزان سپرده ICX ، مشوق هایی دریافت کنند.

حکومت

ICON اساساً برای یک حکومت غیر متمرکز هدف دارد. هر بلاکچین متصل به Nexus حکمرانی خاص خود را دارد و Nexus با نمایندگی برابر از طرف هر کلکسیون مستقل مانند یک دموکراسی غیرمستقیم بحث و گفتگو را با سطح مساوی پیش می برد. برای این منظور ، Nexus همچنین شامل کانالهای نمایندگی برای ارائه خط مشی و رأی دادن ، کانال رزرو برای صدور و مدیریت ICX ، علاوه بر کانالهای اسناد رسمی برای پردازش BTP است.

کانال نمایندگی

کانال نمایندگی یک کانال blockchain است که از گره هایی تشکیل شده است که به عنوان C-Rep شرکت می کنند و بنابراین حق رأی دارند. این یک سیستم اجماعی است که تصمیم می گیرد قوانین مربوط به همه مسائل در Nexus اتفاق بیفتد. در اصل از طریق C-Rep است که blockchain های متصل به Nexus حق رأی را دارند. گره های دیگر مانند گره هایی که از معاملات غیر زنجیره ای مبادله ICX و بانک ها پشتیبانی می کنند نیز می توانند در کانال های نمایندگی شرکت کنند. در یک کانال نمایندگی ، می توان سیاست های گره را در مورد اضافه کردن و حذف گره در Nexus ، تنظیم هزینه معاملات ICX ، مدیریت انتخاب و حذف گره از کانال دفتر اسناد رسمی ، کانال نمایندگی و کانال رزرو مدیریت کرد. علاوه بر این ، می توان در مورد سیاست مربوط به حق رأی گره ها از کانال های مختلف نیز بحث کرد. سیاستی که حق رای را تنظیم می کند ، مشابه سیستم کالج انتخاباتی است. با اختصاص تعداد آراء واجد شرایط متناسب با اندازه جامعه و مقیاس تراکنش ، می تواند وضعیت جوامع نسبتاً کوچک را تقویت کند.

کانال رزرو

کانال رزرو یک کانال blockchain است که از گره هایی تشکیل شده است که می توانند ICX را در Nexus تولید کنند. با ایجاد بلوک Genesis ، مطابق قوانین از پیش تعریف شده ، ICX صادر می شود و ICX صادر شده در گنجینه عمومی Nexus ذخیره می شود. در این مرحله ، یک A.I. برای تصمیم گیری درمورد میزان موضوع با توجه به نرخ تورم و نرخ ارز ، مدل تجزیه و تحلیل بر اساس میزان عرضه کل پول و اندازه معاملات ایجاد خواهد شد.

ICX

طبق IISS ، هر چه گره ها در شبکه ICON فعال تر عمل کنند ، می توانند ICX را ایمن تر کنند.

هر کس می تواند در کانال رزرو شرکت کند و گره های شرکت کننده می توانند اوراق قرضه صادر کنند که می توانند ICX صادر شده از Nexus را خریداری کنند. حد وثیقه با توجه به مشارکت آن در تقویت شبکه ICON تعیین می شود. پس از آن ، گره های شرکت کننده در کانال Reserve می توانند اوراق قرضه خود را به اندازه نیازشان صادر کنند ، آنها را برای ICX مبادله کنند و ICX توزیع کنند. Nexus می تواند اوراق قرضه را که توسط این گره ها صادر شده و پس از آن برای ICX رد و بدل می شود ، پس بگیرد تا بتواند ICX را در صورت لزوم به منظور مدیریت عرضه کل پول ، از ICX برداشت کند.

مشوق ها

هزینه های معامله معاملات ICX و انواع دیگر معاملات از کانال های مختلف در خزانه عمومی Nexus به همراه ICX ذخیره می شوند که به طور پیوسته توسط کانال Reserve تولید می شود. طبق IISS ، هر چه گره ها در شبکه ICON فعال تر عمل کنند ، می توانند ICX را ایمن تر کنند.

گره های شرکت کننده در کانال رزرو می توانند از ICX اکتسابی به عنوان مبنایی برای تجارت مانند بانکداری استفاده کنند. می توان اوراق قرضه با محدودیت بالاتر را بر اساس حجم معاملات ICX و ICX تضمین شده با ثبت نام مشتریان در انواع محصولات سپرده گذاری صادر کرد و سپس ICX بیشتری را براساس اوراق مربوطه تأمین کرد تا سودهای سپرده را پرداخت کند.

انواع خدمات علاوه بر بانکداری ، از طریق DAPP های کانال عمومی قابل اجرا است. علاوه بر کسب سود از هزینه های شارژ در خدمات ، می توانید از تضمین ICX اختصاص داده شده توسط IISS ، که ممکن است انواع خدمات را نیز فعال کند ، بهره مند شوید. همچنین می توان انگیزه های از پیش تعریف شده ای را در ICX پس از شرکت در کانال نمایندگی برای انجام پیشنهاد و رای گیری دریافت کرد.