معرفی افراد تاثیرگذار در حوزه ارزهای رمز نگاری شده

افراد تاثیرگذار در دنیای ارزهای دیجیتال / چه افرادی را در دنیای ارز دیجیتال در توییتر دنبال کنیم؟ / نتیجه گیری

افراد تاثیرگذار در دنیای ارزهای دیجیتال

امروزه تقریبا اکثر مردمی که با ارزهای دیجیتال آشنایی کمی دارند افراد تاثیر گذار ارزهای دیجیتال را می شناسند. افراد بزرگ و تاثیرگذاری در این صنعت وجود دارد که تجربه های فراوانی در این زمینه دارند. دنبال کردن افرادی که واقعا در جامعه ارزهای دیجیتال مشارکت دارند می تواند تجربه خوبی به کاربران دهد.شبکه های اجتماعی به افراد پیشرو در این صنعت اجازه می دهد تا با عموم در مورد چیزهای متفاوت در ارتباط باشند. یکی از شبکه های اجتماعی مهم توییتر می باشد که می تواند منبع اطلاعات خوبی در زمینه ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین باشد.

در این مقاله به معرفی چندین افراد معروف و نابغه ارزهای دیجیتال که می توانید در توییتر آنها را دنبال کنید پرداخته شده تا در فضای ارزهای دیجیتال اطلاعات کسب کنید و دانش شما را در این زمینه بهبود دهد.

 

افراد تاثیرگذار در دنیای ارزهای دیجیتال

ساتوشی ناکاموتو

ساتوشی ناکاموتو Satoshi Nakamoto

اگرچه این فهرست به ترتیب اهمیت تنظیم نشده است، اما شروع این فهرست با نام هر کس دیگری به غیر از ساتوشی ناکاموتو آغاز شود منطقی نخواهد بود. ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین‌ است و ابهامات زیادی پیرامون هویت واقعی او وجود دارد. وی هرگز در دنیای واقعی خود را نشان نداده است و آخرین بار در سال ۲۰۱۱ اثراتی از او در دنیای مجازی دیده شد.

گمانه‌زنی‌های زیادی درباره هویت واقعی او وجود دارد. هویت ساتوشی به افراد زیادی نسبت داده شد اما همه آن‌ها این موضوع را انکار کردند. بعضی گفتند که ساتوشی در واقع گروهی متشکل از چند نفر بوده و یک شخص واحد نیست. نظریه‌پردازان تئوری توطئه ادعا می‌کنند که ساتوشی عضو سازمان سیا است و بیت کوین‌ یا واحد پولی جدید برای برقراری نظم جهان نوین است؛ در موارد دیگری آن را یک نوع هوش مصنوعی فرض کرده‌اند.

این واقعیت که هویت خالق بیت کوین‌ ناشناخته است، باعث هیجان‌انگیزتر شدن این ارز انقلابی می‌شود. در هر صورت ساتوشی ناکاموتو مهم‌ترین فرد تاثیر گذار در فناوری بلاک چین و دنیای ارز دیجیتال است.

 

افراد تاثیرگذار در دنیای ارزهای دیجیتال

ویتالیک بوترین

ویتالیک بوترین Vitalik Buterin

ویتالیک بوترین برنامه نویس و نویسنده کانادایی روسی است که از کالج اخراج شد. وی یکی از مشهورترین افراد در عرصه ارزهای دیجیتال است و یکی از افراد تاثیرگذاری است که بیشترین فالوور یا دنبال کننده را در توییتر دارد. ویتالیک از بیان نظرات منحصر به فرد و معمولا انتقادآمیز پیرامون مشکلات دنیای بلاک چین و همچنین وارد شدن به منازعاتی که لزوما شاید مربوط به اتریوم نباشد ابایی ندارد. در کل ویتالیک بوترین افکار خود در مورد مقیاس پذیری بلاک چین، نظارت، ICO، برنامه غیرمتمرکز و امنیت به اشتراک می گذارد.

 

افراد تاثیرگذار در دنیای ارزهای دیجیتال

چارلی لی

 Charlie Lee

اکثر افراد در حوزه ارزهای دیجیتال چارلی لی را می شناسند. چارلی لی بنیان گذار معروف لایت کوین، یکی از فورک های بیت کوین است. وی همچنین مدیر بخش مهندسی کوین بیس بود. چارلی طی سال های گذشته با صحبت آزادانه در مورد افکار خود مربوط به موضوعات مختلف ارزهای دیجیتال شناخته شد و همچنین به دلیل حمایت از پروژه های متفاوت و اقدامتی در این حوزه معروف می باشد. وی معمولا در مورد بیت کوین، مقیاس پذیری، فورک و مبادلات اتمی صحبت می کند.

 

افراد تاثیرگذار در دنیای ارزهای دیجیتال

جان مکافی

جان مکافی John McAfee

جان مکافی یکی از افراد جدل آمیز و بحث برانگیز در فضای کریپتو می باشد. وی اصلیتی انگلیسی آمریکایی دارد و برنامه نویس کامپیوتری، بازرگان و یکی از طرافداران بسیار مشتاق کریپتو است. وی از طریق کارهای تعجب برانگیزی به شهرت رسیده است که شامل راشن رولت (رولت روسی) با گزارشگران WIRED، تیراندازی به خانه وی طی یک حمله تروریستی و همچنین خوردن اعضای بدن خود در برنامه تلویزیونی اگر قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ به ۵۰۰ هزار دلار نرسد.

 

افراد تاثیرگذار در دنیای ارزهای دیجیتال

نیک سابو

نیک سابو Nick Szabo

نیک سابو که به نظر می رسید وی ساتوشی ناکاموتو واقعی است یکی از افراد تاثیر گذار پیشرو در زمینه بلاک چین است. وی یکی از دانشمندهای شناخته شده علوم کامپیوتری، محقق قانونی و کریپتوگرافر است که بیشتر به دلیل پژوهش خود در قراردادهای دیجیتالی و ایجاد قرارداد های هوشمند مشهور می باشد. وی همچنین بیگ گلد را طراحی کرد و مالک بلاگ Unenumerated می باشد. نیک سابو به دلیل توییت گذاشتن در مورد مفاهیم مختلف فنی معروف می باشد.

 

افراد تاثیرگذار در دنیای ارزهای دیجیتال

مارک اندریسن

مارک اندریسن Marc Andreessen

این شخص به دلیل شراکت در ساخت اولین مرورگر اینترنت، یعنی موزاییک، شناخته می‌شود و یکی از اولین حامیان بیت کوین‌ است. شرکت بسیار موفق او دارای سرمایه‌گذاری‌های عظیم روی بیت کوین‌ بوده و هنوز هم به این کار ادامه می‌دهد.

وی همچنین مقاله معروفی با عنوان «چرا بیت کوین‌ مهم است» در روزنامه نیویورک تایمز منتشر کرد و در آن به تمجید از ارزش بیت کوین‌ پرداخت. مارک اندریسن هم از نظر توسعه و هم از نظر تشویق دیگران برای حضور در این حوزه یک فرد تاثیر گذار در فناوری بلاک چین و ارزهای مجازی است.

 

افراد تاثیرگذار در دنیای ارزهای دیجیتال

الکس تپسکات

الکس تپسکات Alex Thopscat

آلکس تپسکات، پسر دان تپسکات، در حال حاضر به عنوان مدیرعامل شرکت Northwest Advisory Ventures، یک شرکت مشاوره‌ای صنعت ساختمان مشغول به کار است. او پیشتاز حوزه کسب و کارهای مرتبط با بلاک چین است و از آنجایی که این پدر و پسر به عنوان یک شریک تجاری عمل می‌کنند، به همراه یکدیگر کتاب «انقلاب بلاک چین» را تالیف کردند که تحسین منتقدان را به همراه داشته و پرفروش‌ترین کتاب از نگاه نشریه Globe and Mail بود.

آلکس مقالات بسیاری را هم در نشریاتی نظیر Harvard Business Review، Fortune، تایم، کوارتز، The Globe and Mail، Toronto Star، فصل‌نامه مکینزی و هافینگتون پست منتشر کرده است و به همراه پدرش بدون شک یکی از افراد تاثیر گذار در فناوری بلاک چین است.

 

افراد تاثیرگذار در دنیای ارزهای دیجیتال

راجر ور

راجر ور Roger Ver

به راجر ور مسیح بیت کوین نیز می گویند و وی یکی از اولین افرادی است که در استارت های بلاک چینی همانند بیت کوین، زی کش، بیت پی و کراکن سرمایه گذاری کرد. راجر ور همچنین یکی از اعضای هیات مشاوره بنیاد بیت کوین است. همچنین وی یکی از افراد خوشبین و یکی از گاوها در مورد پشتیبانی از بیت کوین کش است و اکثرا بیان کرده است که بیت کوین کش بهتر از بیت کوین است.

 

گوین اندرسون

گوین اندرسون Gavin Andresen

گوین اندرسون یکی از توسعه دهندگان نرم افزار است که به دلیل حضورش از روزهای اول در پروژه بیت کوین مشهور شده است. وی کمک کرد تا بنیاد بیت کوین تشکیل شود و همیشه از بیت کوین حمایت می کند. با اینکه وی دیگر به عنوان یکی از توسعه دهندگان اصلی بیت کوین فعالیت نمی کند اما وی یکی از افراد تاثیرگذار در فضای ارزهای دیجیتال باقی مانده است.

 

جوزف لوبین

جوزف لوبین Joseph Lubin

جوزف لوبین یکی از افراد معروف در فضای کریپتو و به ویژه کاناداست. لوبین بیشتر به دلیل حضورش در پروژه اتریوم معروف است، وی یکی از بنیان گذاران اتریوم نیز می باشد و بنیاد اتریوم در کانادا را تاسیس نمود. لوبیین در حال حاضر معمولا راجب به کانسنسیس ConsenSys پست می گذارد، کانسنسیس پروژه ای است که قصد دارد اینترنت را از طریق پلتفرم اتریوم غیرمتمرکز کند.

 

لارا شین

لارا شین Laura Shin

لارا شین یکی از خبرنگاران و نویسندگانی است که در مورد بلاک چین می نویسد. لارا مدعی شده است که هیچ کوینی ندارد و پادکست های Unchained و Unconfirmed را میزبانی می کند و داستان های جالب و باورنکردنی را در مورد افراد پیشرو در فضای بلاک چین تعریف می کند. اگر می خواهید دیدی از این صنعت به دست آورید و همچنین فناوری های این صنعت برایتان جالب است و دوست دارید بدانید چگونه این فناوری می تواند صنایع زیادی را تغییر و یا دگرگون کند، لارا فرد مناسبی است که او را فالو یا دنبال کنید.

 

آندریاس ام. آنتونپولوس

آندریاس ام. آنتونپولوس Andreas M. Antonopoulos

آندریاس آنتونپولوس یکی از متخصصان بسیار برجسته و سخنگوی عمومی است و دقیقا همان فردی است که می توان به او مبلغ بیت کوین گفت. آندریاس یکی از نویسندگان کتاب های پر فروش است که کتاب هایی در مورد این صنعت می نویسد. وی همچنین یکی از اولین افراد سرمایه گذار بر روی اتریوم می باشد و یکی از افراد مهم و تاثیر گذار این صنعت است.

 

چالی شرم

چالی شرم Charlie Shrem

چارلی شرم مدیر ارشد Crypto.IQ، سخنران معروف، نویسنده، یکی از افراد پیشرو در بیت کوین، مشاور چنجلی Changelly.com و همچنین موسس بنیاد بیت کوین است. با چنین رزومه چشمگیری تعجب برانگیز نیست که چارلی یکی از افراد تاثیرگذار مهم در این زمینه باشد.

 

ریکاردو اسپانی

ریکاردو اسپانی Riccardo Spagni

اگر در کل در مورد ارزهای دیجیتال مشتاق هستید و به آنها علاقه دارید ریکاردو اسپانی فردی است که شناخت وی مفید است. وی خالق مونرو است. مونرو یکی از خصوصی ترین و ناشناس ترین ارزهای دیجیتال تا به امروز است. ریکاردو یکی از افراد تاثیر گذار این صنعت است که شم طعنه زنی زیادی دارد و جزییات را به خوبی می بیند.

 

ارزهای دیجیتال

مکس کیزر

مکس کیزر Max keiser

مکس کیزر یکی از حامیان ارز های دیجیتال و میزبان برنامه ای به نام Keiser Report است. این برنامه مدعی شده است که بیشترین مخاطبان ارزهای دیجیتال جهان را دارد. مکس کیزر زمانی که قیمت بیت کوین ۳ دلار بود، یکی از طرفداران بزرگ این ارز دیجیتال بود. وی معتقد است ارزهای دیجیتال کمک خواهند کرد تا بازارهای سنتی تغییر و بهبود یابند.

نتیجه گیری

ممکن است این لیست تمام افراد تاثیرگذار در دنیای ارزهای دیجیتال را در بر نگیرد و بدون شک دنیای کریپتو، چشم اندازی است که به سرعت در حال تکامل می باشد و افراد تاثیر گذاری بیشتری را در خود جای می دهد. و در آخر آنکه انتخاب و دنبال کردن هر یک از این افراد تاثیر گذار به علاقه شما بستگی دارد و این موضوع امری کاملا شخصی است.

منبع: سایت میهن بلاکچین

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *