بالا رو نگاه کن!

داستان کوتاه و خواندنی «بالا رو نگاه کن»

اگر باز شکاری را در قفسی بدون سقف به ابعاد نیم متر در یک و نیم متر قرار دهید، علی رغم قابلیت پروازش، او را کاملا زندانی کرده اید، زیرا باز شکاری همواره پرواز را از روی زمین و پس از دویدن مسافتی به طول سه تا سه و نیم متر آغاز می کند. اگر چنین فضایی برای باز شکاری موجود نباشد، او کمترین تلاشی برای پرواز نمی کند و تمام عمر در یک قفس کوچک بدون سقف زندانی خواهد بود.

خفاش که موجودی بسیار چابک است و شب هنگام پرواز می کند، قادر نیست از روی سطح صتف به پرواز درآید، اگر او را در زمینی مسطح قرار دهند، تنها کاری که می تواند انجام دهد این است که بدون کنتذل روی حرکاتش جست و خیز کند تا آن که بالاخره به مکان بلندی دست یابد یا خود را در هوا رها کند. سپس در یک لحظه با سرعت با سرعت به پرواز در می آید.

اگر زنبور عسل داخل لیوانی بدون درپوش بیافتد، آنقدر آنجا می ماند تا بمیرد، مگر اینکه آن را بیرون بیاورید. هیچ گاه راه فرار از بالا را نمی بیند و هم چنان در جست و جوی یافتن راهی از کناره لیوان اصرار می ورزد. راه را از جایی می جوید که وجود ندارد تا اینکه کاملا از بین برود.

اکثر مواقع افراد زیادی هستند که مانند باز شکاری، خفاش و زنبور می اندیشند. آن ها با تمام مسایل و موانع در حال کشمکش اند. بدون اینکه بفهمند راه حل مساله، گاهی درست بالای سرشان قرار دارد.

 

جهت کسب اطلاعات و مشاهده مطالب بیشتر به بخش کوتاه و خواندنی مراجعه نمایید.

لطفاً نظر خودتون رو درباره این مطلب با ما در میان بگذارید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *