راه های کسب درآمد از بیت کوین

کسب درآمد از بیت کوین / خرید و فروش بیت کوین / آموزش کسب درامد از طریق بیت کوین / استخراج بیت کوین / کسب درآمد از استخراج بیت کوین

در سلسله مباحث پیش رو به روش های مختلفی که می توانید با استفاده از آنها با بیت کوین درآمد کسب کنید، شرح می دهیم. سرمایه گذاری در بیت کوین شفاف ترین روش ممکن برای کسب درآمد است، اما روش های دیگری نیز وجود دارد. همه ی این روشها پرهزینه نخواهند بود، بنابراین با دقت تمامی آنها را مطالعه کنید و بهترین را برای خود انتخاب نمایید.

بیت کوین کاوی یا استخراج بیت کوین

اصطلاح بیت کوین کاوی کمی گمراه کننده است. هیچ کس با بیل و کلنگ به جان صخره و سنگ نمی افتد تا بیت کوین استخراج کند. بیت کوین کاوی در واقع به معنی افزودن بیت کوین های جدید و بیشتر به فضای پول رمزنگاری شده است.

تا سال ۲۱۴۰ تعداد کلی بیت کوین ۲۱ میلیون خواهد بود و در حال حاضر نزدیک به ۱۷ میلیون بیت کوین وجود دارد.

تمامی بیت کوین های جدید باید از طریق فرآیندی کامپیوتری و محاسباتی که بدان معدن کاوی می گویند، خلق شوند.

بیت کوین کاوی چگونه انجام می شود؟

چگونه بیت کوین های جدید پدید می آیند؟ تمامی بیت کوین های جدید باید از طریق فرآیندی کامپیوتری و محاسباتی که بدان معدن کاوی می گویند، خلق شوند. شما می توانید این کار را با انجام دادن محاسبات پیچیده ی ریاضی که از طریق سخت افزار کامپیوترتان صورت می گیرد، در هر ساعت از روز انجام دهید. چنین کاری باعث خواهد شد که بخشی از شبکه ی بیت کوین شوید و نه تنها با تخصیص کامپیوتر خود موجبات امنیت بیشتر شبکه را فراهم آورید، بلکه کوین های بیشتری را استخراج نمایید و به تعداد حجم کوین های کنونی بیفزایید.

در این زمینه مشابهت هایی با سایر منابع مانند طلا وجود دارد: مقدار اولیه با معدن کاوی به آرامی افزایش می یابد. بنابراین روشی که در آن بیت کوین ها استخراج (معدن کاوی) می شوند، عبارت است از حل مسائل پیچیده محاسباتی که نیازمند منابع بیشتری با گذشت زمان خواهد بود.

برای اطمینان از تولید روزانه ی بیت کوین مطابق با برنامه تعیین شده باید فرایند معدن کاوی به یک نظام سنجش میزان سختی متصل گردد. این درجه ی سختی با افزوده شدن قدرت محاسباتی بیشتر به شبکه ی بیت کوین اوج می گیرد و وقتی که معدن کاوان کمتری به منظور رقابت برای کوین های شبکه حاضر باشند، کاهش می یابد.

تاریخچه ای کوتاه از بیت کوین کاوی

در طول سالهای متمادی، بیت کوین کاوی تکامل چشمگیری در قالب سخت افزارهای کاربردی مورد نیاز برای استخراج بیت کوین ها ایجاد کرده است در سال ۲۰۰۹ برای استخراج بیت کوین نیاز سخت افزاری بسیار کمی وجود داشت زیرا تمایلی نیز به این کار، یعنی معدن کاوی وجود نداشت. اما با افزایش به افراد و سازمانها به بیت کوین، قدرت محاسباتی نیز به طور انفجاری بیشتر شد. پارامتر سختی معدن کاوی (که میزان قدرت محاسباتی مورد نیاز برای حل معادلات مرتبط با استخراج بیت کوین را نشان می دهد) نیز با تغییر قدرت محاسباتی شبکه تغییر می کند تا مطمئن شویم که در شبکه بلوک های جدید هر کدام ۱۰ دقیقه با یکدیگر فاصله دارند. دلیل فاصله ی ۱۰ دقیقه ای، جمع آوری هر تعداد تراکنش بیت کوین ممکن در یک بلوک و تأیید اعتبار آنها به طور همزمان است.

در سال ۲۰۰۹ اولین نسخه های کلاینت بیت کوین، یک فرآیندی درون خود داشتند؛ بدین گونه که هر کسی نرم افزار را اجرا می کرد می توانست با واحد پردازش مرکزی کامپیوترش بیت کوین استخراج کند. هرچند هر رایانه ای از واحد پردازش مرکزی برخوردار است، اما به دلیل آگاهی محدود کاربران و کم ارزش بودن بیت کوین در آن مقطع زمانی تعداد کمی از افراد به معدن کاوی مشغول بودند، از این رو، رقابت بسیار کمی وجود داشت. در واقع بیشتر کوین ها در چند ماه اول توسط خود ساتوشی ناکاموتو استخراج شدند؛ کسی که مقداری از کوین ها را به سایر افراد داد تا شبکه ی بیت کوین را رایگان بیازمایند.

مدت زمان زیادی طول نکشید که یکی از معدن کاوان متوجه شد معدن کاوی را می توان با استفاده از واحد پردازش گرافیک یا همان تراشه ی گرافیکی در عوض پردازنده مرکزی انجام داد. از آن جا که تراشه ی گرافیکی یا همان کارت گرافیکی به طور ویژه برای حل مسائل پیچیده ی محاسباتی طراحی شده، می تواند کارآمدتر از پردازنده ی مرکزی به استخراج بیت کوین بپردازد. با این حال این عملکرد همراه با افزایش مصرف برق است، زیرا کارت گرافیک ها برق بیشتری را در مقایسه با پردازنده های مرکزی مصرف می کنند. این تغییر، اولین فصل تاریخچه ی معدن کاوی و استخراج بیت کوین بود.

سپس توسعه دهندگان و مهندسان برای معدن کاوی بسیار سریع تر و کارآمدتر از کارت گرافیکی و پردازنده ی مرکزی شروع به بررسی و طراحی ایجاد سخت افزار جدیدی نمودند. آرایه ی گیت های قابل برنامه ریزی سالها پیش از مطرح شدن بیت کوین معرفی شده بود و تا حدی قدرت محاسباتی بیشتری نسبت به پردازنده مرکزی و کارت گرافیک داشت. آرایه ی گیت های قابل برنامه ریزی یک مدار مجتمع است که می توان آن را پس از اتمام فرآیند تولید، مطابق نیاز طراح برنامه ریزی نمود و روابط منطقی بین پایه های ورودی و خروجی را تغییر داد، از این رو به این تراشه ها قابل برنامه ریزی می گویند. به علاوه، هر آرایه ی گیت های قابل برنامه ریزی می تواند با سرعت پردازنده ی گرافیکی موجود به معدن کاوی بپردازد، در حالی که از برق بسیار کمتری برای انجام دادن معدن کاوی بیت کوین استفاده می نماید.

وقتی امروزه در مورد بیت کوین کاوی مطالعه می کنیم، به اصطلاح مدارهای مجتمع با کاربرد خاص برمی خوریم. این اصطلاح به ریز تراشه ای اشاره دارد که مختص بیت کوین کاوی طراحی شده است. اولین مدارهای مجتمع با کاربرد خاص بیت کوین در سال ۲۰۱۳ عرضه شدند و پردازنده ی گرافیکی و آرایه ی گیت های قابل برنامه ریزی را با عملکرد برتر خود کنار زدند، به طوری که هر معدن کاوی مشتاقانه به دنبال در اختیار گرفتن این ماشین های معرکه است. اما مدارهای مجتمع با کاربرد خاص یک نقص بزرگ نیز دارند: آنها مصرف برقشان زیاد است و صدای زیاد و حرارت بالایی تولید می کنند. معدن کاو مدارهای مجتمع با کاربرد خاص بیت کوین نسبت به سایر انواع سخت افزار در دنیای امروز بهتر است و در برخی از موارد بسیار گران تمام می شود.

با ظهور این دستگاه های جدید نیاز برای برق نیز به طور چشمگیری افزایش یافت. از این حیث بیت کوین کاوی در بیشتر مناطق جهان سودآور نیست، مگر این که بتوانید به برق رایگان با ارزان دسترسی داشته باشید. در بیشتر موارد میزان سرمایه گذاری برای سخت افزار بیت کوین با هزینه های برق ترکیب شده و این امر کسب درآمد از معدن کاوی در خانه را غیر ممکن ساخته است. تصور کنید برای سخت افزار مناسب بیش از ۱۰ میلیون تومان هزینه نمایید و با هزینه برق مصرفی ۲۰۰ هزار تومان ماهیانه، از معدن کاوی درآمدی ۱۰۰ تومانی در ماه داشته باشید. خب این سرمایه گذاری بدین شکل اصلا منطقی نیست. اما برای این مشکل نیز یک راه حل وجود دارد: استخراج ابری.

کلود ماینینگ یا استخراج ابری نوعی استخراج است که به شما امکان معدن کاوی را از طریق خریدن قدرت معدن کاوی از یک دستگاه (سرورها و سی پی یوها) می دهد که بسیار دورتر از شما و حتی در منطقه ی دیگری در جهان واقع شده است.

کلود ماینینگ یا استخراج ابری یکی دیگر از راه های کسب درآمد از بیت کوین است. در واقع نوعی استخراج است که به شما امکان معدن کاوی را از طریق خریدن قدرت معدن کاوی از یک دستگاه (سرورها و سی پی یوها) می دهد که بسیار دورتر از شما و حتی در منطقه ی دیگری در جهان واقع شده است. استخراج ابری فقط برای بیت کوین استفاده نمی شود و شامل سایر کوین های دیگر همچون لایت کوین، داگ کوین و… نیز می شود.

استخراج ابری در سال های اخیر بسیار محبوب شده است. در این روش می توانید بدون خرید هیچ گونه سخت افزاری به معدن کاوی بپردازید. بیشتر تأمین کنندگان استخراج ابری بیت کوین هزینه ای را به طور روزانه یا ماهیانه از مشتریان خود دریافت می نمایند تا بتوانند هزینه های برق مصرفی خود را بپردازند. به جای این که انتظار کسب پول را از یک ماشین تفننی و خیالی داشته باشیم، استخراج ابری امکان کسب پول به صورت سریع و مستقیم را فراهم می کند.

در آینده همچون همه ی دستاوردهای رایانه ای، ریز تراشه ها با همین قدرت محاسباتی در اندازه های کوچک تری ساخته خواهند شد. ریز تراشه های کوچک تر می توانند بر روی برد نصب شوند و قدرت معدن کاوی دستگاه را افزایش دهند. مهندسان تلاش می کنند تا مصرف برق این ریز تراشه ها را کاهش دهند. بهینه سازی مصرف انرژی در معدن کاوی باعث سودآوری بیشتر آن در سایر بخش های جهان خواهد شد.

خرید و فروش بیت کوین

خرید و فروش بیت کوین ها یکی از آسان ترین و پرسودترین روش های کسب درآمد از طریق پول مجازی است. قیمت بیت کوین نوسان زیادی دارد که این به معنای افزایش و کاهش شدید شاخص در طول روز و هفته یا ماه است. معامله گران با تجربه می توانند با پیش بینی کاهش یا افزایش قیمت، سود زیادی به جیب بزنند.

البته برای دوستانی که تجربه ی خوبی در بازار کوین ها دارند این افت و خیزهای قیمت پول های رمزپایه، عادی است. خب من به عنوان یک متخصص از رفتار پرنوسان بازار اطلاع دارم و رفتارها و وابستگی های این کوین ها را می شناسم و بر اساس این شناخت می توانم تصمیم گیری های خرید و فروش خود را انجام دهم.

تاجران موفق بیت کوین می توانند در طول زمان پول بسیار خوبی را به دست آورند، اما توجه داشته باشید که ممکن است همه چیز در عرض چند دقیقه تغییر کند. همیشه با ریسک قابل قبول و معقولانه ی خود پیش بروید و تنها از میزان پولی استفاده کنید که در صورت از دست رفتنش توان جبرانش را داشته باشید.

معامله ی روزانه و پول قانونی

به معامله یا معاملاتی که در یک روز کاری شروع می شود و در همان روز پایان می یابد، معامله ی روزانه گفته می شود. به عبارت دیگر، این اصطلاح به خرید و فروش ابزارهای مالی مانند بیت کوین در یک روز کاری اطلاق می شود پول قانونی و بی پشتوانه اشاره به پول رایج یک کشور دارد. اسکناس هایی که امروزه از آن استفاده می کنیم، ارزش قانونی و فرمانی دارند و هیچ پشتوانه ی طلا یا دارایی دیگری ندارند و بانک های مرکزی هر زمان بخواهند به میزان دلخواه چاپ می کنند و در اختیار مردم قرار می دهند. در این کتاب ما به جای پول بی پشتوانه، از واژه ی پول رایج استفاده می کنیم.

امروزه بیشتر واحدهای پول رایج مدرن، به پشتوانه ی طلا و نقره ارزش گذاری نمی شوند. در عوض واحدهای پولی که امروزه استفاده می شوند، پول بی پشتوانه نامیده می شوند. امروزه هر واحد پول، ارزش مشخصی دارد که توسط دولت مشخص می شود.

یکی از راه های خرید بیت کوین، پیدا کردن افرادی است که بیت کوین دارند و شما می توانید با پرداخت معادل دلاری آن، بیت کوین را به حساب کیف پولتان منتقل نمایید.

استفاده از بیت کوین به شما امکان مبادله در روش های مختلف را می دهد مشخص ترین این روش ها تبادل بیت کوین ها با واحدهای پولی مورد نظر و کسب سود از اختلاف نرخ های آن هاست. در بیشتر موارد افراد به دنبال ارزهای مهم و معتبر در بازارهای پول داخلی و منطقه ای می روند. از این رو، چین بزرگترین بازار مبادلات پول بی پشتوانه است که در آن بیت کوین در مقابل یوان چین رد و بدل می شود؛ هرچند دولت چین به تازگی برای کنترل بازار ارزهای مجازی و پول های رمزپایه فعالیت مراکز مبادلات بیت کوین و سایر پول های رمزپایه را ممنوع کرده و در مقابل دولت ژاپن از ۱۱ مرکز مبادلاتی بیت کوین کاملا حمایت نموده است. با توجه به محلی که در آن زندگی می کنید، ممکن است به یوان چینی برای اهداف تجاری دسترسی داشته باشید یا نداشته باشید، با این حال با تماس یا مراجعه به بانک منطقه ی زندگی تان می توانید اطلاعات مفیدی در مورد قیمت و خرید یوان چینی به دست آورید و از نرخ تبادل بیت کوین در بازارهای روزانه اطلاع یابید. خب طبیعی است که ما در ایران زندگی می کنیم و اگر علاقه مند در کار خرید و فروش بیت کوین در ایران هستیم باید از نرخ بیت کوین در بازار ایران اطلاع داشته باشیم.

بازار ارزهای دیجیتال در ایران بسیار نوپاست و هنوز این بازار کوچک، و البته بسیار آتيه دار است. افراد و صرافی های انگشت شماری را می توان یافت که در امر خرید و فروش تخصصی ارزهای دیجیتالی تجربه داشته باشند. با جستجو در اینترنت چند فین تک استارتاپ را می توان دید که فعالیت هایی همچون اطلاع رسانی و آموزش را به انجام می رسانند. که امیدوارم در آینده نزدیک با افزایش آگاهی عموم مردم و بخش های مختلف اقتصادی در ایران مراکز مبادلاتی دیجیتالی پول های رمزپایه افزایش یابند.

با این حال برای خرید بیت کوین در ایران، یک راه پیدا کردن افرادی است که بیت کوین دارند و شما می توانید با پرداخت معادل دلاری آن، بیت کوین را به حساب کیف پولتان منتقل نمایید. این روش برای خریدهای کم و مقطعی برای افراد کم تجربه بد نیست. راه دوم خرید از بازارهای معاملاتی معتبر بین المللی مثل کوین بیس است که در ابتدا باید یک حساب در این بازارها افتتاح کنید و حساب بانکی خود را به آن معرفی و متصل نمایید. با توجه به این که به دلیل محدودیت های سیاسی بین المللی برای قالب ایرانیان استفاده از خدمات بانک های بین المللی و شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت همچون ویزا و مسترکارت راحت نیست، راه حل سریع استفاده از سرویس های پرداخت وب مانی و پرفکت مانی است. بدین منظور در سایت این شرکت ها به راحتی می توانید حساب افتتاح کنید و با خرید دلار وب مانی یا پرفکت مانی از صرافی های معتبر در ایران اقدام به شارژ حساب خود و در مرحله ی بعد نسبت به خرید بیت کوین از بازارهای مبادلاتی اقدام نمایید.

سایر پول های رایج مهم که به سادگی می توانید بیت کوین خود را به آنها تبدیل نمایید، عبارت اند از: پوند انگلیس، دلار کانادا، یورو، روبل روسیه و دلار آمریکا.

اگر بیت کوین دارید، نیازی به داشتن هیچ گونه ارزی قبل از آغاز معاملات روزانه ندارید. تنها کافی است بیت کوین را انتقال دهید، معادل ارز مورد نظر را در حساب خود دریافت و معامله ی خود را در مقابل واحد پولی (ارز) مورد نظرتان آغاز نمایید. بیت کوین ماهیتی متغیر دارد، بنابراین سود و ضرر خاص خود را در هر روز خواهید داشت. گاهی این سود و ضررها بزرگ خواهند بود، در حالی که گاهی نیز چنین نیست. به هر حال این حقیقت معاملات روزانه است.

گزینه های دیگری نیز علاوه بر خرید و فروش مستقیم بیت کوین وجود دارند که به شما امکان انجام دادن معامله در بازارهای ارزهای رایج با بیت کوین را می دهند. پلتفرم های معاملاتی متعددی وجود دارند که در آنها می توانید با افزایش یا کاهش قیمت بیت کوین در مقابل ارزهای مختلف به معامله بپردازید. این سایت ها بیت کوین را به عنوان پول قابل پرداخت می پذیرند.

کسب درآمد از بیت کوین

پلتفرم های معاملاتی متعددی وجود دارند که در آنها می توانید با افزایش یا کاهش قیمت بیت کوین در مقابل ارزهای مختلف به معامله بپردازید.

می توان به برخی از این پلتفرم ها در زیر اشاره کرد:

  • والترو – بازار مبادلات ارز طلا بیت کوین .
  • کراکن – بازار مبادلات بیت کوین در مقابل ارزهای معتبر
  • پلاس ۵۰۰ – یک کارگزار آنلاین که به مشتریانش امکان خرید و فروش بیت کوین با ارزهای اصلی را می دهد.
  • آواترید – یک کارگزار آنلاین که به شما امکان خرید و فروش ارزهای رمزپایه و تبدیل آنها به ارزهای مورد نظر را می دهد. .
  • اِتورو – یک بازار مبادلاتی اجتماعی که امکان خرید و فروش ارزهای رمزپایه و تبدیل آنها به ارزهای مورد نظر و سپس خرید سایر ابزارهای سرمایه گذاری را به شما می دهد.

اگرچه کسب و کار های کمی وجود دارند که پرداخت با بیت کوین را می پذیرند، اما تقریبا تمامی دارایی های دیجیتال مستقیما قابل تبدیل به ارزهای رایج هستند. این کار به منظور محافظت از دلالان ارزهای دیجیتال در مقابل نوسانات زیاد قیمت بیت کوین انجام می شود که خود یکی از دلایل اشتیاق تجار این حوزه به سوار شدن بر قطار پول مجازی است.

از سوی دیگر، تبدیل بیت کوین به ارزهای رایج تاثیر جانبی نیز دارد، زیرا قرار فروش در بازارهای مبادلاتی بزرگ بیشتر خواهد شد. پردازشگرهای پرداخت بیت کوین باید سریعا بیت کوین بازرگان را به پول رایج تبدیل کنند و مبلغ مورد نظر را به وی بپردازند. در نتیجه، سفارش های سنگین فروش بیت کوین در زمان های مشخص پدیدار می شوند و در این جا فرصت مناسبی برای شکار بیت کوین های ارزان قیمت به دست می آید.

با این حال گفته می شود که کسب سود از نوسانات قیمت بیت کوین کار ساده ای نیست و باید با احتیاط فراوان انجام شود. عواملی که روی ارزهای رایج تأثیر می گذارند، بر روی قیمت بیت کوین نیز اثر گذارند، به علاوه خطر دیگری همچون کلاهبرداری یا عدم اطمینان افراد به بیت کوین نیز وجود دارد. البته همیشه به سادگی نمی توان دلیل مشخصی را برای تغییر قیمت بیت کوین یافت.

معامله ی روزانه در مقابل سایر پول های رمزپایه ی مشابه

با توضیحات قسمت قبلی اکنون می دانید که تجارت روزانه چیست و کسب درآمد از بیت کوین به چه صورت می باشد. حال زمان تعریف پول های رمزپایه ی مشابه است که با نام پول های مشابه نیز شناخته می شوند. این ها در واقع نمونه ها و رقبای بیت کوین هستند. در حال حاضر بیش از ۴۰۰۰ نمونه از این پول ها وجود دارد.

اگر به خرید و فروش و کسب سود از تبدیل بیت کوین هایتان به ارزهای رایج علاقه ای ندارید، می توانید به معاوضه ی بیت کوین با سایر پول های رمزنگاری شده بپردازید. پول های رمزپایه بهبود یافته ی ایده ی بیت کوین هستند. بعضی افراد نیاز برای گمنامی بیشتر را احساس می کنند، در حالی که سایر توسعه دهندگان به دنبال شناسایی مرزهای اصلی فناوری زنجیره ی بلوکی هستند. به جای ارائه ی ایده های خود به توسعه دهندگان بیت کوین، آن ها از کد اصلی بیت کوین استفاده می کنند، نام را تغییر می دهند، در کد بیت کوین دستکاری های اندکی را اعمال می نمایند و آن را به عنوان برند جدیدی از پول رمزپایه معرفی و عرضه می نمایند.

طی سال ها تنها تعداد محدودی از پول های رمزپایه توانستند با داشتن جامعه ای قدرتمند و افزودن ویژگی های جدیدی که در هسته ی اصلی بیت کوین وجود ندارند، باقی بمانند. البته هیچ کدام از این جوامع به قدرتمندی و بزرگی بیت کوین نبوده اند، اما این بدان معنا نیست که هیچ گونه فرصت سودآورانه ای در آنها وجود ندارد و معامله ای در آنها انجام نمی شود. درست به همین دلیل است که بسیاری از معامله گران روزانه ترجیح می دهند در بازارهای این پول ها به معامله بپردازند، زیرا فضای زیادی برای کسب سودهای لحظه ای و سریع در آنها وجود دارد.

کسب درآمد از بیت کوین

اگر به خرید و فروش و کسب سود از تبدیل بیت کوین هایتان به ارزهای رایج علاقه ای ندارید، می توانید به معاوضه ی بیت کوین با سایر پول های رمزنگاری شده بپردازید.

بیشتر پول های رمزپایه توسط گروه های سودجو ایجاد شده اند. این بدان معنی است که توسعه دهندگان برای کوین های خود اغراق می کنند و برخی ویژگی های خاص و جالب را برمی شمارند. وقتی مردم از این ویژگی ها آگاهی می یابند، مشتاق به خرید کوین ها در قیمت پایین خواهند شد که این خود افزایش قیمت را به دنبال دارد. برخی پول های رمزپایه ای که افراد خارج از گروه های سودجو روی آن کار می کنند، شامل ریپل، لایت کوین، کازینو کوین و گلدن کوین هستند.

برخی از توسعه دهندگان پول رمزپایه به جای افزایش قیمت در نتیجه ی خرید کوین ها، اعضای جامعه ی خود را تشویق می کنند پول بیشتری به کوین های آنها اختصاص دهند تا قیمت آن افزایش یابد و درست در زمان رسیدن به قیمت هدف کوین هایشان را بفروشند و سود کلانی به جیب بزنند و هفته ی بعد بر روی کوین جدیدی کار خواهند کرد.

در آخر مقاله «کسب درآمد از بیت کوین» باید به این نکته توجه داشته باشید که کوین های متعددی امروزه در بازار پول رمزپایه وجود دارد که بیشتر آنها هیچ هدف واقعی و مشخصی را دنبال نمی نمایند. با این حال اگر قبل از افزایش قیمت بتوانید چند کوین ارزان را به دست آورید، سود زیادی را از آن خود کرده اید. هرگز خود را مشتاق نشان ندهید، زیرا قیمت ها سریع تر از این که افزایش یابند، کاهش خواهند یافت.

 

منبع: کتاب نحوه خرید و کسب درآمد بیت کوین (سکه طلای دیجیتال) نوشته دکتر جواد عباسی

بهتر است بدانید:

برای کسب اطلاعات بیشتر و شروع سرمایه گذاری در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال توصیه می کنیم مطالب بخش دانشنامه ارزهای دیجیتال را مطالعه کنید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *