پای صحبت شرمین وشمگیر، متخصص فناوری بلاک چین

شرمین وشمگیر متولد ایران است. والدینش زمانی که او ۴ سال داشت با مهاجرت به اتریش زندگی جدیدی را آغاز کردند. وشمگیر دکترای فناوری اطلاعات دارد و در حال حاضر یکی از زنان پرنفوذ در دنیای فناوری بلاک چین و وب به شمار می‌رود. تخصص او فناوری بلاک چین است؛ یک فناوری جدید که به خصوص در بیت‌کوین، واحد پول مجازی و روش پرداخت دیجیتال، به طور گسترده بکار می‌رود.
تکنولوژی زنجیره ی بلوکی یا همان تکنولوژی بلاک چین (BlockChain) یک تکنولوژی ویژه برای پلتفرم های معامله گر همتا به همتا (Peer to Peer) می باشد که از ذخیره سازی غیر متمرکز برای ضبط تمام داده های معامله استفاده می کند. اولین بار بلاک چین در سال ۲۰۰۹ میلادی در زیرساخت بخش مالی ارز رمزنگاری شده (Cryptocurrency) مانند بیت کوین (BitCoin) استفاده گردید. اخیرا برنامه های کاربردی جدیدتری در حال ظهور هستند که به کارکرد اصلی فناوری بلاک چین اضافه می شوند و ذخیره سازی غیر متمرکز داده های معامله را با استفاده از ساز و کارهایی که امکان انجام عملیات واقعی را به صورت غیر متمرکز فراهم می کنند، محقق می نمایند. این مکانیسم ها با نام، قراردادهای هوشمند (Smart Contract)، براساس قوانین تعریف شده به صورت جداگانه (به عنوان مثال مشخصات با کیفیت، کمیت و قیمت) عمل می کنند که یک تطبیق مستقل از ارایه دهندگان توزیع کننده و مشتریان احتمالی آنها را امکان پذیر می سازد.
درخصوص کاربرد های تکنولوژی بلاک چین  و معرفی آن مقالاتی از طریق شرکت پیشرو آساک منتشر شده اند. برای نمونه به مقاله کاربردهای تکنولوژی بلاک چین برای حفاظت محیط زیست و توقف تغییرات آب و هوایی” و مقاله چگونه تکنولوژی بلاک چین بطور اساسی اقتصاد را تغییر خواهد داد؟ مراجعه نمایید.
 لطفا نظر خودتان را در مورد این ویدئو با ما در میان بگذارید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *