شهرهای اقماری سنگاپور در کشور هندوستان

دولت هند مأموریت هوشمندسازی شهرهای خود را در سال 2015 با هدف ساخت 100 شهر هوشمند جدید آغاز کرد. بسیاری از این ساخت و سازها در کریدور صنعتی بمبئی- دهلی خواهد بود که با طول 620 مایل (1000 کیلومتر) بین دهلی و بمبئی قرار دارد. زیرساخت 11 میلیارد دلاری در 33 شهر پیش بینی شده و عمده سرمایه آن از بخش دولتی-خصوصی تأمین خواهد شد. انتظار می رود این پروژه در سرمایه گذاری خارجی 90 میلیارد دلار جذب سرمایه داشته باشد که در ساخت پارک های تجاری، مناطق صنعتی و شهرهای هوشمند هزینه خواهد شد و همه آنها در طول کریدور و حمل و نقل ریلی واقع خواهند شد.

با صنعتی شدن اقتصاد کشور هند این شهرهای هوشمند ایجاد می شوند و جمعیت بیشتری شهرنشین خواهند شد. برای جلوگیری از پرجمعیت شدن و غیر قابل سکونت شدن شهرهای موجود، دخالت دولت در قالب برنامه ریزی متمرکز شهرها ضروری است. کشور هندوستان به خاطر وسعت و جمعیت فقیرش به طور خاص در مقابل تغییرات آب و هوایی آسیب پذیر است. لذا مهم است که این شهرها پایدار و هوشمند باشند. چنین شهرهایی به لوازم منزل کم مصرف، شبکه های هوشمند، حمل و نقل برنامه ریزی شده، سیستم های یکپارچه فناوری اطلاعات، دولت الکترونیک و استحصال نوآورانه آب نیاز دارند.

سنگاپور نمونه برجسته یک شهر با طراحی هوشمندانه است. علیرغم داشتن تراکم جمعیتی بالا، زیرساخت عالی و کیفیت زندگی بالایی در این شهر وجود دارد. بسیاری از سازمانهای خصوصی سنگاپور دانش و منابع لازم برای توسعه شهرهای هوشمند هندوستان را دارند. با همکاری دولت هندوستان بخش خصوصی قادر خواهد بود سرمایه، مهارت و فناوری لازم برای چنین طرح های بزرگی را فراهم کند.

ایالت آندارا پرادش و نهاد مالی سنگاپور مشارکت نوآورانه در فناوری مالی ابلاغ کرده اند که تمرکز اصلی آن بر فناوری بلاک چین و پرداخت دیجیتال است. هدف سنگاپور توسعه بازاری برای راهکارهای فن آوری مالی در هندوستان است.

سنگاپور به همکاری با هند برای ساخت یک شهر هوشمند و ایجاد پایتخت جدیدی برای ایالت آندارا پرادش واقع در جنوب شرق علاقه نشان داده و هیئت هایی تشکیل می دهد تا پتانسیل همکاری در برنامه هندوستان برای ساخت 100 شهر جدید و توسعه زیرساخت حدود 500 شهر و شهرستان را تحلیل کنند.

وزیر توسعه شهری هندوستان با نخست وزیر فعلی و پیشین سنگاپور گفتگو کرده است. او در شهرهای هوشمند سنگاپور به دنبال تخصص خاص متمرکز بر سیستم های حمل و نقل هوشمند، مدیریت بهینه آب و دولت الکترونیک است. این وزیر، طرح های مسکن عمومی و مقررات خانه سازی خصوصی در سنگاپور را نیز بررسی کرده است. به ساختارهای مالی برای زیرساخت های حمل و نقل نیز توجه شده است.

مسئولین کشور هند تیمی از کارشناسان سنگاپوری را استخدام کرده اند تا در ساخت شهر اقماری در هیماچال پرادش کمک کنند. هدف این پروژه 20 هکتاری کمک به کاهش تراکم شهر شیملا است. شیملا شهری است که طی چند دهه اخیر رشد جمعیت بسیار زیادی داشته است. سنگاپوری ها در بخش های آموزشی، مسکونی و تجاری شهر در دست احداث کمک خواهند کرد.

سنگاپور و مالزی به سرمایه گذاری در احداث شهر اقماری دیگری نزدیک “جاتیا دوی” نیز علاقه مند شده اند. دولت سنگاپور در حال انجام تحقیقاتی برای سنجش گزینه های مختلف است. دولت ایالتی هیماچال پرداش با استفاده از سرمایه بخش خصوصی-دولتی به دنبال ساخت پنج شهر اقماری در مجاورت شهرهای فعلی است.

شرکت سنگاپوری اسنداس- سینگ بریج هشتمین پارک فناوری اطلاعات خو را در هندوستان راه اندازی کرد. هدف این پروژه 400 میلیون دلاری فراهم کردن فضای تجاری 2400 کیلومتر مربعی است تا به اصلاح بخش نوپای فناوری اطلاعات هند کمک کند.

 

لطفاً نظر خودتون رو درباره این مطلب با ما در میان بگذارید.

جهت کسب اطلاعات و مشاهده مطالب بیشتر به بخش اخبار مراجعه نمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *