مثبت اندیشی

داستانی کوتاه و خواندنی مثبت اندیشی

پیرمرد نابینایی، چون همسرش فوت کرده بود، چاره ای نداشت جز این که به خانه سالمندان برود. مدتی طولانی در سرسرای خانه سالمندان منتظر ایستاد تا سرانجام به او گفتند که اتاقش حاضر است. شخصی که او را در راهرو همراهی می کرد، برای او در مورد موقعیت اتاقش حرف زد.

پیرمرد گفت: «عالی است، چقدر این اتاق را دوست دارم.»

همراهش به او گفت: «اما شما هنوز اتاق را ندیده اید.»

پیرمرد جواب داد: «مهم نیست، خوشبختی چیزی است که پیشیپیش درباره اش تصمیم می گیریم. این که چقدر اتاقم را دوست دارم، ارتباطی به این ندارد که وسایلش چگونه چیده شده است. مهم این است که من ذهن خود را چگونه می چینم!»

جک کنفیلد:

جک کنفیلد در 19 آگوست سال 1944 میلادی در تگزاس آمریکا و در خانواده‌ای مسیحی متولد شد. او یک سخنران انگیزه‌دهنده و از نویسندگان برجسته آمریکایی است و بیشتر شهرتش را مدیون مجموعه کتاب‌های «سوپ مرغ برای روح» است که تاکنون 200 عنوان آن در تیراژ 112میلیون نسخه به بیش از 40 زبان دنیا ترجمه شده‌اند. «شما می توانید نگرش خود را دگرگون کنید و در نتیجه، زندگی خود را دگرگون سازید.»

حقیقتی که پیش روی ما قرار می گیرد، به اندازه نگرش ما نسبت به آن اهمیت ندارد؛ چون نگرش ماست که کامیابی یا شکست ما را رقم می زند.

نورمن وینسنت پیل:

نورمن وینسنت پیل در باورزویل اوهایو در سال ۱۸۹۸ به دنیا آمد. او پس از اتمام دوران کالج و پس از کار در یک روزنامه به خواندن الهیات پرداخت. دیری نگذشت که به یک واعظ با اسم و رسم تبدیل شد. در حالی که در دانشگاه متودیست در سیراکیوز نیویورک درس می خواند، با روت استافورد آشنا شد و کمی بعد با هم ازدواج کردند و تا آخر عمر در کنار هم ماندند. پیل یک سخنران خوب بود و حتی در دوران ۹۰ سالگی سالی ۱۰۰ سخنرانی می کرد. او در شب کریسمس سال ۱۹۹۳ در سن ۹۵ سالگی دار فانی را وداع گفت.

 

جهت کسب اطلاعات و مشاهده مطالب بیشتر به بخش کوتاه و خواندنی مراجعه نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *