استفاده از مشاوران رباتیک برای سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری

استفاده از مشاوران رباتیک سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری مانند نیو ویو کاپیتال (New Wave Capital) علیرغم بازار نزولی سال جاری، رو به افزایش است. برخی فکر می کنند محبوبیت آنها می تواند مردم بیشتری را به سمت سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری جذب کند.

سال ۲۰۱۸ برای ارزهای رمزنگاری سالی پر از فراز و نشیب بود. پیامدهای این رویداد در تمام صرافی ها و سایر نهادهای بزرگ این صنعت لمس شد.

با این حال، مشاوران رباتیک ارزهای رمزنگاری مانند نیو ویو کاپیتال به نظر می رسد در حال پیش رفتن به در جهت این طوفان هستند.

این شرکت سرمایه گذاری اخیرا گفت حتی با وجود بازار نزولی کاربران بیشتری برای سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری ثبت نام کرده اند.

علت پیدایش مشاوران رباتیک سرمایه گذاری مانند نیو ویو کاپیتال که در ماه جولای راه اندازی شد، برآوردن نیاز افراد معمولی بود که به دنبال  سرمایه گذاری در ارزهای مجازی بودند. این شرکت آستانه ریسک سرمایه گذاری یک فرد را از طریق یک الگوریتم ارزیابی می کند و سپس پول را بین مردمی که تمایل به سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری متنوع دارند، به شیوه ای متناسب توزیع می کند.

صنعت رو به رشد مشاوران رباتیک رمزنگاری

شرکت های متعدد دیگری مانند آتوماتا (Automata) و امپریکا(Empirica) پلتفرم هایی بر اساس الگوریتم هایی جهت ورود به جهان مشاوران رباتیکی ساخته اند.

آتوماتا خود را به عنوان اولین مشاور رباتیک به منظور حفاظت از سرمایه شما با استفاده از یک استراتژی سرمایه گذاری و متناسب با نیازهای شما، معرفی کرد.

از سوی دیگر امپریکا پلتفرم خود را به عنوان یک راه حل مناسب برای مدیران سرمایه های رمزنگاری و شرکت هایی معرفی می کند، که می خواهند از طریق بررسی ریسک مشتریان به آنها کمک کنند تا یک مجموعه سرمایه گذاری مناسب را داشته باشند.

موارد دیگری مانند صندوق سرمایه گذاری بزرگ دیجیتال گری اسکال، وجود دارند که به افراد اجازه می دهد تا از جفت های مبادلاتی ارزهای دیجیتال استفاده کنند.

با این حال تمرکز رشد روزافزون شرکت های مشاوره ای رباتیک بر روی نهادهای سرمایه گذاری نیست. در عوض این ربات ها برای افرادی که معتقدند سرمایه گذاری در ارزهای مجازی خطرناک و پیچیده است، می تواند مناسب باشد.

افزایش راحتی با خودکار سازی امور مالی

ایده کلی مشاوران رباتیک پس از بحران مالی سال ۲۰۰۸ مورد توجه بیشتری قرار گرفت. در آن زمان مردم به مشاوران مالی سنتی اعتماد کرده بودند. برخی نیز از ساختارهای مشورتی انسانی و رشد آنها خسته شده اند.

اغلب افراد معتقدند که روند رو به رشد مشاوران رباتیک در دنیای ارزهای رمزنگاری ادامه خواهد داشت. زیرا مردم بیشتر علاقمند به خودکار سازی امور مالی خود هستند.

پیش از این مطالعه ای که توسط چارلز شواب انجام شد نشان داد که ۲۵ درصد از ۱۰۰۰ نفر شرکت کننده مشتاق هستند که امور مالی آنها به صورت خودکار انجام شود. اما بیش از نیمی از افراد خواستار کنترل امور مالی توسط خودشان بودند.

با وجود این که احساس اکثریت این بود که هنوز مردم خواستار تعامل با یک فرد به عنوان مشاور مالی هستند، اما نیمی از افراد معتقد بودند که مشاوران رباتیک می توانند تاثیر چشمگیری بر آینده مالی داشته باشند.

منبع: کوین سرا

جهت کسب اطلاعات و مشاهده مقالات بیشتر به بخش مقالات آموزشی مراجعه نمایید.

لطفاً نظر خودتون رو درباره این مطلب با ما در میان بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *