نحو فروش محصول در مقابل دریافت بیت کوین

فروش محصول با بیت کوین / فروش در سایت های حراجی / فروش در تالارهای گفتگوی بیت کوین تالک

این که بدانیم بیت کوین چیست و چگونه کار می کند و مقدار اندکی بیت کوین برای لذت و از روی کنجکاوی تهیه کنیم، بسیار خوب و پسندیده است، اما وقتی دقیق تر شویم باید درباره ی آن به عنوان یک پول رایج (مجازی) اطلاعات بیشتری کسب کنیم.

این مقاله سعی می کند بهترین روش ها را برای فروش محصول در مقابل دریافت بیت کوین، جایگزینی با پول رایج و نیز پذیرش و دریافت پرداخت های آنلاین بیت کوینی را توضیح دهد.

فروش محصول با بیت کوین

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که محصولات خود را در مقابل دریافت  بیت کوین عرضه نمایید؟ وقتی قصد فروش کالا و خدمات را در عوض بیت کوین دارید، چندین گزینه برای انتخاب خواهید داشت. اول از همه می توانید دوستان و خانواده تان را متقاعد کنید که بیت کوین را بپذیرند و کالاها را در مقابل دریافت بیت کوین به آنها بفروشید.

اما این چیزی نیست که در این مطلب به دنبالش هستیم، زیرا ما در مورد تجارت صحبت می کنیم، نه پولی که از خانواده و دوستان به دست می آید. این قسمت در مورد پلتفرم های مختلف تسهیل کننده ی فروش کالاها در مقابل دریافت بیت کوین خواهد بود. این پلتفرم ها می توانند سایت های حراجی فروشگاه آنلاین خود شما و یا کسب درآمد از تالارهای آنلاین باشند.

فروش در سایت های حراجی

فروش محصول با بیت کوین

در حال حاضر تعداد معدودی از وب سایت های حراجی پرداخت از طریق بیت کوین را می پذیرفتند.

فروش کالا در مقابل بیت کوین سابقه ای به قدمت خود پول دیجیتال دارد. با این حال ورود پلتفرم های مخصوص به دنیای بیت کوین اندکی به طول انجامید. مشخص ترین مکان برای فروش محصول در عوض بیت کوین، حراجی ها یا وب سایت های حراجی مانند ای بی است.

در حال حاضر تعداد معدودی از وب سایت های حراجی پرداخت از طریق بیت کوین را می پذیرفتند. با این حال هر چقدر توسعه دهندگان بیشتری به شناسایی سایت های غیر متمرکز مزایده و بازارهای مرتبط بپردازند، انتظار می رود که این تعداد طی سال های آینده افزایش یابد.

طی سال ها بازارهای متعددی پرداخت از طریق بیت کوین را به عنوان بخشی از خدماتشان عرضه کرده اند که البته تمامی آنها محصولات اخلاقی ارائه نمی دهند. بازارهای مشهوری مانند جاده ابریشم (Silk Road) و جاده ابریشم دو (Sük Road 0.2) هر دو محلی برای تبادل کالاهای غیرقانونی و غیراخلاقی هستند. بنا بر این به نظر می رسد که باید تغییراتی در دنیای بیت کوین اعمال شود.

تقریبا دو سال پیش، نخستین سایت حراجی پذیرش پرداخت از طریق بیت کوین را آغاز کرد. برخلاف ای بی، این وب سایت تنها به دنبال برقراری رابطه میان خریداران و فروشندگان از سرتاسر جهان نبود. سایت های حراجی به منظور جلوگیری از اقدامات غیرقانونی و مجرمانه، از سیستم های رتبه دهی و بازخورد استفاده می کنند؛ چیزی که دنیای بیت کوین در حال حاضر بدان نیاز دارد.

سایت های حراجی بیت کوین محور در عوض استفاده از سیستم های پرداخت متمرکزی مانند پی پال در آی بی از بیت کوین به عنوان روش پرداخت استفاده می کنند، اما یک مشکل وجود دارد: پرداخت های بیت کوین به هیچ وجه قابل بازگشت نیستند و سایت های حراج بیت کوین محور را وادار به عرضه ی نوع متفاوتی از سیستم محافظتی برای خریداران و فروشندگان خواهند کرد.

یکی از این نمونه ها، نگهداری وجه به صورت گرو (Escrow)، (این بدان معنی است که طرف س ومی میان خریدار و فروشنده قرار می گیرد و مبلغ پرداختی خریدار را دریافت می کند و تا وقتی خریدار آزادسازی و ارسال آنها به فروشنده را تأیید نکند، مبلغ را نزد خود نگه میدارد) روش مناسبی برای حفاظت از خریدار و فروشنده در طول زمان معامله و انجام دادن تراکنش است. طی فرایند خرید، خریدار مبلغ بیت کوینی را به آدرس گرو پول (اسکرو) ارسال می کند. بدین طريق، به جای اعتماد کردن به خریدار که پول کافی برای پرداخت را دارد، به فروشنده این اطمینان داده می شود که شانس دریافت مبلغ کامل محصول را خواهد داشت. خریداران تحت قوانین اسکرو حمایت می شوند، زیرا آدرس اسکرو مبلغ بیت کوینی را تا زمان تأیید خریدار نسبت به دریافت محصول خریده شده از سایت حراجی نزد خود نگه می دارد. وقتی همه چیز تایید شد و رضایت خریدار تأمین گردید، خریدار از اسکرو می خواهد تا پول را به فروشنده منتقل کند. بعد از اتمام تراکنش هر دو طرف می توانند دیدگاهشان را از یکدیگر اعلام کنند.

راه اندازی فروشگاه آنلاین خودتان

روش دیگر برای استفاده از بیت کوین در تجارت، ایجاد فروشگاه آنلاینی است که در آن بتوانید محصولات یا خدمات فیزیکی و مجازی تان را در مقابل دریافت بیت کوین عرضه نمایید. ایجاد فروشگاه آنلاین و پذیرش پرداخت های بیت کوین کار سختی نیست، زیرا معمولا بیشتر سایتها بیت کوین را می پذیرند.

فروش محصول با بیت کوین

یکی از راههای آسان برای راه اندازی یک فروشگاه آنلاین استفاده از وردپرس (WordPress) است.

یکی از راههای آسان برای راه اندازی یک فروشگاه آنلاین استفاده از وردپرس (WordPress) است. وردپرس تمامی اهداف را در حوزه ی راه اندازی یک وب سایت از وبلاگ ها گرفته تا فروشگاه های آنلاین و هر چیزی میان آن را ارائه می دهد. برای تجارت آنلاین سایت هایی مانند وی پی ای کامرس (WP E-Commerce)، آووکامرس (WooCommerce)، گویوارال مارکت پرس (GoUrl MarketPress) به شما امکان پذیرش و پرداخت بیت کوین را در عرض چند دقیقه میدهند.

علاوه بر وردپرس سایر پردازنده های پرداخت های بیت کوین شامل بیت پی و کوین بیس راهکارهای تجارت الکترونیک را نیز ارائه می دهند و می توانند به راهکارهای کارت خرید آنلاین مانند ایکس کارت (XCart) و زن کارت (ZenCart) متصل شوند.

شایسته است که درباره ی انجام دادن معاملات خود با بیت کوین با ارزهای رایج کنونی به دقت همه ی جوانب آن را بررسی نمایید و سپس تصمیم بگیرید. در مورد استفاده از بیت کوین همیشه ریسک وجود دارد، زیرا قیمت آن لحظه ای در نوسان است. تبدیل وجه نقد شما به بیت کوین بدان معنی

که سرمایه ی ابتدایی شما می تواند کاهش یا افزایش یابد. با توجه به نوع محصولی که می فروشید، تبدیل فوری وجوه بیت کوینی به پول رایج محلی می تواند ایده ی خوبی باشد.

فروش در تالارهای گفتگوی بیت کوین تالک

این ممکن است آسان ترین راه باشد: فروش کالاها در عوض بیت کوین با پست کردن آن کالا در تالار گفتگوی بیت کوین تالک. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به سایت bitcointalk مراجعه کنید. این سایت بخشی اختصاصی برای خرید و فروش محصولات فیزیکی و مجازی تدارک دیده است که البته نواقص بارزی نسبت به سایت های حراجی و فروشگاه های آنلاین دارد.

فروش محصول در مقابل دریافت بیت کوین در تالار گفتمان بیت کوین تالک بر اساس میزان اطمینان به دست آمده از مبادلات پیشین با سایر کاربران است.

فرض کنید که شما حسابتان را به تازگی ایجاد کرده اید و میزان اعتماد صفر است. در چنین شرایطی پیدا کردن مشتریانی که حاضر به خرید کالایتان در عوض روش پرداخت غیرقابل بازگشت با استفاده از بیت کوین باشند، مشکل است. البته حل این مشکل چندان سخت نیست، زیرا افراد زیادی وجود دارند که مشتاق به اسکرو کردن (در گرو نگه داشتن) تراکنش هستند. همانند قوانین اسکرو که در سایت های حراجی بیت کوین اعمال می شد، این جا نیز به همان شکل است: خریدار مبلغ محصول را برای اسکرو ارسال می کند، فروشنده کالا را ارسال می کند و پس از تأیید دریافت محصول توسط خریدار، پول از جانب اسکروکننده به فروشنده ارسال می گردد.

از نظر تئوری به نظر هر دو طرف تحت حمایت هستند، اما یک مسئله این جا وجود دارد. همچون نحوهی اقدام ای بی، در زمان ایجاد اختلاف اسکروکننده به عنوان واسطه باید بر اساس شواهدی که دریافت می کند، تصمیم گیری نماید. فرض کنید که شما کالا را منتقل کرده اید و خریدار اعلام کند که فقط جعبه ی خالی آن را دریافت کرده است. خریدار از جعبه ی خالی بدون محتویات عکس فرستاده است.

راه حل این است که اگر شما فروشنده هستید، از درون بسته و یا جعبه ی محصولی که در حال آماده سازی آن برای ارسال هستید، عکس بگیرید. شماره پیگیری مرتبط با حمل آن بسته می تواند به شما کمک کند. با این حال تصمیم نهایی با اسکرو است، زیرا همه می دانیم که انسان اشتباه می کند.

استفاده از سایت های حراجی یا راه اندازی فروشگاه آنلاین می تواند بهترین روش برای فروش محصولات در مقابل دریافت بیت کوین باشد. با این حال استفاده از تالار گفتمان بیت کوین تالک جنبه ی همتا به همتا را برای تراکنش ایجاد می کند، زیرا هیچ طرف سومی به غیر از اسکرو درگیر نخواهد شد. در پایان، هدف اصلی جلب رضایت مشتری و دریافت پول در قالب بیت کوین است. روشی را انتخاب کنید که به نظرتان برایتان بهترین است و تا پایان آن را دنبال نمایید.

منبع: کتاب نحوه خرید و کسب درآمد بیت کوین (سکه طلای دیجیتال) نوشته دکتر جواد عباسی

بهتر است بدانید:

برای کسب اطلاعات بیشتر و شروع سرمایه گذاری در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال توصیه می کنیم مطالب بخش دانشنامه ارزهای دیجیتال را مطالعه کنید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *