زنجیره بلوکی (Blockchain) و ارزهای رمزنگاری شده (Cryptocurrency)

مفهوم یک فرم کاملا دیجیتالی پول، حس کنجکاوی اقتصاددانان، دانشمندان غلوم کامپیوتر، فیلسوفان و جامعه شناسان و … را برانگیخت. درست مانند زمانی که کامپیوترها تازه شروع به کار کرده بودند. مشکل ارزهایی متشکل از ضفر و یک این بود که امکان بارها و بارها کپی کردن شان وجود داشت (مشکل دوبار خرج کرد)، درست مانند وقتی که این صفر و یک ها امکان تکثیر بی نهایت یک فایل صوتی را فرهم می کنند. پولی که امکان تقلب در آن باشد، چه مزیتی خواهد داشت؟

راه حلی که به ایجاد بیت کوین و ارزهای دیجیتالی منجر شد، تلاقی فناوری، رمزنگاری و اقتصاد است. دقیقتر اینکه این ارزها ترکیبی از رمزنگاری و شبکه توزیع شده غیرمتمرکز هست که هر دو فناوری به صورت مستقل وجود داشتند؛ رمزنگاری که از آن در پنهان سازی پیام ها، اطلاعات مهم و فایل های دیجیتالی استفاده می شد و شبکه های توزیع شده غیرمتمرکز که از طریق آرپانت موجب به وجود آمدن اینترنت شد. 

حال در آستانه ورود به نسل سوم اینترنت (تکنولوژی بلاک چین) و همه گیر شدن آن هستیم، جهانی بدون پول های کاغذی و بانک ها و مؤسسات مالی! شما در این بخش می توانید به یک کارشناس تمام عیار ارزهای دیجیتال تبدیل شوید، چس همراه ما باشید.

معرفی ارزهای دیجیتال