شناخت اجزای داخلی شبکه ICX

در هسته آیکون loopchain است. loopchain یک blockchain با کارایی بالا است که می تواند معامله در زمان واقعی را انجام دهد ، که مبتنی بر پیشرفته Smart Contract است.

حلقه حلقه

بیت کوین، که مترادف ترین آن برای ارز مجازی استفاده می شود ، یک دفترچه توزیع شده است که در واقع قابلیت اطمینان فناوری blockchain را تأیید می کند. فن آوری های اولیه blockchain عمدتاً روی ارزهای مجازی متمرکز بودند.

این امر منجر به ورود ارزهای مجازی مختلفی شد که بطور فعال از طریق صرافی ها مورد معامله قرار می گیرند. متأسفانه ، فن آوری های اولیه blockchain در جذب مؤسسات مالی سنتی برای پیاده سازی این فناوری در عملکرد خود کوتاهی کرده اند. با این حال ، با معرفی Ethereum و مفهوم Smart Contract ، فناوری blockchain با علاقه انفجاری از صنعت وارد مرحله جدیدی شده است. قرارداد هوشمند می تواند اجازه دهد معاملات بدون شخص ثالث قابل اعتماد انجام شود ، و فناوری blockchain ، که قبلاً به عنوان دفترچه صرف انجام معاملات باقی مانده بود ، به یک بستر برنامه تبدیل شد.

ما شاهد تلاش های مختلفی برای تجسم معاملات بدون شخص ثالث مورد اعتماد با استفاده از سیستم عامل های عمومی blockchain مانند اتریوم در صنعت مالی هستیم. با این حال ، سرعت معاملات 7 7 15 TPS (معاملات در ثانیه) و ماهیت عمومی گره ها ، اجرای فناوری blockchain را به بخش های مالی بسیار تنظیم شده محدود کرد. به منظور غلبه بر چنین محدودیت هایی ، نیاز به فناوری های blockchain شرکت که تنها گره های معتبر می توانند در معامله شرکت کنند ظهور می کند. Hyperledger Fabric و R3 Corda پیشگام این تلاشها برای معرفی فناوری blockchain سازمانی به صنایع مختلف از جمله امور مالی ، زنجیره تأمین و بخش های عمومی بودند.

هایپرلجر پیشگام تلاش هایی برای معرفی فناوری blockchain سازمانی به صنایع مختلف از جمله امور مالی ، زنجیره تأمین و بخش های عمومی بودند.

از آنجا که اکثر صنایع دارای الزامات عملیاتی و ساختارهای مختلف هستند ، یک شرکت بزرگ با ویژگی های انعطاف پذیر برای تأمین نیازهای متنوع ضروری است. این ایده شروع loopchain بود. loopchain یک blockchain با کارآیی بالا با ویژگی های Smart Contract است که می تواند با توجه به نیازهای عملیاتی سفارشی سازی شود و با دیگر شبکه های توزیع شده توزیع شود.

امکانات

LFT (Loop Fault Tolerance) یک الگوریتم مبتنی بر BFT (تحمل گسل بیزانس) است که باعث ایجاد اجماع سریع تر می شود و نهایی بودن اجماع را بدون امکان چنگال درون شبکه تضمین می کند. LFT با ایجاد گروهی در میان گره های مورد اعتماد ، از اجماع سریعتر پشتیبانی می کند. LFT با اجازه دادن به چنین گروه ها یا گره هایی می تواند آزادانه تعداد آرا را تعیین کند ، ساختار متنوع اجماع را در خود جای داده است.

SCORE (قرارداد هوشمند در مورد محیط زیست قابل اعتماد)

SCORE یک ویژگی پیشرفته قرارداد عقد loopchain است که اجرای قراردادهای با کارایی بالا را مستقیماً در محیط عملکرد گره و بدون ماشین مجازی مجزا (VM) اجرا می کند. SCORE به راحتی قابل استفاده است و می تواند برای برنامه های مختلف ایجاد شود زیرا جدا از فرآیندهای اساسی blockchain است.

یکی از ویژگی های اصلی SCORE ویژگی های نسخه سازی مبتنی بر مخزن است. به طور کلی ، هنگامی که یک قرارداد هوشمند به روز می شود ، انتقال داده مورد نیاز است. با این حال ، با قابلیت نسخه سازی ما ، Smart Contract با هر بروزرسانی نیاز به انتقال داده ندارد. این بدان معنی است که روند به روز رسانی Smart Contract آسان و سریع است.

این یک مخزن محلی به طور پیش فرض برای توزیع SCORE فراهم می کند ، و توسعه دهندگان می توانند با استفاده از یک مخزن راه دور به نام SCORE Store ، قراردادهای هوشمند را به راحتی مستقر و به روز کنند.

چند کانال

ویژگی چند کانال اجازه می دهد کانال های مستقل در همان شبکه blockchain ایجاد شده و درخواست ، اجماع و قراردادهای هوشمند را اجرا کنند. از آنجا که کانال تنها با دو گره تجاری تأسیس شده است ، صداقت و اطمینان بر اساس کانال به صورت کانال تضمین می شود و داده های معاملات فقط توسط طرفین معامله واقعی نگهداری می شوند.

سیستم تنظیم شده

جدا از فرآیند احراز هویت اولیه برای شرکت در یک شبکه blockchain ، هر معامله از طریق احراز هویت مبتنی بر PKI تأیید و تأمین می شود. loopchain همچنین می تواند برای ایجاد گره هایی با توابع خاص (به عنوان مثال حسابرسی ، نظارت) امتیازات دسترسی مختلفی را برای نظارت بر برخی معاملات ، در صورت لزوم ، بدون مشارکت در معامله واقعی تنظیم کند.

بیت کوین ، اولین خدمتی که پیاده سازی blockchain را انجام می دهد ، به اجماع کلیه مبادلات معاملات گره های بیت کوین در شبکه ای در مقیاس جهانی با استفاده از الگوریتم اثبات کار دست یافته است. با این حال ، الگوریتم اثبات کار استفاده شده در بیت کوین در شرایطی که نیاز به راندمان و خودجوش پرداخت دارد به دلیل سرعت پایین پردازش ، استفاده ناکارآمد از انرژی و تقسیم شبکه جزئی ، دچار مشکلاتی شد.

کلیه مبادلات معاملات گره های بیت کوین در شبکه ای در مقیاس جهانی با استفاده از الگوریتم اثبات کار انجام می شود

برای برطرف کردن این نوع مشکل ، ما شروع به استفاده از الگوریتم اجماع سری سری BFT (بیزانس گسل تحمل) کردیم که عمدتا برای تکثیر دستگاه های سنتی دولتی استفاده می شود. برای اجماع داده ها ، الگوریتم های اجماع سری BFT (معروف به PBFT (عملی تحمل خطای بیزانس)) با رای گیری برای اعتبارسنجی داده ها و به اشتراک گذاشتن نتایج ، اجماع را انجام می دهند. علاوه بر این ، IBM Fabric ، یک پروژه blockchain خصوصی برای شرکت ، PBFT را به عنوان یک الگوریتم اجماع در نسخه 0.6 انتخاب کرد و تلاش کرد تا از SBFT (Simple Byzantine Fault Tolerance) استفاده کند که PBFT را به عنوان یک الگوریتم اجماع برای سرویس سفارش دهنده در نسخه 1.0 ساده کرده است.

LFT (تحمل گسل حلقه) شبکه blockchain

LFT یک الگوریتم اجماع سنتی BFT است که الگوریتم Raft را بهبود بخشیده است ، یکی از الگوریتم های تکرار ماشین آلات State که اغلب به عنوان مکانیسم Fault Tolerance در محیط توزیع فعلی مورد استفاده قرار می گیرد تا بیزانس گسل تحمل شود و خود را با ماهیت شبکه blockchain بهینه کند.

شیئی که شبکه blockchain را سازماندهی می کند گره نام دارد. این گره ها وظیفه تولید ، اعتبارسنجی ، حفظ بلوک ها را بر عهده دارند و هر گره می تواند امضائی را ایجاد کند که بتواند پیام خاص خود را از هم متمایز کند. اکثر شبکه هایی که از الگوریتم های سری سری BFT استفاده می کنند ، می توانند به گره های رهبر و گره های اعتبار سنجی تقسیم شوند. گره های رهبر با تأیید مطالبی که رهبر ایجاد کرده است ، به اعتبار یک بلوک رای می دهند. LFT را می توان به گره های رهبر و گره های اعتبار سنجی نیز تقسیم کرد.

در مرحله اولیه شبکه ، گره های تأیید تراکنش هایی را که باید اجرا شوند به گره رهبر انتقال می دهند. گره رهبر سپس بلوکی را از معاملات جمع شده ایجاد می کند و بلوک را با امضای خود به سایر گره های تأیید منتقل می کند. وقتی هر گره تأیید بلوک را دریافت می کند ، آنها:

1) ایجاد بلوک را تأیید می کنند

2) بررسی کنید که آیا سطح بلوک و هش بلوک قبلی صحیح است

3) داده های بلوک را تأیید کنید.

اگر مرحله 1 تا 3 صحیح است ، “داده رای” در همه گره ها ایجاد و به اشتراک گذاشته می شود. انتقال داده های رأی به هر گره مهم است. اگر گره رهبر بیزانس باشد ، می توان گره های خاصی را از طریق شبکه با انتقال بلوک ها به گره های بالاتر از حد معادل ، از شبکه جدا کرد. برای منع این نوع مشکل ، داده های رأی به هر گره منتقل می شود. گره ای بدون بلوک می تواند بداند بلوک ایجاد شده است یا نه و همچنین درخواست بلوک را به دیگران می دهد.

در مرحله اولیه شبکه ، گره های تأیید تراکنش هایی را که باید اجرا شوند به گره رهبر انتقال می دهند.

برای ایجاد بلوک ، رهبر داده های رأی را از گره ها بیش از حد معادل دریافت می کند. Leader بلوک های جدیدی را با داده های رأی ایجاد می کند و به هر گره انتقال می یابد. با این کار نیاز به انتقال همه داده ها یک بار دیگر تضمین می شود که گره ها بیش از سهمیه همان رای را به پایان رسانده اند. همچنین این امکان را می دهد تا با تأیید رأی بلوک های جدید ، این بلوک را تأیید کنید. اگر بلوک منتقل شده اولیه نیست ، گره معتبر تأیید داده های رأی را بیش از حد نصاب هنگام تأیید بلوک انجام می دهد. این زمانی است که هر گره نهایی بلوک های قبلی را مرتکب می شود.

blockchain روشی برای گره های بدون اعتماد به ایجاد شبکه اعتماد از طریق توافق داده توزیع شده است. هر دستگاه دولتی پاسخی مانند سیستم تکثیر دستگاه فعلی را تضمین نمی کند. هر گره یک سرویس ارائه می دهد و معامله ایجاد می کند. گره های رهبر می توانند هنگام ایجاد یک بلوک ، معامله یک گره خاص را رد کنند. برای به حداقل رساندن این مشکل ، از Spinning40 برای کاهش تعداد خطاهای خدماتی که ممکن است توسط رهبر بیزانس ایجاد شود با جایگزینی رهبر برای هر ایجاد بلوک استفاده شد. علاوه بر این ، ما با اجتناب از الگوریتم تحمل خطای پیچیده رهبر که در الگوریتم های موجود مانند Tangora استفاده می شود ، روشی را برای تحمل مستقیم یک خطا ایجاد کرده ایم.

BSI

(زیرساخت های امضاء Blockchain) BSI براساس Smart Contract ساخته شده است تا ساخت زیرساخت های امضای دیجیتال مانند زیرساخت های کلید عمومی (PKI) را امکان پذیر کند. در PKI موجود ، یک شخص ثالث قابل اعتماد (TTP) جداگانه که هیچ ارتباطی با معاملات ندارد ، برای ذخیره ایمن کلیدها و صدور / مدیریت گواهی ها با استفاده از کلیدها لازم بود.

با این حال ، BSI نیازی به مدیریت کلیدهای جداگانه برای صدور گواهینامه ندارد ، زیرا صدور گواهینامه X.509 را صادر می کند که با ایجاد امضای دیجیتالی بر اساس اطلاعاتی که می تواند درخت مرکل را براساس اثبات موجودیت پردازش کند ، صادر می کند. در loopchain ، گواهی های مبتنی بر BSI به گره هایی که به عنوان Light Client شرکت می کنند ، صادر می شود ، علاوه بر گره های عادی که در اعتبار سنجی و اجماع شرکت می کنند ، به عنوان امضای دیجیتالی برای تأیید اعتبار و معامله گره های مربوطه استفاده می شود.

اجزاء

کاربران: ایجاد جفت های کلیدی مبتنی بر PKI و مجوزهای صادر شده را مدیریت کنید

RA (سازمان ثبت): کاربر و درخواست صدور گواهینامه را مشخص می کند

امتیاز CA (مرجع صدور گواهینامه): ارائه خدمات مرتبط با صدور گواهینامه توسط قراردادهای هوشمند بر روی حلقه به جای نهادهای جداگانه