معرفی ۱۰ کتاب برتر که رهبران فکری کریپتو آنها را توصیه کرده اند!

کتاب های برتر حوزه ارزهای دیجیتال و بلاک چین

در پایان سال ۲۰۱۹، Cointelegraph مجموعه ای جالب و غیر منتظره از کتاب های افرادی جمع آوری کرد که بدون آنها دنیای ارز دیجیتال و بلاک چین کاملاً متفاوت خواهد بود.

تایلر و کامرون وینکلووس، چانگ پنگ ژائو، جان مکافی، گریگوری کلوموف(Grigory Klumov) و تیم Cointelegraph جالب ترین کتاب هایی را که در سال ۲۰۱۹ خوانده اند به اشتراک گذاشتند. این پیشنهاد ها برای کسانی است که می خواهند خود را در صنعت کریپتو غوطه ور کنند. آنها همچنین قصد دارند تا خوانندگان را در درک ایده هایی که بر جهان بینی رهبران این صنعت تأثیر گذاشته است، یاری دهند.

در اینجا ۱۰ کتاب برتر که رهبران فکری صنعت کریپتو خواندن آنها را پیشنهاد کرده اند، معرفی شده است.

“مردی که بازار را حل کرد: چگونه جیم سیمونز انقلاب کوانتمی به راه انداخت” نوشته گریگوری زاکرمن

کتاب های برتر حوزه ارزهای دیجیتال

کتاب اول

گریگوری کلوموف مدیر عامل و بنیانگذار استیسیس(Stasis) می گوید:

من بیش از یک دهه در صندوق های پوشش ریسک بودم و هر کتابی که در مورد آنها پیدا می کردم را می خواندم زیرا این یک صنعت بسیار پنهانی بود و از اسرار کسب درآمد محافظت می کرد. بنابراین یک راه مشخص در این فضا وجود دارد که همه در مورد واقعیت عقلانی آن می دانند اما تعداد کمی از رازهای مخفی واقعی پشت آن خبر دارند. دقیقاً به همین دلیل بود که آن کتاب را دوست داشتم – مردی که بازار را حل کرد: چگونه جیم سیمونز انقلاب کوانتومی به راه انداخت. بخش داستانی قدرتمند است و من با خوشحالی آن را به هر کسی که بازارها را دنبال می کند، خصوصاً تریدرهای الگوریتمی توصیه می کنم.

“منشا گونه ها به واسطه انتخاب طبیعی” نوشته چارلز داروین

کتاب دوم

جان مکافی کارآفرین ارز دیجیتال و بنیانگذار شرکت امنیت کامپیوتری مکافی می گوید:

این کتاب دقیق ترین کار در زمینه ساز و کار رقابت، بقا، سازگاری با تغییر محیط و رشد است: اصول دنیای تجارت. مشاغل از مجموعه های سازمان یافته ای از اعضای فردی گونه انسانی تشکیل شده اند. بنابراین مشاغل با رفتارهای مشابه با شخصیت انسان به مثابه حیوان عمل می کنند. آنها از اصول مشابه پیروی می کنند. مشاغل آغاز می شوند، رشد می کنند، شکوفا می شوند و از بین می روند. آنها دقیقاً مانند گونه ها قوانین تکامل را دنبال می کنند. اگر در تجارت حضور دارید و کتاب “منشا گونه ها” را از اول تا آخر نخوانده اید، پس احمق هستید.

“میلیاردرهای بیت کوین: داستانی واقعی از نبوغ، خیانت و رستگاری” اثر بن مزریچ

کتاب سوم

تایلر و کامرون وینکلووس بنیانگذاران جمینای(Gimini) می گویند:

میلیاردرهای بیت کوین مشخصا کتاب مورد علاقه ما در سال ۲۰۱۹ است. بن مزریچ به طرز ماهرانه ای روزهای وحشی بیت کوین و شخصیت هایی را که به اندازه کافی برای باور کردن، سرمایه گذاری در آن و ساختن انقلاب کریپتویی در یک دهه گذشته دیوانه بودند را ثبت می کند. این کتاب سریع و رنگارنگ است و پیچیدگی زیرین کریپتو را آنچنان به روشی در دسترس باز می کند که درک اساسی از این فناوری جدید را به خواننده می بخشد.

“کلیسای جامع و بازار: تفکر در لینوکس و متن باز توسط یک انقلابی تصادفی” اثر اریک اس ریموند

کتاب چهارم

اثر اریک ریموند یکی دیگر از کتاب های برتر حوزه ارزهای دیجیتال می باشد که در رابطه با روش های توسعه نرم افزار بر اساس آنالیز فرایند توسعه هسته لینوکس و تجربه شخصی وی در مدیریت پروژه متن باز Fetchmail است. این مقاله اغلب به عنوان مانیفست جنبش متن باز (open-source) ارائه می شود.

پائولو آردونیو مدیر ارشد فناوری بیتفینکس می گوید:

کلیسای جامع و بازار واژگان ما را با اصطلاحات جدید گسترش داده است. این کتاب همچنین به لطف جنبش مردمی برای نرم افزارهای آزاد، پایان مدل آبشاری توسعه نرم افزار و افول دوران شرکت های بزرگ نرم افزاری را پیش بینی می کند. تز اصلی این مقاله این عبارت ریموند است که “با چشم کافی، همه خطاها ظاهر می شود.” او آن را قانون لینوس می نامد.

“بلیتز اسکیلینگ: راه سریع برای ساختن شرکت های با ارزش” اثر رید هافمن

کتاب های برتر حوزه ارزهای دیجیتال

کتاب پنجم

از زمانی که چانگ پنگ ژائو معروف به CZ، صرافی ارز دیجیتال بایننس را در سال ۲۰۱۷ راه اندازی کرد به رهبر جامعه کریپتوی چین تبدیل شد. امروزه هیچ یک از رویدادهای مهم کریپتو بدون CZ انجام نمی شوند. وی به تازگی در وبلاگ خود در سایت رسمی بایننس لیستی از کتابهایی را که مطالعه آنها در طول تعطیلات توصیه می شود، جمع آوری کرده است. یکی از آنها بلیتز اسکیلینگ(Blitzscaling) اثر رید هافمن(Reid Hoffman) است.

 CZ گفت که این کتاب با جزئیات نحوه فعالیت سازمان هایی با اندازه های مختلف و همچنین عواقبی رشد تیم ها به اندازه های مختلف را توضیح می دهد. طبق گفته CZ این کتاب برای بایننس و زمانی که این شرکت سعی داشت خود را به عنوان یک سازمان برنامه ریزی کند، بسیار مفید بود. همچنین این کتاب در مورد مباحث اخیر از جمله ارزهای دیجیتال صحبت می کند.

“مزایا” اثر پاتریک لنسیونی

کتاب ششم

در ادامه معرفی کتاب های برتر حوزه ارزهای دیجیتال ، کتاب دیگری هست که چانگ پنگ ژائو آن را پیشنهاد کرده است. پاتریک لنسیونی(Patrick Lencioni) نویسنده این کتاب نحوه کمک فرهنگ سازمانی به موفقیت بلند مدت یک تجارت را توصیف کرده و توضیح می دهد که چگونه می توان کلیشه هایی را که در این حوزه ایجاد شده است را تغییر داد. این روند نیاز به تلاش های قابل توجه صاحبان شرکت دارد؛ اما در نتیجه، کسانی که بر سلامت شرکت ها نظارت دارند تبدیل به رهبر می شوند زیرا چنین مزیت بی نظیری را نمی توان کپی کرد.

این کتاب بر اساس سال ها تجربه شخصی لنسیونی است که یکی از متفکران برجسته در زمینه تجارت است. وی با جزئیات ابزارهای لازم برای کار جدی و جالب توجه را شرح می دهد.

توصیه های کوین تلگراف

در زیر ۴ کتاب از توصیه های کوین تلگراف برای علاقه مندان حوزه ارز های دیجیتال وجود دارد.

عصر ارز دیجیتال اثر پل ویگنا و مایکل کیسی

کتاب هفتم

پل وینگا و مایکل کیسی از مفسران وال استریت ژورنال در مورد ترس و شایعات پیرامون بیت کوین به عنوان ابزاری برای محاسبه می نویسند و خوانندگان را ترغیب می کنند تا برای یک واقعیت اقتصادی جدید آماده شوند.

آنها در کتاب خود داستان بیت کوین را بیان کرده و نقش ارزهای دیجیتال در دنیای مدرن را تحلیل می کنند: آنها چگونه و از کجا آمده اند، چه عملکردی دارند و چه چیزهایی باید بدانید تا برای دنیای جدیدی مبتنی بر اقتصاد سایبری آماده شوید.

فناوری ارز دیجیتال با حذف نیاز به یک واسطه، از زیرساختهایی پشتیبانی می کند که در آن افراد غریبه می توانند با یکدیگر تجارت کنند. این امر با انتقال کارکرد حفظ ثبت های حسابداری از سازمان های مالی متمرکز به شبکه ای از شرکت های خودمختار حاصل می شود.

“رشد: از میکرو ارگانیسم ها تا کلان شهرها” اثر واکلاو اسمیل

کتاب هشتم

بیل گیتس کارآفرین مشهور، چهره عمومی، بشر دوست و سهامدار سابق مایکروسافت هر ساله لیستی از بهترین کتاب ها را برای خواندن اشتراک می گذارد. واکلاو اسمیل(Vaclav Smil) یکی از نویسندگان محبوب بیل گیتس است. در این کتاب نویسنده به بررسی “رشد” در طبیعت و جامعه می پردازد و در مورد چگونگی نجات سیاره زمین بحث می کند. گیتس همچنین هشدار داد كه برخی از بخش های كتاب شبیه یك راهنمای کار مهندسی است.

در این کتاب “رشد”به عنوان هدف انسان ها و همه موجودات زنده ارائه شده است. این کتاب به بررسی مشکلات رشد امپراتوری ها و تمدن ها می پردازد و توضیح می دهد که ما می توانیم رشد ارگانیسم ها در دوره های فردی و تکاملی را تشریح کنیم، اما پیشرفت جوامع و اقتصادها که چندان هم خطی نیست، هم شامل زوال و هم تجدید می شود.

“هنر جنگ” اثر سان تسو (Sun Tzu)

کتاب های برتر حوزه ارزهای دیجیتال

کتاب نهم

با وجود اینکه این کتاب بیش از ۲۵۰۰ سال قدمت دارد اما امروزه همچنان مرجع بسیاری از کارآفرینان موفق است. اعمال قوانین و راهکارهای توصیف شده توسط فرمانده برجسته چینی سان تسو در شرایط تجاری مدرن مشهور است. تز اصلی کتاب این است که بدانید چگونه قبل از شروع نبرد پیروز شوید، همه حرکات را پیش بینی کنید، خود و دشمن را بشناسید، زمان مناسب را انتخاب کنید و از طیف وسیعی از ابزارها و اسلحه های موجود استفاده کنید.

نکته اصلی این است که با واقعیت های مدرن مطابقت داشته باشید، وضعیت های اصلی مدیریتی را بشناسید، از ریسک نترسید و قوانین استراتژیک مؤثر را در عمل بکار بگیرید. این کتاب خوبی در مورد استراتژی مدیریت است و منعکس کننده مهارت ها و افکار این فرمانده چینی است.

“اوج هیجان: نبرد برای اوبر” اثر مایک ایزاک

کتاب های برتر حوزه ارزهای دیجیتال

کتاب دهم

یکی از بزرگترین کتابهای تجاری امسال توسط مایک ایزاک، روزنامه نگار نیویورک تایمز منتشر شده است که به طور گسترده در مورد فناوری می نویسد. این کتاب جذابی است که بیش از تنها وقایع اخیر را توصیف می کند. این کتاب تقریباً کل تاریخ اوبر(Uber) و همچنین تاریخ پروژه های قبلی تراویس کالانیک(Travis Kalanick) را شرح می دهد که در آن وی دشمنی پایدار با سرمایه داران پیدا کرد و بعداً خود را در رابطه با اوبر بیان کرد. این کتاب جزئیات کسب و کار و مبارزه با قانونگذاران را شرح می دهد.

اخیراً مشخص شد که Showtime قصد دارد بر اساس این کتاب یک سریال تلویزیونی در مورد داستان موفقیت این شرکت تولید کند و مایک ایزاک مستقیماً در ساخت آن شرکت خواهد کرد.

منبع: کوین تلگراف

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *