شبکه کایبر چیست / توکن شبکه کایبر / نحوه کار / پشتیبانی مشتری / نظرات عمومی / نظرات آنلاین / جمع بندی

شبکه کایبر (Kyber Network) چیست؟

شبکه‌ کایبر پروتکلی مبتنی بر اتریوم است که تبادل و تبدیل سریع دارایی‌های دیجیتال (مانند توکن‌های کریپتو) و ارزهای رمز‌نگاری‌شده (مانند اتریوم و بیت‌کوین و زی‌کش) را با نقدینگی بالا ممکن می‌سازد. کایبر چیزی شبیه‌ پروژه 0x است اما در عوض همه‌ی کارهای خود را بر روی بلاکچین انجام می‌دهد. تیم کایبر تحسین برانگیز است. لوی لو، یارون ولنر و ویکتور ترن موسسان این پروژه می‌باشند.
در اوت ۲۰۱۷ تست نت (testnet) راه‌اندازی شد. همچنین در فوریه ۲۰۱۸ ماین نت (mainnet) آزمایشی شبکه کایبر راه اندازی شد و تا آوریل ۲۰۱۸ ادامه داشت. این پلتفرم در شبکه اتریوم اجرا می شود و بتای عمومی شبکه کایبر از مارس ۲۰۱۸ برای همه در دسترس قرار گرفت. ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) بنیانگذار اتریوم، به عنوان مشاور در این پروژه شناخته شده است.

این پروژه مستقر در سنگاپور است همچنین API های پرداخت و یک کیف پول قرارداد را به کاربران ارائه می دهد که این امکان را به آنها می دهد تا پرداخت ها را به هر صورت دریافت و پردازش کنند. علاوه بر این ، شبکه کایبر امکان تبدیل فوری و مبادله را فراهم می کند همچنین بدون نیاز به سپرده انجام می شود.

توکن شبکه کایبر

شبکه کایبر

Token Distribution

طی فرآیند  ICO، در مجموع ۲۲۶ میلیون توکن KNC صادر شده است و حدود ۶۰ درصد آن به صورت عمومی توزیع شده است. در حال حاضر حدود ۱۳۴ میلیون توکن KNC در گردش می‌باشد. با ورود و تزریق موجودی توکن موسسان و مشاوران به بازار، این تعداد توکن نیز طی دو سال آینده دستخوش تغییر خواهد شد.

سرانجام سوختن توکن ها باعث خواهد شد که رکود و کاهش قیمت موجودی در گردش تقلیل یابد. این امر همراه با افزایش تقاضا می‌تواند باعث افزایش قیمت شود. هرچند بازار ارز دیجیتال پیچیدگی های خاص خود را دارد و تضمینی برای رخ دادن این شرایط وجود ندارد.

نحوه کار

شبکه کایبر به غیر از صرافی، به عنوان یک واسطه برای انتقال توکن ها از یک شخص به شخص دیگر نیز عمل می‌کند. این مورد برای انتقال های همتا به همتا یا همان (p2p) و هم چنین ICO ها نکته حائز اهمیتی است. نیازی نیست توکن هایی که یک شخص ارسال می‌کند مشابه همان توکن مشخصی باشد که دریافت کننده درصدد دریافت آن است. کایبر در فرآیند انتقال، وظیفه تبدیل را به عهده دارد.

شبکه کایبر، نقدینگی خود را از استخر ذخیره پویا فراهم می‌کند. این استخر شامل تمام نهادهای ذخیره حاضر در سیستم می‌باشد. حضور چندین نهاد در استخر باعث جلوگیری از انحصار طلبی می‌شود و نرخ تبادل ها را به صورت رقابتی در می‌آورد. هنگامی که یک کاربر درخواست تبادل می‌دهد، قرارداد هوشمند کایبر، تبادل را از طریق نهاد ذخیره و با بهترین نرخ تبادل موجود برای کاربر انجام می‌دهد. کلیه معاملات در شبکه کایبر بطور کامل در بلاکچین اتریوم انجام می شود.

نحوه کار

راه‌اندازی آزمایشی mainnet شبکه کایبر شامل فهرستی از ۱۰ نشانه زیر است:

  • Aelf
  • Basic Attention Token
  • Decentraland
  • EOS
  • Gifto
  • KNC
  • OMG
  • Power Ledger
  • REQ
  • Status Network

با افزایش مقیاس شبکه کایبر ، در آینده نزدیک علائم بیشتری به فهرست بالا اضافه می شود.

هزینه

شبکه کایبر مبادله ای غیرمتمرکز است ، بنابراین یکی از اصلی ترین مزیت های آن این است که هزینه های آن به حداقل می رسد. در واقع ، در شبکه اتریوم ، کاربران فقط هزینه معامله را پرداخت می کنند وهیچ هزینه ای به عنوان سرویس اضافی پرداخت نمی کنند.

امنیت

در مورد میزان امنیت ارائه شده توسط شبکه کایبر اطلاعات زیادی در دست نیست، اما در مبادلات غیرمتمرکز ، برخی خطرات وجود دارد چون درگیر شدن شخص ثالث و ذخیره شدن اطلاعات حساس در یک مکان مرکزی.

همچنین لازم به ذکر است که شبکه کایبر در هر زمان امکان دسترسی به کیف پول و بودجه کاربران را ندارد. در عوض ، هر عملیاتی با قرارداد هوشمند صورت می گیرد. کاربران مجبور نیستند از کیف پول های مجازی شبکه کایبر استفاده کنند ، و در واقع می توانند یک آدرس از متاماسک (MetaMask) یا حتی یک کیف پول سخت افزاری مانند تریزور (Trezor) و لجر نانو اس (Ledger Nano S) وارد کنند.

شبکه کایبر

شبکه کایبر در هر زمان امکان دسترسی به کیف پول و بودجه کاربران را ندارد. در عوض ، هر عملیاتی با قرارداد هوشمند صورت می گیرد.

پشتیبانی مشتری

در حالی که شبکه کایبر در مراحل ابتدایی راه اندازی است ، از سطح پشتیبانی بسیار خوبی برخوردار است. شبکه کایبر از یک شرکت خدمات مشتری به نام زنِ دسک (ZenDesk) استفاده می کند که به کاربران این اجازه را می دهد تا از صفحه سؤالات متداول وب سایت سوالات خود را مطرح کنند.

نظرات عمومی / نظرات آنلاین

شبکه کایبر هنوز تازه کار و بتا است. بنابراین نسبتاً ناشناخته است ، که دلیل آن عدم افکار عمومی و بررسی های آنلاین این سیستم عامل است. با این حال ، بتا آن هم اکنون برای همه دسترس است ، بنابراین باید شاهد افزایش بازخورد به صورت آنلاین باشیم.

با این حال ، نظرات عمومی این است که باید از مبادلات غیر متمرکز استقبال شود. مشارکتهای شبکه کایبر با CoinManager ، ICON و Wanchain حیرت هایی ایجاد کرده است.

شبکه کایبر

کاربرانی که از پلتفرم کایبر را استفاده کرده اند ، عموما از طرح کاربر پسند آن رضایت دارند.

کاربرانی که از پلتفرم کایبر را استفاده کرده اند ، عموما از طرح کاربر پسند آن رضایت دارند. مانند سهولت اتصال مستقیم یک کیف پول سخت افزاری. علاوه بر این ، این ارتباط سطح امنیتی بیشتری را ایجاد می کند.

شاید نگرانی اصلی شبکه کیبر این باشد که هنوز در مراحل ابتدایی خود است. بنابراین باعث شک است که آیا می تواند تمام اهداف خود را تحقق بخشد یا خیر.

جمع بندی

شبکه کایبر، پروتکل جالبی است که سرعت، امنیت و نقدینگی را به فرآیند تبادل ارز دیجیتال به ارمغان می‌آورد. این پروژه به طور منحصر به فردی انبار ذخیره را با تبادل های داخل زنجیره ترکیب می‌کند تا به بهترین سیستم های متمرکز و غیرمتمرکز برسد.

قیمت KNC تحت تاثیر قرار نگرفته است اما تیم کایبر نتابجی از عرضه اخیر شبکه آزمایشی خود و همکاری با چندین شرکت بلاک چین معتبر کسب کرده است.

 

بهتر است بدانید:

برای کسب اطلاعات بیشتر و شروع سرمایه گذاری در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال توصیه می کنیم مطالب بخش دانشنامه ارزهای دیجیتال را مطالعه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *