سیستم های پیشنهاد دهنده

سیستم های پیشنهاد دهنده مبحث مهمی هستند که در دنیای وب در حال شکل گرفتن می باشند. سیستم های پیشنهاد دهنده الگوریتم های هوشمندی هستند که به بازدید کننده سایت، محصولات خاصی را پیشنهاد می کنند. این سیستم ها می تواند تاثیر قابل توجهی بر میزان فروش یک سایت داشته باشد. بنابراین در سایت، جذاب ترین و بهترین محصولات را در اولین محصولات قرار دهید تا بازدیدکننده ابتدا آن محصولات را ببیند.

امروزه ما در میان حجم عظیمی از داده ها و اطلاعات قرار گرفته‌ایم که بدون راهنمایی و ناوبری درست ممکن است انتخاب‌هایی غلط یا غیر بهینه از میان آن‌ها داشته باشیم. سیستم‌های توصیه‌گر، سیستم‌های تأثیرگذار در راهنمایی و هدایت کاربر در میان حجم عظیمی از انتخاب‌های ممکن، برای رسیدن به گزینه مفید و مورد علاقه وی هستند، به گونه‌ای که این فرایند برای همان کاربر شخصی‌سازی شده باشد.
سایت آمازون نمونه بسیار خوبی در زمینه «سیستم های پیشنهاد دهنده» است. اگر آمازون محصولات را از جدید به قدیم نمایش می داد هیچگاه فروش خوبی نداشت. آمازون الگوریتم پیچیده ای دارد که در نمایش «جدیدترین کتاب ها» استفاده می کند. آمازون علاوه بر جدید بودن کتاب، تعداد کلیک ها، محبوب بودن زمینه کتاب، میزان فروش و ده ها پارامتر دیگر را مدنظر قرار می دهد.
سایت هایی که محصولات بسیار زیادی را به نمایش می گذارند، هیچگاه نباید محصولات را از جدید به قدیم مرتب کرده و در صفحه محصولات نمایش می دهند. این کار باعث افت شدید فروش خواهد شد.

جهت کسب اطلاعات و مشاهده ی مقالات بیشتر به سایت شرکت پیشرو آساک مراجعه نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *